-
Áramszünet a Búrtelepen
Hálózatkarbantartás, illetve villanyoszlop cseréje miatt lesz áramszünet június 29-én a Búrtelepen, valamint az Almássy-telepen és a környező utcákban – adta ki az erről szóló közleményt az áramszolgáltató.
2026.06.26. -
Benelegszik nyáron a radiátor?
Amennyiben a távfűtéssel ellátott lakásokban a nyári hónapok során átmenetileg felmelegednek afűtőtestek, az nem a fűtési szezon idő előtti kezdetét jelenti nem is próbafűtést végez a szolgáltató.A jelenség oka általában az épület fűtési rendszerén végzett karbantartási vagy felújítási munka,amely során a rendszert leürítik, majd a munkálatok befejezése után újratöltik.
2026.06.26. -
Elmarad a meleg miatt a Vakációindító
A közönség és a munkatársak biztonsága érdekében, a szombat nulla órától életbe lépő harmadfokú hőségriasztásra és a várható rendkívüli hőségre való tekintettel a szombatra meghirdetett Vakációindító Szárazréten rendezvény elmarad.
2026.06.26. -
Diákmunka a hivatalban
Nyári diákmunkára várja a fiatalok jelentkezését a Polgármesteri Hivatal Székesfehérváron. A foglalkoztatás két turnusban, július és augusztus hónapban lesz napi hat órában. Fizikai munkát, eszköz- és bútormozgatást kell végezni. Jelentkezni kizárólag elektronikus formában lehet – olvasható ebben a felhívásban.
2026.06.25.
Nem közlekedhetnek a piros és fekete matricás vizsgával rendelkező autók
Székesfehérvár város közigazgatási területén nem közlekedhetnek azon gépjárművek, melyek rendszámtábláján fekete és piros környezetvédelmi plakett van. A rendelet betartását a Székesfehérvári Rendőrkapitányság járőrei ellenőrzik. Amennyiben olyan gépjárművet látnak, aminek rendszámtábláján fekete vagy piros környezetvédelmi plakett van, annak vezetőjével szemben a szabálysértés elkövetése miatt intézkedni fognak -áll a rendőrség közleményében.
2010.12.22. 10:22 |
Székesfehérvár Megyei Jogú Város polgármestere, dr. Cser-Palkovics András ma reggel 06.00 órakor szmogriadót rendelt el, és Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlése 50/2010. (XII.14.) rendelete alapján Székesfehérvár város közigazgatási területén azon gépjárművek közlekedését, melyek rendszámtábláján fekete és piros környezetvédelmi plakett van, megtiltotta.
A rendelet betartását a Székesfehérvári Rendőrkapitányság járőrei ellenőrzik. Amennyiben olyan gépjárművet látnak, aminek rendszámtábláján fekete vagy piros környezetvédelmi plakett van, annak vezetőjével szemben a szabálysértés elkövetése miatt intézkedni fognak -áll a rendőrség közleményében.