Hírek
-
Pancsolunk a kánikulában - vár a Városi Strand
Naponta átlagosan hétszázan keresik fel a Városi Strandot - mondta Kiss András a Csitáry G. Emil Uszoda igazgató-helyettese. A kedvezményes jegy diákoknak, gyerekeknek, nyugdíjasoknak 329 forint, a teljes áru belépő pedig 765 Forintba kerül. A strandon homokos szabvány méretű foci- és röplabda pálya várja a vendégeket. A gyerekeknek külön pancsoló és gyermekmedence van, a biztonságra pedig több úszómester és rendőrök vigyáznak.
2010.07.13. 15:20:35 -
Csuklós busszal az új körforgalomban a Berényi úton
Pénteken lesz a műszaki átadása a felújított Berényi útnak, azonban az Alba Volán csuklós autóbuszával már kedden "lepróbálták" a közlekedést az új körforgalomban és a Berényi út új buszmegállóiban. A kivitelező jelenleg a burkolai jelek felfestését végzi és néhány közlekedési tábla kihelyezése maradt csak hátra. Hamarosan a Berényi út - Szent Flórián körút kereszteződésben is visszaállítják a lámpákat és legkésőbb jővő hét elején az autósok is újra használhatják az utat.
2010.07.13. 14:59:51 -
Megkezdődött a Jégcsarnok energiatakarékos korszerűsítése
A napokban elindultak a második ütem rekonstrukciós munkái az ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban. Év végére energiatakarékos, megújuló energiaforrásokat hasznosító rendszer épül ki. A felújítás során tetőhűtést alakítanak ki a jégcsarnokban, így kisebb költséggel jobb minőségű jeget tudnak majd előállítani. A korcsolyázók és a Sapa Fehérvár AV 19 szurkolói is komfortosabban érezhetik majd magukat, a kivitelező ígérete szerint a téli időszakban is plusz 10-14 fokos hőmérséklet lesz majd a csarnokban.
2010.07.13. 13:27:29 -
Újjáépítik a velencei vasútállomás épületét
Újjáépítik Velence és Velencefürdő állomásépületét, a beruházás a Tárnok-Székesfehérvár vasúti vonalszakasz folyamatban levő, 55 milliárd forintos költséggel megvalósuló átépítése során valósul meg. Eredetileg csak felújítást terveztek mindkét épületnél, de a tetőszerkezet elbontásakor kiderült, hogy a falak és az alapozás rossz állapota miatt elbontásukra és újjáépítésükre van szükség. Az állomásépületeket eredeti állapotuknak megfelelően építik újjá.
2010.07.13. 09:45:26 -
Megint trükkös csalók - most a Széchenyi utcában loptak
Fiának hozták vissza tartozását – ezzel az ürüggyel jutottak be ismeretlenek egy idős asszonyhoz Székesfehérváron a Széchenyi utca egyik családi házába. Majd, amikor a néni át akarta venni tőlük a pénzt, azt mondták neki, hogy az átvételt írásban is rögzíteni kéne. Így a sértett elment papírért, meg tollért, míg eközben a két férfi a nő félretett 400.000.- Ft-ját, valamint 600.000.- Ft értékű arany karkötőjét magához vette, majd távoztak a helyszínről.
2010.07.13. 08:38:48