Hírek
-
Pert indít a város önkormányzata a színház felújítását bonyolító cég ellen
Pert indít Székesfehérvár Önkormányzata a Vörösmarty Színház felújítását bonyolító cég ellen. Az öt éve 4,5 milliárd forintból újjáépített épületre 160 millió forintos felújítás vár. A vizsgálóbizottság elkészítette jelentését, ennek alapján a város polgári peres eljárásban kér kártérítést a felújítást bonyolító Számít Kft.-től. A színház épületén a legsürgetőbb probléma a falak vízszigetelésének elvégzése, továbbá az oldalsó lépcsők javítása. Az építő Baucont céget egyébként korában beperelte már a város, mert több szabálytalanság történt.
2010.07.12. 09:13:42 -
Fehérvári Séták - a mesélő történelem
Öt letölthető hasznos kiadvány, öt székesfehérvári séta, öt temetikus útvonal. Érdeklődési körüknek megfelelő sétát választhatnak maguknak azok, akik Székesfehérváron szeretnének barangolni. A kiadványokat (Lépten,"nyomban” vár, Közzétett gyűjtemények, Városi polgárok útján, Árnyas és virágos ligetek, Elhallgatott harangok) a város Kulturális és Turisztikai Bizottsága készíttette, melyek most nyomtatható formátumban letölthetőek a "Turizmus" aloldalról.
2010.07.12. 01:11:10 -
Megrohanták a jegypénztárakat a Vidi szurkolói
Nagy az érdeklődés a Videoton találkozói iránt. A drukkerek visszajelzései alapján sejthető volt, hogy már az első nap sokan megpróbálnak hozzájutni a 2010/2011-es őszi bérletükhöz, ám az érdeklődés minden várakozást túlszárnyalt. Tíz perce volt csak nyitva a Sóstói Stadion főpénztára, de máris hosszú sor kígyózott az ablak előtt. - számol be a klub honlapja. A klubnál gondoltak az idősebbekre, a hölgyekre és a nyugdíjasokra is: ők kedvezményes áron juthatnak hozzá a bérletekhez.
2010.07.11. 10:09:31 -
Csaba napi hagyományőrző találkozó a Zöld tanyán
Szombaton egész nap várták az érdeklődőket a Csaba-napi Hagyományőrző Találkozón a Sóstói Természet- védelmi Területen, a Zöld-tanyán. Délelőtt másfél órás gyógynövénytúra is várta a látogatókat, felállítottak egy jurtát, illetve kézműves foglalkozásokat szerveztek a gyerekeknek. A Fehérvári Hagyományőrző Íjász Egyesület pedig bemutatója mellett alkalmat adott arra is, hogy kipróbálják az íjászatot az érdeklődők.
2010.07.10. 20:26:17 -
Beszorult - tűzoltók vágták le a karikát a tinédzserről a kórházban
Fémkarika szorult egy fiú megdagadt ujjára csütörtökön Székesfehérváron. Este a Fejér Megyei Szent György Kórház sürgősségi osztályán kérték a tűzoltók segítségét, mert egy fiú bedagadt ujjáról nem sikerült lehúzni a rászorult fémkarikát. A nyári szünidejét töltő felső tagozatos gyerek még délután húzta fel a talált fémkarikát a bal kezének gyűrűs ujjára, amely már akkor is nagyon szoros volt. A tűzoltók félórás munkával tudták leszedni a hat milliméter széles és egy milliméter vastag edzett fémkarikát.
2010.07.09. 12:12:19