-
Áramszünet a Búrtelepen
Hálózatkarbantartás, illetve villanyoszlop cseréje miatt lesz áramszünet június 29-én a Búrtelepen, valamint az Almássy-telepen és a környező utcákban – adta ki az erről szóló közleményt az áramszolgáltató.
2026.06.26. -
Benelegszik nyáron a radiátor?
Amennyiben a távfűtéssel ellátott lakásokban a nyári hónapok során átmenetileg felmelegednek afűtőtestek, az nem a fűtési szezon idő előtti kezdetét jelenti nem is próbafűtést végez a szolgáltató.A jelenség oka általában az épület fűtési rendszerén végzett karbantartási vagy felújítási munka,amely során a rendszert leürítik, majd a munkálatok befejezése után újratöltik.
2026.06.26. -
Elmarad a meleg miatt a Vakációindító
A közönség és a munkatársak biztonsága érdekében, a szombat nulla órától életbe lépő harmadfokú hőségriasztásra és a várható rendkívüli hőségre való tekintettel a szombatra meghirdetett Vakációindító Szárazréten rendezvény elmarad.
2026.06.26. -
Diákmunka a hivatalban
Nyári diákmunkára várja a fiatalok jelentkezését a Polgármesteri Hivatal Székesfehérváron. A foglalkoztatás két turnusban, július és augusztus hónapban lesz napi hat órában. Fizikai munkát, eszköz- és bútormozgatást kell végezni. Jelentkezni kizárólag elektronikus formában lehet – olvasható ebben a felhívásban.
2026.06.25.
Uniós támogatással szerezhetnek egyetemi diplomát a pedagógusok
A székesfehérvári Munkácsy Mihály Általános Iskolában az Új Magyarország Fejlesztési Terv keretében Európai Uniós támogatásból már két eredményes pályázat megvalósítása zajlik. Az iskolában a 2006/2007-es tanévben vezették be a kompetencia alapú oktatást, a HEFOP-3.1.3-as pályázat támogatásával, majd 2009-ben a HEFOP-3.1.3/B-09-es pályázaton jelentős összeget nyertek digitális eszközfejlesztésre.
2010.12.23. 15:41 |
A székesfehérvári Munkácsy Mihály Általános Iskolában az Új Magyarország Fejlesztési Terv keretében Európai Uniós támogatásból már két eredményes pályázat megvalósítása zajlik. Az iskolában a 2006/2007-es tanévben vezették be a kompetencia alapú oktatást, a HEFOP-3.1.3-as pályázat támogatásával, majd 2009-ben a HEFOP-3.1.3/B-09-es pályázaton jelentős összeget nyertek digitális eszközfejlesztésre.
Az új tanítási és tanulási módszerek megjelenése, a hagyományos pedagógusszerepek megváltozása, a társadalmi elvárások nagy kihívást jelentenek a pedagógusok és az iskolák számára. Az új körülményekhez való gyors alkalmazkodáshoz, az oktatás színvonalának emeléséhez, és az oktatási szolgáltatások széleskörű bevezetéséhez a pedagógusok kiterjedt és intenzív módszertani és szakmai fejlesztésére van szükség.
A székesfehérvári Munkácsy Mihály Általános Iskolában az Új Magyarország Fejlesztési Terv keretében Európai Uniós támogatásból már két eredményes pályázat megvalósítása zajlik. Az iskolában a 2006/2007-es tanévben vezették be a kompetencia alapú oktatást, a HEFOP-3.1.3-as pályázat támogatásával, majd 2009-ben a HEFOP-3.1.3/B-09-es pályázaton jelentős összeget nyertek digitális eszközfejlesztésre.
A Társadalmi Megújulás Operatív Program – Pedagógusképzések (a pedagógiai kultúra korszerűsítése, pedagógusok új szerepben) pályázat keretében olyan pedagógusok oklevéllel záruló képzése támogatható a felsőoktatás rendszerében, akik a pedagógus munkakör ellátására feljogosító első szakképzettségüket legalább 10 éve szerezték meg, és pedagógus munkakörben állnak az intézmény alkalmazásában.
A TÁMOP-3.1.5-09/A/2 „Út a tanuláshoz (Munkácsy)” című nyertes pályázatnak köszönhetően a 2010/11-es tanévben az iskola két tanára kezdte meg tanulmányait a Kodolányi János Főiskola minőségfejlesztés tanári mesterszakán. Két félév során szereznek mestertanári diplomát.
A pályázat közel 10 millió forintos támogatása biztosítja, hogy a pedagógusok fél állásban, elegendő szabadidő birtokában tanulhassanak, fedezi tanulmányaik és iskolába járásuk költségeit, s a szakirodalom beszerzése mellett még saját használatú laptop megvásárlására is lehetőséget biztosított.