Kulturális hírek
-
Távcsöves bemutatók a székesfehérvári csillagdában február 19 és április 13 között
2007 a jubileumok éve Székesfehérvár csillagászati életében. Idén lesz 50 esztendeje annak, hogy elindult városunkban az a mozgalom, melynek révén mára Székesfehérvár a csillagászati ismeretterjesztés fellegvára lett hazánkban. 1961 óta zajlanak távcsöves bemutatók a nagyközönség számára és ez a hagyomány most sem szakad meg. A Szabadművelődés Háza tetején található Terkán Lajos Bemutató Csillagvizsgáló február 19-e és április 13-a között minden hétfőn, szerdán és pénteken 19 órától várja a „csillagvizsgálni” vágyókat.
2007.02.19. 06:59:05 -
Máli néni a Vörösmarty Színházban
A '30-as évek végén Füst Milán vígjátékot írt: a szépséges Margit kisasszonyról, az őt ostromló vezérigazgatóról, annak idegtépően szerelmes Alfonz fiáról, és lányáról, a karcos-titokzatos Tildáról. Szerepel továbbá a történetben egy kisfiú, akinek talán három anyja van, talán egy sincs; Horváth úr, a könyvelők gyöngye, a mindenütt hallgatózó Novák bácsi, és ennek felesége, Máli néni, aki így mutatkozik be: "Egy szegény rokon. Valaha jómódban, most tönkretéve. Ilyen a világ, kérem." Máli néni a Vörösmarty Színház honlapján!
2007.02.18. 21:12:06 -
Február 18-án mutatják be a Kísértet tangót a Vörösmarty Színházban
Színészek és táncosok játszanak együtt a színpadon. A „Kísértet tangó„ az emberi emlékezet és képzelet különös játékairól szól. Valódi és létező kapcsolatokról, álmokról és a múlt különböző rétegeiről. A táncjátékban a Halál maga is fontos szereplő , és nem csak a jelen – idejű valóságban , de az emlékképek és a fantázia világában is. Döme Zsolt zenéje szavakkal leírhatatlan varázslat, melynek visszatérő motívuma a közismert „Soha se mondd„ című dal, különböző változatokban.
2007.02.15. 08:13:40 -
Borest a Hiemer borozóban - a Belváros legszélesebb borkínálata
A tavaly ősszel nyitott Hiemer Borozóban tartotta borestjét a Noé Hegyi Szent István Borlovagrend. A belváros szívében található pince az ország borvidékeinek legjobb boraival várja a vendégeket, de a környékbeli borászok nedűi is megtalálhatóak a borlapon. A boresten a Hegedüs pincészetnek köszönhetően például az est résztvevői a Zengő mellett több más fajtát is megkóstolhattak. A rendezvényen elhangzott, hogy a tavalyi év szerencsés év, bár a mennyiség kevesebb lett, a természet a minőség javára végezte el termésritkítást. Az enyhe tél, a jó idő segíti a metszést, a gazdák azonban mégsem elégedettek... Képgaléria a Hiemer-borozóban tartott borestről!
2007.02.13. 08:32:26 -
Ízeltlábúak a gyógyszerkincsben - kiállítás a Feket Sas Patikamúzeumban
Ízeltlábúak a gyógyszerkincsben címmel nyitotta meg kapuit pénteken délután a Fekete Sas Patikamúzeum időszaki kiállítása. A tárlatot dr. Szarvasházy Judit főszerkesztő – gyógyszerész nyitotta meg. Az országosan is ritkaságnak számító kiállítás március 4-ig hétfő kivételével naponta 10-18 óráig tekinthető meg. A székesfehérvári Szent István Király Múzeum tárlatának rendezéséhez a Magyar Természettudományi Múzeum grafikusai és dr Grabarits István gyógyszerész is segített.
2007.02.09. 17:28:55