-
Haydn zenéjével zárul a Partitúra
Mitől indul jól a reggel? Hogyan lehet egy napot tartalmasan eltölteni? Melyik a komolyzene-hallgatásnak a legnehezebb része? Ilyen és ehhez hasonló kérdésekre keresték a választ a PartiTúra koncertre érkező diákok Dénes-Worowski Marcell karmester és az Alba Regia Szimfonikus Zenekar segítségével. Az ifjúsági hangversenysorozat idei évada Haydn műveivel zárul.
2026.04.28. -
Újjászületett a Csoóri-ház
Széleskörű összefogásnak köszönhetően menekült meg a pusztulástól Csoóri Sándor költő zámolyi szülőháza. A teljesen felújított épületben kialakított közösségi tér és múzeum március közepi megnyitása óta szerdától szombatig 10 és 17 óra között várja a látogatókat.
2026.04.28. -
Egy nap Haydn mesterrel
Folytatódott a PartiTúra ifjúsági koncertsorozat. Az Egy nap Haydn mesterrel című koncerten Dénes-Worowski Marcell vezényelte a szimfonikus zenekart.
2026.04.28. -
Mozdulatlan legendák
Különleges műsorral készült az Alba Regia Táncegyüttes tánc világnapjára. A Mozdulatlan legendák című előadás Székesfehérvár történetét mutatta be hat korszakon és hat híres köztéri szobron keresztül.
2026.04.27.
Újházi film és ismeretterjesztő előadás a Szabadművelődés Házában
December 4-én szombaton 18 órától a Szabadművelődés Házában vetítik Deák Péter – a 70 éves Ujházi Pétert köszöntő kiállításokról készült – filmjeit. December 9-én folytatódik a művelődési intézmény előadássorozata az emberi faj fejlődésének lehetőségeiről, 18 órától A keleti ember és jövő címmel hallhatják az érdeklődők Sári László keletkutató előadását.
2010.12.03. 14:40 |
December 4-én szombaton 18 órától a Szabadművelődés Házában vetítik Deák Péter – a 70 éves Ujházi Pétert köszöntő kiállításokról készült – filmjeit. December 9-én folytatódik a művelődési intézmény előadássorozata az emberi faj fejlődésének lehetőségeiről, 18 órától A keleti ember és jövő címmel hallhatják az érdeklődők Sári László keletkutató előadását. A keletei népek egész másként szemlélik a világot és benne az embert, illetve a világ és az ember kapcsolatát. A Szabadművelődés Háza vendége, a közismert keletkutató arról beszél, hogyan vélekednek a mienktől eltérő kultúrák fajunk jövőjéről.