Kulturális hírek
-
Puklus Péter fotóiból nyílt kiállítás Másfél méter címmel a Városi Képtár Deák Gyűjteményében
Puklus Péter fotóművész képeiből nyílt kiállítás péntek este a Városi Képtár Deák Gyűjteményében. Az ifjú fotós tárlata a Másfél méter címet viseli és különböző emberek életének pillanatait örökíti meg. A kiállítást Szűcs Erzsébet igazgató és Kincses Károly fotótörténész nyitotta meg, aki beszédében azt mondta, hogy számára a falon látható képek egy új stílust teremtenek ez az utópista dokumentarista stílus. A kiállítás április 8-ig tekinthető meg hétfő kivételével naponta a képtár Oskola utcai épületében.
2007.03.09. 20:39:22 -
Kezdetét vette a 12. Páholyszemle a Barátság Klubmoziban
Három rövidfilmmel vette kezdetét a 12. Páholyszemle a Barátság Klubmoziban csütörtök este. A kisfesztiválon a 38. Magyar Filmszemle legjobb alkotásaiból válogattak tizenegy filmet, amit három napos lebontásban vetítenek. A kezdőnapon Bódis Kriszta szociofilmjét a Falusi románcot, és Sós Ágnes Akartam volna mutatni című portréfilmjét vetítették közel hatvan ember előtt. Az este egyik legjobb filmje pedig Nemes Jeles László Türelem című kisjátékfilmje volt, ami a filmszemle legjobb kisjátékfilmje díjat nyerte el.
2007.03.09. 01:58:00 -
Tolnaisok képeiből nyílt rajzkiállítás a Víz Világnapja közeledtével
A közelgő Víz Világnapja (március 22.) alkalmából nyílt kiállítás a Közép-dunántúli Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság aulájában Tolnai Utcai Általános Iskolás gyerekek munkáiból. A tárlaton az emelt szintű vizuális képzésben részesülő diákok rajzai, festményei láthatók. Ebben az esztendőben már tizenharmadik alkalommal rendeznek a Víz Világnapjához kapcsolódó pályázatot Székesfehérváron. A hagyományokhoz hűen ebben az évben is a Megyeházán állítják majd ki azokat a gyermekrajzokat, amik a Víz Világnapjára meghírdetett pályázatra érkeznek. Képgaléria az eseményről!
2007.03.08. 00:46:24 -
A Vörösmarty Társaság művészeinek képeiből nyílt kiállítás
A Vörösmarty Társaság képzőművészeinek képeiből nyílt kiállítás a Kossuth Utcában a társaság kiállító termében. A képek között nem különösebben kívántak különbséget tenni a tárlat szervezői, így az egyetlen rendező elv az volt, hogy minden tagtól kerüljön ki munka a falakra. A kiállítást Arató Antal nyitotta meg, aki beszédében kitért arra, hogy az alkotók közül többen amatőrök, művészetkedvelők, akik kedvtelésből készítik a képeiket, ennek ellenére jól kivitelezettek művek. A könyvtárigazgató köszöntő szavai után minden képhez fűzött valamilyen útmutatást, hogyan tekintsen rá a közönség.
2007.03.07. 20:49:25 -
Kirakat Galéria nyílik a volt Köztársaság Filmszínház épületében
A 2007-es év végéig székesfehérvári fotóművészek alkotásait láthatjuk a volt Köztársaság Filmszínház épületében. Az első tárlat megnyitójára március 10-én 16 órakor kerül sor, az esemény kapcsán dr. Csapó Csilla, Székesfehérvár alpolgármestere mond köszöntőt. A kiállítás keretében hat fehérvári alkotó 48 fotográfiáját láthatják az érdeklődők. Bemutatják munkáikat Garainé Mariann és Szabó Márta fehérvári fotográfusok, akik egyben a Kirakat Galéria szervezői is. Szabó Márta érdeklődésünkre elmondta, az épület jelenlegi kezelője, Széphő Zrt. sokat tett azért, hogy megvalósulhasson a kiállítás: rekonstrukciós munkákat végeztek és paravánokat építettek annak érdekében, hogy birtokba vehessék az alkotók és a fotóművészet kedvelői a volt Köztársaság Filmszínház épületét.
2007.03.07. 18:37:35
Pénteken nyit Puklus Péter fotóművész Másfél méter című kiállítása
Mosberger Róbert és Zalka Imre nosztalgikus képeiből nyílt kiállítás a Volksban Galériában
Ünnep hangversennyel emlékeznek a fehérvári kórusok Kodály halálának 40. évfordulójára
Székesfehérvári gyermek-, ifjúsági- és felnőtt énekkarai Ünnepi Kórushangversennyel emlékeznek a világhírű magyar zeneszerző, Kodály Zoltán halálának 40. évfordulójára. A hangversenyre, amely 2007. március 6-án, kedden18 órakor
kezdődik a Szent István Teremben, minden zenebarátot várnak, a belépés díjtalan. Az est folyamán közreműködik a Teleki Blanka Gimnázium Vegyeskara, a Kodály Zoltán Iskola kórusai, a Hermann László Zeneművészeti Szakközépiskola Vegyeskara, a Fehérvári Férfikar, a Primavera Kórus és az Alba Regia Vegyeskar.