Hírek


/ 2010.07.08. 08:04:42 |

Gáz - és távhő támogatás év végéig - 4500 székesfehérvári lakást érint a döntés

A kormány év végéig meghosszabbította a gáz- és távhő támogatást azok számára, akik június végéig voltak rá jogosultak. Székesfehérváron több mint 4500 távhővel ellátott lakást érint a döntés. Dr. Cser-Palkovics András országgyűlési képviselő szerint erkölcsi kötelességének érezte a kormány meghozni ezt a döntést. A szolgáltató adatai alapján az elmúlt fél évben egyértelműen növekedett azok száma, akik a határidő után fizették be számláikat és azoké is, akik csak a felszólítás után rendezték tartozásukat.
/ 2010.07.07. 19:59:45 |

Idén is a Debrecen nyerte a Szuperkupát

A szerda kora este Debrecenben lejátszott Szuperkupa-mérkőzésen a magyar labdarúgó-bajnokság és a Magyar Kupa címvédője, a DVSC-TEVA 1–0-ra legyőzte a bajnoki ezüstérmes Videotont. Az esős időben lejátszott idénynyitó mérkőzés egyetlen gólját Szakály Péter fejelte a 66. percben a Vidi kapusának hibáját kihasználva.
/ 2010.07.07. 19:15:07 |

Csütörtöktől árusítják az őszi szezonra szóló Vidi bérleteket

Július 8-án, csütörtökön kezdi meg a Videoton FC értékesíteni a 2010-es őszi szezonra, valamint az NK Maribor elleni Európa Liga-mérkőzésre szóló bérleteket, jegyeket. Az őszi mérkőzésekre érvényes bérletek ára szektoronként változó mértékben emelkedik. A szurkolók négy helyszínen – a Sóstói Stadionban, a VidiShopban, a Premier Jegyirodában és a székesfehérvári Auchan Áruházban – vásárolhatják meg a belépőket. - számol be a klub honlapja.
/ 2010.07.07. 16:31:26 |

Vargha Tamás sajtótájékoztatója országgyűlési képviselői munkájáról

 Az elmúlt években mindig megszorító politika volt a jellemző és ezzel párhuzamosan pedig az állam korlátozta is a gazdaságot. Le kell bontani az állam bürokratikus terhelését, mert az rontja a gazdaság versenyképességét. Az adózási rendszer miatt a szürke és a fekete gazdaságba menekülnek az emberek – emelte ki Vargha Tamás azon a sajtótájékoztatón, melyet az elmúlt néhány hét parlamenti munkájáról tartott szerda délután.
/ 2010.07.07. 13:47:27 |

A természet csodája - petrezselyem, akár napégésre is

 Kevesen tudják, hogy a petrezselyem nemcsak ételízesítő, de gyógynövény is: mind a gyökeréből, mind a lombjából veseműködést serkentő, vesekőhajtó és hólyaghurut elleni teák főzhetők, sőt kiváló pakolás készíthető belőle leégésre. A gyökérből kipréselt lé fokozza az emésztőrendszer működését, gyógyítja a gyomor- és májbetegségeket, valamint étvágygerjesztőként is hatásos.
/ 2010.07.07. 11:14:12 |

Törvényesen bejelentkezhetnek az Iszkaszentgyörgyi és Körösi úti zártkertek lakói

 Közel 200 főre tehető azoknak a száma, akik állandó lakosként élnek az Iszkaszentgyörgyi és Kőrösi út környékén elhelyezkedő zártkerti ingatlanokban. A legnagyobb problémájuk eddig az volt, hogy nem tudtak címet adni a mentőnek, orvosnak és állandó lakcím hiányában még bankszámlát sem tudtak nyitni. Nemrégiben törvényi lehetőség nyílt a helyzet rendezésére: az utcák elnevezéséről és a lakosok bejelentkezésének módjáról Szigli István, a Városfejlesztési és Környezetvédelmi Bizottság elnöke tájékoztatott.
/ 2010.07.07. 10:11:25 |

Gyorssegély, ha leégett a baba

  A baba bőrének védelmét a nap káros hatásaitól már a születésekor el kellene kezdeni, hiszen a későbbi problémák elkerülésére legjobb a megelőzés. Ám mit lehet tenni, ha az óvatosság ellenére is leég a kisbaba, tipegő? A legfontosabb teendő az irritáció és a leégés okozta fájdalom csökkentése. Amennyiben azonban napszúrásos tüneteket észlelünk azonnal vigyük orvoshoz gyermekünket!
 
/ 2010.07.07. 09:51:55 |

Tippek a hőség egészségkárosító hatása ellen

  Ezt vártuk egész télen, a hőmérő higanyszála végre egyre többször kúszik 25 fok fölé. A rendkívüli nyári meleg azonban több kellemetlenséget, sőt kivételes esetekben halált is okozhat. A szakemberek szerint az ilyen esetek elkerülhetőek és kis odafigyeléssel megelőzhetőek, csupán óvatosnak kell lenni a rekkenenő hőségben. Hogyan úszhatjuk meg a kánikula egészségkárosító hatásait?
/ 2010.07.07. 09:35:37 |

Július 19-től a Köfém lakótelep is a parkolási övezetbe tartozik

 A fizető parkolási övezetbe tartozik július 19-től a Köfém lakótelep is. A Városgondnokság két parkolóórát helyezett el a városrészben: a lakótelep bejáratánál a Budai út 165 előtt és a Köfém 2-6 számú ház előtt. A terület a hármas, az-az a kék zónához tartozik. Márkus Tibor a Városgondnokság parkolási csoportvezetője felhívta a figyelmet, hogy az utcában élőknek lakásonként kettő parkolóbérlet váltható darabonként 700 Forintért.
/ 2010.07.07. 09:20:50 |

Július 19-től a Köfémen is fizetni kell a parkolásért

 A fizető parkolási övezetbe tartozik július 19-től a Köfém lakótelep is. A Városgondnokság két parkolóórát helyezett el a városrészben: a lakótelep bejáratánál a Budai út 165 előtt és a Köfém 2-6 számú ház előtt. A terület a hármas, az-az a kék zónához tartozik. Márkus Tibor a Városgondnokság parkolási csoportvezetője felhívta a figyelmet, hogy az utcában élőknek lakásonként kettő parkolóbérlet váltható darabonként 700 Forintért.