Kulturális hírek
-
Fehérvári polihisztor az "Év fotósa" - képgalériánk Wágner Csapó József fotóiból
A Fotó Video Magazin pályázatán több ezer fotó közül ítélte a legjobbnak a zsűri 2005 decemberben a fehérvári Wágner Csapó József alkotását, míg a második helyezett a szintén székesfehérvári Szabó Márta lett. Csapó József, akinek polgári foglalkozása énekes, „Kapocs ég és föld között” című képével nyert, de több más kategóriában, több képével is kiválóan szerepelt. A fehérvári "polihisztor", aki a Nemzeti Énekkarban énekel és nemrégiben a Magyar Állami Operaházban is debütált, mindössze néhány éve foglalkozik fotózással. Munkáit hamarosan közelebbről is megismerhetik a székesfehérváriak, márciusban a Barátság Házában nyílik majd tárlata. (A képre kattintva megtekintheti Wágner Csapó József fotóit)
2006.01.19. 03:56:49 -
Országos turnéra indul egy székesfehérvári hobbizenekar
A székesfehérvári Split együttes három éve alakult középiskolás fiatalokból. Az elmúlt pár évben rengeteg koncertet, adtak, de nem sikerült kinőniük a hobbi zenekarok világából. Az együttes a közelmúltban lehetőséget kapott arra, hogy változtasson ezen. A Split lesz a Fürgerókalábak együttes előzenekara a január 28-án Baján startoló turné alatt.
2006.01.18. 10:28:29 -
Péntek 13 - a rettenetes 13-as
A 21. században is sokan messzire elkerülik a 13-as számot. Amerikában hiányoznak az épületek 13-ik emeletei, nagyon sok kórházban nincs 13. kórterem. Azon sem csodálkozott senki, amikor az Apolló 13-nak a 13 óra 13 perces fellövési kísérlete a 39-es (háromszor 13!) indítóállványról meghiúsult. Persze Európa sem kivétel: amikor 1965-ben az angol királynő Nyugat-Németországba látogatott, a vágány számát, amelyről a királynő vonata indult volna, 13-ról 12-re cserélték.
2006.01.13. 08:21:32 -
Városi Diákgála pénteken 17 órakor a Barátság Házában
A Bugát Pál Egészségügyi és Környezetvédelmi Szakközép Iskola január 13-án, pénteken 17 órakor kilencedik alkalommal rendezi meg a Városi Diákgálát a Megyei Művelődési Központban. Ahogy az elmúlt években, úgy most is az általános és középiskolás diákok művészi produkciói, előadásai lesznek terítéken. Kilenc év alatt sokminden változott: változott a helyszín, a fellépők száma és személye. Nem változott azonban az érdeklődés. Minden évben teltházas volt a gála, és minden évben átlag 300 szereplő lépett színpadra.
2006.01.12. 13:43:28 -
Kihelyezett nyílt napot tartott a Veszprémi Egyetem Székesfehérváron
Kihelyezett nyílt napot tartott szerdán a Veszprémi Egyetem Székesfehérváron a SZÜV Irodaházában. Dr Gaál Zoltán az egyetem rektora elmondta, hogy Székesfehérváron felsőfokú szakképesítést nyújtó szakokkal van jelen az egyetem, de az öt karon is szép számmal tanulnak székesfehérvári hallgatók. (Georgikon Mezőgazdaságtudomány Kar, Gazdaságtudományi Kar, Tanárképző Kar, Mérnöki Kar, Műszaki Informatikai Kar) Kérdésünkre válaszolva hangsúlyozta, hogy mind a versenyszférának, mind a közigazgatási szférának, mind az akadémiai szférának össze kell fognia a régióban.
2006.01.11. 19:08:15
Helyszínváltozás: A Kodolányin szervezik meg a Továbbtanulás Napját
Az Oktatási Minisztérium Továbbtanulás Napja 2006 címmel országos tájékoztató körutat szervezett, melynek egyik állomása Székesfehérvár.(www.om.hu). A program helyszíne a Kodolányi János Főiskola nagyelőadója, ahol előadást tart Magyar Bálint oktatási miniszter. A rendezvény időpontja január 11.-e, 18 óra.
Hajnalig tartó bulival zárult a VII. Bőrgyári Capriccio
VII. Bőrgyári Capriccio - disznótor és zene minden mennyiségben
Folk karácsony a Fejér Megyei Népzenei Műhellyel
A Fejér Megyei Népzenei Műhely idén utoljára hívja a VOKE Vörösmarty Művelődési Házba. A program december 23. -án csak hasonlítani fog a megszokotthoz, hiszen lesz most is kézműves játszóház és gyermek táncház Kneifelné Laczkó Krisztával. A téma most a folk - karácsony lesz, így a gyermekek karácsonyfadíszeket készíthetnek a játszóházban és még egy jót mulathatnak az ünnepek előtt.
Mindenhol jó, de legjobb az új színházban... - befejeződött az ünnepi nyitóhét
Csongor és Tünde díszbemutató - a miniszterelnök adta át az új színház kulcsát
A Csongor és Tünde díszbemutatóját tartották tegnap este a felújított Vörösmarty Színházban. A színházvezetés a díszbemutatóra meghívta valamennyi színművészt, aki az elmúlt 40 évben Csongor és Tünde szerepét játszotta. A díszbemutató alkalmával ünnepi beszédet mondott Gyurcsány Ferenc miniszterelnök is. A darabot Vladiszlav Troitskiy rendezésében láthatta a közönség, a színészek közül Száraz Dénes, Szűcs Kata, Juhász Illés, Bodnár Vivien, Závodszky Noémi, Palla Szabina, Budaházy Árpád, Gulyás Sándor, Madár Tamás, Drahota Andrea, Bata János, Szabó Gyula és Kozáry Ferenc szerepelt a darabban. (Tekintse meg képgalériánkat!)
50 éves jubileumát ünnepelte az Ének-Zenei Általános Iskola
Székesfehérvár volt a csodák városa csütörtök este...
Hivatalosan is megnyiltak a színház kapui a fehérvári emberek előtt
Felhívás a II. Alba Regia Nemzetközi Filmfesztivál plakátpályázatára
A II. Alba Regia Nemzetközi Filmfesztivál szervezője, a „H-ELEN 55” Szolgáltató Bt. plakátpályázatot hirdet Székesfehérváron, illetve Fejér megyében élő művészek számára. A pályázat célja a fesztivál 2006. évi plakátjának grafikai terve. A beérkezett plakátterveket zsűri értékeli. Egy pályázó három munkát adhat be. A pályaműveket papíron, A/3-as méretben lehet benyújtani. A plakátterven kérik feltüntetni a pályázó elérhetőségeit. A beadás helye: Alba Regia Nemzetközi Filmfesztivál Fesztiváliroda, 8000 Székesfehérvár, Várkörút 5.