Hírek
-
Fehérvári bölcsődék fogtak össze az árvízkárosultakért
Székesfehérvári bölcsődék mintegy másfél tonnányi adományt gyűjtöttek össze az észak-magyarországi árvízkárosultak javára. A szállítmány július 6-án, kedden reggel indult útjára Miskolcra, a helyi Családsegítő Központba. A székesfehérvári 8. számú bölcsőde által kezdeményezett, az Esélyek Háza által is támogatott gyűjtés keretében elsősorban tartós élelmiszerekkel, illetve használati cikkekkel telt meg a székesfehérvári önkormányzat teherautója.
2010.07.07. 08:48:33 -
Suzuki és Opel karambolozott a Farkasvermi úton
A Farkasvermi úton a Mura utca és a Száva utca között egy Suzuki Swift és egy Opel Astra ütközött. A Suzuki keresztbe fordult az úton. A Suzukiban utazó nőt, valamint az Opelban gyermekülésben ülő gyereket és édesanyját a mentők kivizsgálásra kórházba szállították. A tűzoltók áramtalanították a járműveket, majd a rendőrségi helyszínelés után a Suzukit letolták az útról.
2010.07.06. 21:22:54 -
Baleset a Farkasvermi úton
Közlekedési balesethez riasztották a székesfehérvári tűzoltókat kedden délben. A Farkasvermi úton a Mura utca és a Száva utca között egy Suzuki Swift és egy Opel Astra ütközött. A Suzuki keresztbe fordult az úton. A Suzukiban utazó nőt, valamint az Opelban gyermekülésben ülő gyereket és édesanyját a mentők kivizsgálásra kórházba szállították. A tűzoltók áramtalanították a járműveket, majd a rendőrségi helyszínelés után a Suzukit letolták az útról.
2010.07.06. 20:56:47 -
Megkezdték a felkészülést az alcoás lányok
A szokásosnál is korábban, már július 5-én megkezdte a felkészülést az új bajnoki szezonra az Alcoa FKC női kézilabda-csapata. A fehérváriak hagyományos Szezonnyitójára július 30-án, pénteken kerül sor, amikor az újonc Érd látogat majd a Köfém Sportcsarnokba - tájékoztatott a klub hivatalos honlapja. Az előző évekhez hasonlóan kedvezményes bérletvásárlási akció és szurkolói ankét is kapcsolódik majd az elő mecshez. Az Alcoa FKC lesz egyébként a bajnokság egyik legfiatalabb csapata a szezonban.
2010.07.06. 15:11:19 -
Csökkentek a parkolási büntetések Székesfehérváron is
A hónap elejétől változtak a parkolás pótdíjai Székesfehérváron is. Ha 15 napon belül befizeti a büntetést az aki nem váltott parkolójegyet, akkor a parkolási díj 12 szeresét kell fizetni, ha azon túl történik a befizetés, akkor pedig 40 órányi parkolás a büntetési tétel. Jelenleg, ha a Székesfehérváron a Skála parkolóban nem vált valaki parkolójegyet, ami a hármas zónához tartozik akkor pótdíj 960 forint lesz az eddigi 2500 helyett. A büntetést ez esetben 15 napon belül be kell fizetni. Ugyanez a kettes zónában 1920 forint.
2010.07.06. 14:57:02