Hírek


/ 2010.07.04. 14:28:51 |

Újra szárnyalnak a Zichy ligeti dallamok

 A Zichy ligeti dallamok programsorozat részeként augusztus 29-ig hallhatnak vasárnaponként színvonalas produkciókat a fehérváriak. Adorján Viktor, a rendezvény szervezője elmondta, hogy a múlt századi Városligeti estéket szeretnénk felidézni, ahol a katonazenekar a zenepavilonban muzsikált. A Zichy ligetet kellemes találkozóhellyé szeretnék varázsolni, ahol idősek és fiatalok egyaránt jól érzik magukat.
 
/ 2010.07.04. 10:02:27 |

Július közepén birtokba vehetik az autósok a felújított Berényi utat

 A jövő héten még a járdát építik és csak a Kisteleki és a Vértanú utca között van hátra a kopóréteg aszfaltozása. A közlekedési táblákat és a jelzőprizmákat is a héten helyezik ki, valamint az útburkolati jelek festése van még hátra. A Városgondnokság műszaki ellenőre Lángi Judit elmondta, hogy tartható a műszaki átadás július 15-i határideje és attól függetlenül, hogy a forgalomba helyezés határideje csak november, hamarosan birtokba vehetik az utat az autósok.
/ 2010.07.04. 09:30:48 |

Hétfőtől a Sütő utcában is fizetni kell a parkolásért

 Július 5-től a Sütő utca is a fizető parkolási övezetbe tartozik Székesfehérváron. Múlt héten a Városgondnokság három parkoló automatát telepített az utcába, ami az ún. sárga zónába tartozik. Márkus Tibor a Városgondnokság parkolási csoportvezetője felhívta a figyelmet, hogy az utcában élőknek lakásonként kettő parkolóbérlet váltható darabonként 700 Forintért.
/ 2010.07.03. 18:01:24 |

Nosztalgiavonattal ünnepelték a Székesfehérvár-Komárom vasútvonalat

Nosztalgiavonatot indított útjára a MÁV szombaton reggel a Székesfehérvár - Komárom közötti szakaszon. Az ünnep apropója kettős, hiszen a vasútvonal idén ünnepli fennállásának százötvenedik évfordulóját, és fél év kihagyás után július negyedikétől ismét lesz vasúti forgalom ezen a szakaszon. Hat hónap után elsőként egy magyar gyártmányú 424-es típusú gőzmozdony roboghatott végig az újranyíló szárnyvonalon.
/ 2010.07.03. 14:59:53 |

Székesfehérváriak a Kékszalag vitorlásversenyen

 Hétszázötven hajóval legalább háromezer ötszáz versenyző indult el az idei, immár 42. Kékszalag Nagydíjon. Július 2-án reggel kilenc órakor startolt majd Európa legidősebb és leghosszabb tókerülő versenye, és a leggyorsabbak várhatóan még pénteken célba érnek. Idén is sokan neveztek Fehérvárról, köztük az All In nevű Balaton 25-ös vitorlás túrahajó is Paksi Péter kapitány vezényletével.
/ 2010.07.03. 08:56:51 |

Július végére körbeér a Velencei-tavi kerékpárút

Európai uniós támogatással épül meg a Velencei-tavi kerékpárút-hálózat befejező szakasza. Az 506 millió forintból megvalósuló beruházáshoz 400 millió forint támogatást nyert az érintett három tóparti település. A bicikliút még hiányzó szakasza Székesfehérvár-Kisfaludtól a velencei északi strandig halad majd, s ott csatlakozik a már kiépült tóparti kerékpárút-hálózathoz.
/ 2010.07.03. 08:25:45 |

Drágulhatnak az alapvető élelmiszerek

A tejtermékek 4-6 százalékkal, a kenyér akár tíz százalékkal is többe kerülhet a nyár végére. A szélsőséges időjárás miatt kisebb és rosszabb minőségű a vártnál a termés, ezért jelentősen emelkedtek tavalyhoz képest a zöldség- és gyümölcsárak. Az idén a cseresznye, a meggy, a málna sok helyen már kétszer többe kerül a tavalyinál, és várhatóan a dinnyénél is drágulásra lehet számítani.
/ 2010.07.02. 18:18:43 |

Viniczai Tibor alpolgármester helyettesíti Warvasovszky Tihamért

 Viniczai Tibor alpolgármestert bízta meg általános és teljes hatáskörű helyettesítéssel Székesfehérvár polgármestere, aki hétfőtől az Állami Számvevőszék alelnökeként dolgozik. Warvasovszky Tihamér közleménye szerint a helyi önkormányzatokról szóló, s abban foglalt jogkörében eljárva döntött. Viniczai Tibor 2006 óta Székesfehérvár közgyűlésének társadalmi megbízatású alpolgármestere.
/ 2010.07.02. 14:28:42 |

Az elővárosi közlekedésben is használnák az újranyíló vasútvonalakat

 Dupla haszna lehet a korábban megszüntetett vasútvonalak újranyitásának. Dr. Cser-Palkovics András országgyűlési képviselő kezdeményezésére már jövő héten tárgyalnak a Volánnal és a MÁV-val arról, hogy hogyan lehetne bevonni az elővárosi közlekedésbe a vonatokat. A tervek szerint például a Szárazrétről a helyi tömegközlekedés bérleteit - jegyeit használva juthatnának el a városrészben élők a belvárosba.
/ 2010.07.02. 11:27:02 |

Nyári táborokat támogatott a Civilkapcsolatok Bizottsága

A Civilkapcsolatok Bizottsága által támogatott nyári táborok között idén több rászoruló gyermekeknek szóló program és iskolai tábor is van. A pályázaton nyertes nyári rendezvények között szerepel bűnmegelőzési tábor, madármentő tábor és a Honvédség és Társadalom Baráti Kör „Számháború” elnevezésű programja is. Juhász László bizottsági elnök emellett beszámolt a Drogprevenciós Alap és a Kisebbségi Alap felosztásáról.