Kulturális hírek
-
Fehérvári szimfonikusok a Művészetek Palotájában, Dali kiállítás a városi Képtárban
Január 26-tól a Városi Képtárban a szürrealizmus egyik legismertebb, legnagyobb alakjának, Salvador Dalinak a kiállítása látható, február 25-én pedig a Művészetek Palotájában ad koncertet az Alba Regia Szimfónikus Zenekar. A Salvador Dali kiállítást Dali Játszóház, szakmai tárlatvezetés, éjszakai tárlatvezetés, flamenco tánc és Luis Bunuel: Andalúziai kutya és Aranykor című filmjeinek vetítése is kiegészíti. A város kulturális életének legfontosabb aktuális eseményeiről Brájer Évát, a kulturális bizottság elnökét kérdeztük.
2007.01.24. 07:49:04 -
Salvador Dali kiállítás nyílik a Városi Képtár Deák Gyűjteményben
2007. január 26 és március 4. között látható a szürrealizmus egyik legismertebb, legnagyobb alakjának tárlata a Városi Képtárban. A Dali kiállítás a gyűjtemény négy termében kerül megrendezésre, az épület többi tizenhárom helyiségében a Deák Gyűjtemény állandó kiállítása látható. A kiállításra belépőjegy a helyszínen váltható, a felnőtt jegyek 1200 Ft-ba, a diák és nyugdíjas jegyek pedig 600 Ft-ba kerülnek. Az aranykor címen megrendezett kiállítás anyagát a bambergi Richard H. Mayer magángyűjtemény (Kunstgalerien Böttingenhaus) képezi, amelyet Közép-Európa legnagyobb Dalí- magángyűjteményeként tartanak számot.
2007.01.23. 12:39:29 -
Tíz embert keresnek novellaíráshoz
Tíz embert keres a verselo.freeblog.hu "szerkesztője", hogy írjanak egy-egy fejezetet egy közös novellába. Az első részt írná csak a blog tulajdonosa, a többit a jelenkezők. Mindenki elmehet harmincezer karakterig. A téma már az első fejezetben adott lesz, tulajdonképpen önálló novellaként is megállja majd a helyét. A felfoldi nicknévvel publikáló blogger azt írja: "ez természetesen azt is jelenti, hogy egymás stílusához is kell valamelyest igazodnunk, de ami a legfontosabb: oda kell figyelnünk az események legkisebb részletére is." Ezért olyan ember jelentkezését is szívesen várja, aki összefogná a munkát - ha nem lenne ilyen, a feladatot maga vállalja.
2007.01.23. 08:15:32 -
A Magyar Kultúra Napját ünnepelte a város az Öreghegyi Közösségi Házban
A kultúra napját ünnepelte az önkormányzat és a város kulturális életének szereplői hétfőn este az Öreghegyi Közösségi Házban. A teltházas rendezvényen Warvasovszky Tihamér polgármester, kiemelte, hogy a kultúránk az, ami különlegessé tesz minket, magyarokat és minden magyarnak kötelessége ápolnia azt hazán belül és kívül is. A polgármesteri köszöntő után városi elismeréseket adtak át a kultúra és közoktatás területén dolgozóknak. Az ünnepségen a Sebő együttes adott koncertet. Az együttes népi eredetű dalokat adott elő eredeti hangszereken. Az előadás után a programot M. Tóth István emlékkiállítás koronázta meg. A falakra a nemrég elhunyt művész válogatott képei kerültek ki. Képgaléria az ünnepségről!
2007.01.22. 20:56:19 -
Arany Katedra Díjat kapott Csekéné Bányai Erzsébet gordonka tanár
A Magyar Kultúra Napja alkalmából a Hermann László Zeneiskola gordonka tanára Csekéné Bányai Erzsébet vehette át az Arany Katedra díjat. A zeneiskola gordonka tanára 1970 óta tanít az intézményben. Több mint három és fél évtizedes tanári munkássága alatt a növendékek százai közül többen választottak gordonka tanári pályát is –hangsúlyozta köszöntő beszédében a város alpolgármestere.
2007.01.22. 13:03:29