Kulturális hírek
-
Fotókiállítás nyílik a tűzoltókról Székesfehérváron
A Hivatásos Tűzoltók Független Szakszervezetének székesfehérvári alapszervezete a Lánglovagok.hu tűzoltóportálon megjelent képekből nyit kiállítást. Az Alba Plaza főfolyosóján, a mozi előtt ötven felvétellel mutatják be a hivatásos és önkéntes tűzoltók, köztük a székesfehérvári lánglovagok mindennapi munkáját, életét. Minden érdeklődőt szeretettel várnak a megnyitóra. A kiállított képek november 18-ig tekinthetők meg.
2006.11.09. 00:38:36 -
Árpád-kori sírokat találtak a Romkertben - a kerengő is előkerült
A középkori királyi bazilikához tartozó, XII. századi kerengő falrészletei mellett kőbéléses, Árpád-kori sírokat tártak fel a székesfehérvári romkertben. A sírok leletet alig tartalmaztak. Arra, hogy a történelem mely szakaszában történtek ott a temetkezések, egy másodlagos - a feltételezett eredeti helyszíntől kicsit távolabb előkerült - III. Béla korabeli, kettévágott, a halotti útra adott érméből következtet a szakember. A feltárt kerengőszakaszok egy része látogatható is lesz. A bemutatás terveit még a télen elkészítik.
2006.11.07. 18:42:13 -
Szent Imre és Szent Erzsébet emlékévet hirdetett az egyházmegye
Ünnepi emlékévet hirdetett Spányi Antal megyéspüspök Székesfehérváron. A 2006 november 5-től 2007 november 5-ig tartó emlékévet Szent Imre és Szent Erzsébet emlékének szenteli a katolikus egyházmegye, hogy a két szent életére és munkásságára irányítsák a figyelmet. A Székesfehérvári Egyházmegye ezzel a programsorozattal Szent Imre herceg születésének 1000., és Szent Erzsébet születésének 800. évfordulójára emlékezik.
2006.11.06. 08:12:15 -
Fotó 2 - Kiállítás nyílt Hegedűs 2 László aktvariációiból a 20 éves Deák Gyüjteményben
A Városi Képtár Deák Gyűjteményének fennállásának 20. évfordulója alkalmából rendezték meg Hegedűs 2 László Fotó 2 című kiállítását. A székesfehérvári fotó, film és képzőművész régebben készült aktképeit porolta le és bújtatta modern köntösbe. A tárlat körülbelül hatvan képből áll, de összességében körülbelül 20 fotó variáció láthatók a falon. A kiállítást Baki Péter a Magyar Fotógráfiai Múzeum igazgatója nyitotta meg. A kiállítás január 17-ig tekinthető meg.
2006.11.04. 19:09:01 -
"Vallomások 1956-ról" - kerekasztal beszélgetéssel folytatódnak a Határon Túli Magyar Irodalom Napjai
Folyóiratok és új könyvek bemutatójával november 3-án megkezdődött a "Határon Túli Magyar Irodalom Napjai Székesfehérváron" című kétnapos rendezvénysorozat a Szent István Művelődési Ház, a Magyar Írószövetség Közép-Dunántúli csoportja és a Vörösmarty Társaság szervezésében. Szombaton 16 órától pedig „Vallomások 1956-ról” címmel rendeznek kerekasztal-beszélgetést a forradalom és szabadságharc leverésének 50. évfordulója alkalmából.
2006.11.04. 16:23:29
"Jó ha van egy ember a képen" - interjú Szabó Márta fotográfussal
Jubileumi évadzáró bulit rendeznek a fehérvári motorosok a FEZEN Klubban
Jubileumi motoros évadzáró bulit rendez november 4-én a székesfehérvári FEZEN Klubban az Alba Regalis MC. Fekete Gábor, a klub vezetője elmondta, idén 10 éve annak, hogy az első évadzárót tartották a városban. A rendezvényen a lemezbemutató előtt álló Wisdom, a székesfehérvári Zuzu Petals és az Alba Regalis motorosklub saját zenekara, a Gas Station is fellép. Fekete Gábor, az Alba Regalis vezetője elmondta, az évadzáró nyitott rendezvény, így mindenkit szeretettel várnak szombaton a FEZEN Klubba. A volt BASE helyén működő klubban november 3-án pénteken is lesz élő-koncert: az underground egyik legkedveltebb zenekara, a Bérczesi Róbert vezette Hiperkarma lép fel, akik állandó vendégei az ország legnagyobb zenei fesztiváljainak.
A Halottak napja a római katolikus egyházban az összes meghalt hívő emléknapja
Nagy ízutazás a Közép-Dunántúli régióban november 10-11-én
A hétvégén rendezik meg a Fehérvászon Függetlenfilm feszitvált a Szabadművelődés Házában
A SPOT kategória fődíját hozta el a PRIX EUROPA-ról Vadócz Péter
Harci hagyományőrzők találkozóját tartották szombaton az Aszal völgy bejáratánál
Szombaton tartották az Aszalvölgyi árok bejáratánál az I. Székesfehérvári Magyar Harci Hagyományőrző találkozót. A rendezvényre a megye minden részéről érkeztek csapatok, így Mórról, Csókakőről, Csőszről és persze Székesfehérvárról is. A csapatok hétpróbán is részt vettek, ahol volt íjászat, kelevéz hajítás, futárverseny, Toldi emlékpróba, Kinizsi féle fatálca emelés, Dugovics Titusz tiszteletére "bástyából" kilökés és hadiszerek célba juttatása is a feladatok között volt. A cikkben fotóriportot talál a rendezvényről!