Kulturális hírek
-
A Tháliában ismertették a Vörösmarty Színház ünnepi nyitóhetének a műsorát
A Vörösmarty Színház felújításáról és az ünnepi nyitóhét programjairól tartott közös sajtótájékoztatót a város önkormányzata és a Vörösmarty Színház Budapesten. A Thália Színházban Warvasovszky Tihamér polgármester és Szurdi Miklós a színház igazgatója várta az érdeklődőket. A város polgármestere kiemelte, hogy a környéket is rendbeteszik a felújítással együtt. Szurdi Miklós köszönetét fejezte ki a városnak, a társulatnak és azoknak a színházaknak, akik a felújítás másfél éve alatt befogadták a Vörösmarty társulatát.
2005.12.01. 16:08:39 -
Az aranykor művészeti legendáit idézi föl a Csók István Képtár
Az aranykor felidézésére vállalkozik a Csók István képtár a december 3 -án fél tizenkettőkor nyíló kiállításával. A tárlaton az 1960 -as évek magyar grafikáját akarják bemutatni, azoknak, akik nosztalgiázni kívánnak, illetve azoknak, akik nem ismerhették ennek a kórnak a termését, így a jövő évben további programok is csatlakoznak hozzá, többek között filmvetítés és iskolás csoportoknak pedagógiai programok. A tárlatra olyan alkotók képei közül válogattak, mint Kassák Lajos, Korniss Dezső, Szász Endre, Kass János és még sokan az aranykor művészeti legendái közül.
2005.11.29. 19:23:31 -
Színházbarátok Bora - borverseny december 12-én a Magyar Király parkolójában
Hazánk legújabb és egyben egyik legrégebbi színháza nyitja meg kapuit december derekán: az 1874-ben felavatott Vörösmarty Színházat a 2004 nyarán megkezdett, másfél éven át tartó felújítás végeztével egy héten át zajló rendezvénysorozat keretében adják át a fehérváriaknak. A nyitóhét kiemelt eseménye lesz a Színházbarátok Bora megválasztására kiírt borverseny, amit az ARTéria Vörösmarty Színházbarátok Közhasznú Egyesülete szervez. A borkóstolóval egybekötött borverseny december 12-én, hétfőn 17 órakor a Helyőrségi Zenekar fúvósműsorával kezdődik a színház mellett, a Magyar Király Szálló parkolójában, ahol az érdeklődők ugyanazokat a borokat kóstolhatják meg, amelyeket a színház épületében a zsűri véleményez.
2005.11.28. 08:04:13 -
Székesfehérvári művészek bocsájtják áruba műveiket a Pelikán galériában
A Fehérvári Művészek Társasága alkotóinak képeiből nyílt kiállítás a Pelikán galériában. A kiállítás a Téli tárlat nevet viseli és szinte az összes helyi ismert művész munkáiból látható egy szelet. A kiállítást Tódor János az Árgus főszerkesztője nyitotta meg egy rögtönzött publikációval. A kiállítás nem titkolt célja, hogy a művészeket pénzhez, a művészeteket kedvelőket pedig karácsonyi ajándékhoz segítsék, hiszen az alkotások egytől egyig eladók. (Tekintse meg képgalériánkat!)
2005.11.26. 19:21:50 -
"Én minden vagyok, de semmisem" - interjú Nappal az Eleven Hold együttes énekesével
Török- Zselenszky Tamás, azaz Nap dalszerző, költő, író és az Eleven Hold együttes énekese, mégis azt mondja magáról, hogy ő minden, de igazából semmisem. Interjúnkban arról mesél, hogyan ismerte meg gyerekkorában a természetet egy törzsfőnök segítségével. Elmeséli hogyan aludt híd alatt, addig amíg a családja el nem fogadta, hogy énekes lesz. A beszélgetésből kiderül az is, hogy miben hisz: beszél örömökről és tragédiákról, és felfedi, mit akar üzenni dalszövegeiben és verseiben a külvilágnak...
2005.11.24. 04:48:17
Teltház a Méhkasaula lengyel estjén a Szabadművházban
Színházünnep hétfőtől hétfőig – egy nappal hosszabb a nyitóhét
Művészeti pályázatot hirdet a Bőrgyár Kulturális Egyesület hűtőgép mottóval
Gyermekjátszó és táncház a Vörösmarty Művelődési Házban szombaton
A Fejér megyei Népzenei Műhely 2002 óta havi rendszerességgel szervezi meg népművészeti játszóházát. A már hagyománynak számító rendezvényre már kora délután várják a családokat kézműves foglalkozásokra Berta Mária vezetésével, öt órától pedig Kneifelné Laczkó Kriszta várja a gyermekeket táncházzal a Vörösmarty Művelődési Házban. A rendezvényre november 19-én szombaton 15 órától kerül sor. A belépés díjtalan és a szervezők teával és zsíros kenyérrel is megvendégelik a résztvevőket.
Lengyel est a Méhkasula szervezésében a Szabadművházban
Székesfehérváron dedikálta újonann megjelenő könyvét Vujity Tvrtko - interjú a szerzővel
Kettős ünnepet ültek a babák rajongói
Márton nap dologtiltó nap - tilos volt mosni, teregetni, mert az a jószág pusztulását okozza
Ezen a napon koronázták meg Székesfehérváron Szapolyai Jánost
Európai Nyelvi Díjat nyert a Kodolányi János Főiskola
A Nyelv a szakmáért – szakma a nyelvért című pályázatával a Kodolányi János Főiskola elnyerte az Európai Nyelvi Díj 2005 második helyezését, az ezzel járó anyagi támogatást és a jogot, hogy a díj hivatalos emblémáját céges dokumentumaikon, kiadványaikon szerepeltessék. A pályázatot bíráló szakértők értékelése szerint "a főiskola szemben a magyar felsőoktatási gyakorlattal, a nyelvoktatás átfogó reformjára törekszik falain belül". A KJF a következő évekre célul tűzte ki, hogy az európai felsőoktatás legnehezebb versenyében, az Európai Minőségi Díj pályázaton is indul. Ennek első lépéseként értelmezhető az intézmény nyelvi koncepciójáért kapott Európai Nyelvi Díj.