Hírek
-
Szerdán és csütörtökön lesz az idei második szúnyogirtás
Székesfehérvár Városgondnoksága megbízásából az idei évben második alkalommal a csípőszúnyog irtást 2010. június 30-án szerdán, és július 1-jén csütörtökön végzi a vállalkozó. A légi kémiai imágóírtást napnyugta előtt két órával megelőzően kezdik, Székesfehérvár közigazgatási területeit érinti, összesen 3650 ha-on. A vállalkozó az OEK által engedélyezett Mosquitox 1 ULV irtószert használ, köteles méhkímélő technológiát alkalmazni.
2010.06.25. 13:38:13 -
Folytatódik a gyűjtés az árvízkárosultakért
Az előzetesen közzétettek szerint 2010. június 26-án (szombaton) lezárul az az adománygyűjtő akció, amit Székesfehérvár több önkormányzati és országgyűlési képviselője indított útjára. Szombaton 12 óráig még várják a felajánlásokat a Városház téri faházban. Pénzbeli adományokat továbbra is fogadnak az erre a célra létrehozott - 12023008-00153647-08700007 jelű - bankszámlaszámon.
2010.06.25. 12:31:09 -
Átadták a felújított Sarló Utcai Egészségcentrumot
Az épületet teljes felújítása mintegy 110 millió forintba került, melyből 19 milliót pályázati forrásból finanszírozott az önkormányzat. Székesfehérvár Egészségügyi Bizottsága még 2008-ban döntött arról, hogy a Sarló utcai Orvosi Rendelőt felújítja az önkormányzat. A belső munkálatok mellett az épület külsején is elvégezték a szükséges felújításokat: elkészült a teljesen új tetőszigetelés, a kicserélték az összes nyílászárót és a takarékosabb működtetés érdekében a homlokzati hőszigetelése is megtörtént.
2010.06.25. 11:56:33 -
Változik a Polgármesteri Hivatal ügyfélfogadási rendje jövő héten
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala tájékoztatja ügyfeleit, hogy ügyfélfogadása átmenetileg az alábbiak szerint változik: 2010. június 30. (szerda): 8.00 órától 12.00 óráig; 2010. július 1. (csütörtök): munkaszüneti nap; 2010. július 2. (péntek): ügyfélfogadás szünetel. Megértésüket köszönjük!
2010.06.25. 11:29:54 -
Önkéntes munkára várják a fehérváriakat szombaton délelőtt
A Videoton FCF Baráti Kör Egyesület június 26-án, szombaton 10 órától a társadalmi felelősségvállalás jegyében ismételten megrendezi a Sóstói stadiont és környékét érintő önkéntes napját. Ennek keretében a stadion környékén szemét gyűjtés lesz, illetve a stadion kerítéseinek a festését is elvégzik. Aki úgy érzi, hogy csatlakozna a "csapathoz" azt a fenti időpontban szívesen látják, a szervezők senkin nem hagynak ennivaló és ital nélkül.
2010.06.25. 11:25:23