Kulturális hírek
-
Székesfehérváron koncertezik Koncz Zsuzsa november 10-én az ARÉV Sportcsarnokban
Az „aranynemzedék” legfiatalosabb tagja érkezik november 10-én 19 órakor Székesfehérvárra. Az örökifjú Koncz Zsuzsa ma az egyik legelismertebb rockénekesnő országunkban. A '60 -as években vált ismerté a "Ki Mit Tud" műsorában és azóta egy pillanatra sem tartott szünetet a karrierjében. Eleinte az Omegával és az Illéssel koncertezett, majd jöttek az önállósodás évei és a '70-es évektől kezdve szóló formációjával járja az országot. Az ARÉV csarnokba is a megannyi slágert és aranylemezt számláló formációval és dalaival érkezik.
2005.11.08. 10:29:32 -
Szent Erzsébet napi gyertyafényes hangverseny a Károlyi kastélyban
November 12-én, szombaton 19 órai kezdettel Szent Erzsébet napi gyertyafényes hangverseny lesz a fehérvárcsurgói Károlyi kastélyban. Haendel és Bach művei Drahos Béla fuvola- és Horváth Anikó csembalóművész hangszerein szólalnak meg. A koncertet megelőzően a Szolnoki Vizuális Alapiskola diákjainak alkotásait bemutató kiállítás megnyitójára kerül sor fél hétkor.
2005.11.08. 06:52:56 -
Részletes könyv jelent meg a Városi Képtár - Deák Gyűjteményről
Nemrégiben jelent meg a Városi Képtár – Deák Gyűjteményről egy olyan kötet, ami részletesen bemutatja a képtár anyagát, még azokat a képeket is amik jelenleg a raktárban vannak. Dr. Nagy Zoltán a képtár igazgatója elmondta, hogy Deák Dénesnek volt már egy olyan kiadványa, ami bemutatta a gyűjteményt, sőt a Tájak Korok Múzeumok sorozatban is megjelent egy kis könyvecske, azonban ilyen részletes, tanulmányokat is tartalmazó könyv még nem látott napvilágot. A tanulmányokat négy szerző írta: Lóska Lajos, Szabó Júlia, Révész Emese és Pataki Gábor. A katalógus rész pedig 28 ember munkája, mindegyikük egy-egy területnek, a specialistája.
2005.11.07. 05:16:22 -
Szenvedély és nemes egyszerűség Öreghegyen - Romhányi Trió koncert
A jazz zene ünnepe volt pénteken az Öreghegyi Közösségi Házban. A rendszeresen megrendezésre kerülő jazz klub vendége a székesfehérvári Romhányi trió volt. Az együttes tagjai közül Romhányi Áron és Mits Gergőt már jól ismerheti a közönség a United együttesből, míg Szendőfi Péter az egyik legkeresettebb session dobos Magyarországon. Természetesen hozzá kell tenni, hogy a másik két tag sem csak a Unitedban játszik, hanem számos jazz együttesben és albumon is közreműködtek az elmúlt 10 évben. (Tekintse meg képgalériánkat!)
2005.11.06. 16:36:18 -
Vízzel festett mosoly a vásznon - Bukovácz Lajos kiállítása a Pelikán galériában
Bukovácz Lajos festőművész képeiből nyílt kiállítás a Pelikán galériában. A tárlat megnyitója alatt egy gombosűt sem lehetett leejteni a kiállító teremben. Az érdeklődők mellett több fehérvári képzőművész és irodalmár is ellátogatott. A kiállítás képeiből több is Székesfehérvárról szólt, hiszen a művész közel négy évet tanított a Vasvári Pál Gimnáziumban. A művek többsége szatirikus vízfestmény formájában jeleníti meg az élet komikus, kínos és szomorú helyzeteit. (Tekintse meg képgalériánkat!)
2005.10.29. 00:39:06
Fejlesztési program a szakképzés minőségének javítására
Rangos konferenciával ünneplik a Magyar Tudomány Napját
A Magyar Tudomány Napja alkalmából rendeznek konferenciát november 3-án a KJF Idegen Nyelvi és Felnőttképzési Központjában. A tudományos rendezvény címe: „Közép - és Kelet- Európa integrálódása az egységes európai térségbe.” A konferenciát közösen rendezi a Kodolányi, az MTA, a Hadtörténeti Intézet és Múzeum, valamint a Hadtörténeti Alapítvány . A 10.00 órakor kezdődő tudományos rendezvényen szó esik többek között Közép- és Kelet-Európa biztonsági problémáiról a XXI. század elején, az Unió keleti bővítéséről és Magyarország perspektíváiról, a Magyar Honvédség felkészültségéről a NATO-hoz való csatlakozás előestéjén.