Kulturális hírek


/ 2006.01.10. 14:58:12 |

Helyszínváltozás: A Kodolányin szervezik meg a Továbbtanulás Napját

 Az Oktatási Minisztérium Továbbtanulás Napja 2006 címmel országos tájékoztató körutat szervezett, melynek egyik állomása Székesfehérvár.(www.om.hu). A program helyszíne a Kodolányi János Főiskola nagyelőadója, ahol előadást tart Magyar Bálint oktatási miniszter. A rendezvény időpontja január 11.-e, 18 óra.

/ 2005.12.29. 19:24:27 |

Hajnalig tartó bulival zárult a VII. Bőrgyári Capriccio

Sok-sok emberrel, látványtorral, gyerekműsorral, táncoltatós együttesekkel és a "Hűtő-gép" pályázat beadványaival örvendeztette a közönséget a Bőrgyár Kulturális Egyesület december 28-án reggel és este. Óriási hangulatot teremtett mind a Yellow Spots és az Idealisten együttes is. A nap végén a disznó és a mézeskalács után Suefo DJ-setje került terítékre. A közönség mindent egészséggel fogyasztott. Újabb sikeres évet zárt a Bőrgyár Egyesülete, hiszen ennyien talán még sosem voltak semelyik rendezvényen. Ha ez nem is igaz, akkor is elmondható, hogy a hangulat az eddigi rendezvényeken ilyen fokon még nem izzott. (Reggeli képgaléria, Esti képgaléria)
/ 2005.12.23. 15:00:39 |

VII. Bőrgyári Capriccio - disznótor és zene minden mennyiségben 

 Hetedik alkalommal rendeznek Bőrgyári Capricciót december 28.-án a Tobak utcai gyárépületben. Az idén a rendezvény fő témája a hideg és az ezekhez kapcsolódó dolgok: disznótor, forralt bor, hűtőszekrény. A mulatság reggel nyolc órakor látványtorral kezdődik és egészen hajnalig, kifulladásig tart a buli. A rendezvényen a zenét három együttes és három lemezlovas szolgáltatja és itt kerül kihirdetésre a korábban kiírt hűtőgép képzőművészeti pályázat eredménye is.
/ 2005.12.21. 08:58:00 |

Folk karácsony a Fejér Megyei Népzenei Műhellyel

A Fejér Megyei Népzenei Műhely idén utoljára hívja a VOKE Vörösmarty Művelődési Házba. A program december 23. -án csak hasonlítani fog a megszokotthoz, hiszen lesz most is kézműves játszóház és gyermek táncház Kneifelné Laczkó Krisztával. A téma most a folk - karácsony lesz, így a gyermekek karácsonyfadíszeket készíthetnek a játszóházban és még egy jót mulathatnak az ünnepek előtt.

/ 2005.12.20. 16:19:19 |

Mindenhol jó, de legjobb az új színházban... - befejeződött az ünnepi nyitóhét

 Hétfő este nagyszabású gálával ért véget a Vörösmarty Színház nyolc napig tartó nyitóhete. Az este során "A legjobb itthon" címmel adtak varieté műsort azoknak, akik végig kiálltak a színház ügye mellet. A darabban másfél év viszontagságait idézték a színpadra humoreszkek formájában. Az est házigazdája Verebes István volt, aki humoros, de mégis kritikus hangnemben vezette végig az estet és konferálta a fel a műsorblokkokat.
/ 2005.12.18. 15:10:46 |

Csongor és Tünde díszbemutató - a miniszterelnök adta át az új színház kulcsát

 A Csongor és Tünde díszbemutatóját tartották tegnap este a felújított Vörösmarty Színházban. A színházvezetés a díszbemutatóra meghívta valamennyi színművészt, aki az elmúlt 40 évben Csongor és Tünde szerepét játszotta. A díszbemutató alkalmával ünnepi beszédet mondott Gyurcsány Ferenc miniszterelnök is. A darabot Vladiszlav Troitskiy rendezésében láthatta a közönség, a színészek közül Száraz Dénes, Szűcs Kata, Juhász Illés, Bodnár Vivien, Závodszky Noémi, Palla Szabina, Budaházy Árpád, Gulyás Sándor, Madár Tamás, Drahota Andrea, Bata János, Szabó Gyula és Kozáry Ferenc szerepelt a darabban. (Tekintse meg képgalériánkat!)

/ 2005.12.18. 14:43:19 |

50 éves jubileumát ünnepelte az Ének-Zenei Általános Iskola

 December 17-én ünnepi találkozóra került sor a Városi Sportcsarnokban, ahová az „Ének-Zenei” valamennyi hajdani és mai pedagógusát, diákját várták. A zsúfolásig telt csarnokban az ünneplő egykori és mai zeneisek először közösen énekelték el a himnuszt, majd Székesfehérvár polgármestere mondott köszöntőt. Az est folyamán számos kórusmű hangzott el, de táncbemutatókat is láthatott a közönség. Az eseményen külön köszöntötték az iskola alapítói közül Mihályi Gyulánét és Pakodi Ferencnét is. 
/ 2005.12.16. 20:18:35 |

Székesfehérvár volt a csodák városa csütörtök este...

 A Vörösmarty Színházban Európai ősbemutatót tartottak csütörtök este, a darab egyben az első musical volt a felújított színházban. A társulat Leonard Bernstein által szerzett Csodák városát játszotta. A darabot ugyan már játszották Székesfehérváron, de kőszínházban először mutatták be a kontinensen és a nyárihoz képest több módosítást is eszközöltek. A darabban az érzelmek végig katartikusan áramoltak a közönség felé, akik egy igazi swing csodának lehettek részesei. A darab végén óriási taps köszöntötte a színészeket. (Fotó: www.vorosmartyszinhaz.hu)
/ 2005.12.16. 20:18:02 |

Hivatalosan is megnyiltak a színház kapui a fehérvári emberek előtt

 Jelképesen is átadta Warvasovszky Tihamér polgármester a színház épületet a színészeknek és a székesfehérvári embereknek. A megnyitó előtt a Székesfehérvári Ifjúsági Fúvos zenekar játszott karácsonyi dalokat kifejezve azt, hogy a város karácsonyi ajándéka az új szép színház. Az ünnepségen résztvevők voltak az elsők Székesfehérváron, akik a kulisszajárásokon kívül bejuthattak a színházba, ahol egy színháztörténeti kiállítás várta őket.(Tekintse meg képgalériánkat!)
/ 2005.12.15. 10:52:06 |

Felhívás a II. Alba Regia Nemzetközi Filmfesztivál plakátpályázatára

 A II. Alba Regia Nemzetközi Filmfesztivál szervezője, a „H-ELEN 55” Szolgáltató Bt. plakátpályázatot hirdet Székesfehérváron, illetve Fejér megyében élő művészek számára. A pályázat célja a fesztivál 2006. évi plakátjának grafikai terve. A beérkezett plakátterveket zsűri értékeli. Egy pályázó három munkát adhat be. A pályaműveket papíron, A/3-as méretben lehet benyújtani. A plakátterven kérik feltüntetni a pályázó elérhetőségeit. A beadás helye: Alba Regia Nemzetközi Filmfesztivál Fesztiváliroda, 8000 Székesfehérvár, Várkörút 5.