-
Mondjad, Atikám!
Korlátozott számban lehet még jegyet váltani Vecsei H. Miklós és Balla Gergely József Attila-estjére. A székesfehérvári közönség május 4-én, hétfőn 19 órakor nézhezi meg a Mondjad, Atikám! előadást a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban.
2026.04.29. -
Felújítás a könyvtárban
Nyílászárócsere miatt május 4-e és 31-e között a VMK Bartók Béla téri épülete zárva tart. A felújítás alatt a Központi Könyvtár feladatait az Oskola utcai épület és a tagkönyvtárak veszik majd át. A felújítás idejére kérik az olvasók türelmét és megértését.
2026.04.29. -
Új kiállítás nyílt a Fő utcán
A lengyelek egyik legfontosabb ünnepét mutatja be az az újonnan nyílt kiállítás, amelynek megnyitóját kedden tartották. A tárlat egészen május ötödikéig tekinthető meg a Fő utcán.
2026.04.29. -
Egy nap Haydn mesterrel
Folytatódott a PartiTúra ifjúsági koncertsorozat. Az Egy nap Haydn mesterrel című koncerten Dénes-Worowski Marcell vezényelte a szimfonikus zenekart.
2026.04.29.
A Reneszánsz zene és tánc napját ünnepli Fehérvár
Május 31-én szombaton A Reneszánsz Zene és Tánc Napja alkalmából számos kulturális esemény zajlik majd a történelmi Belváros utcáin. Szele István közművelődési irodavezető kiemelte, hogy az ingyenes program jó felvezetése lesz a reneszánsz év csúcspontját jelentő júliusi eseménysorozatnak. A szombeti kulturális programok szervezője, Kneifel Imre karnagy elmondta, hogy a belváros különböző pontjain forgószínpadszerűen szerepelnek majd a különféle zenei és táncegyüttesek.
2008.05.28. 16:23 |
Május 31-én szombaton A Reneszánsz Zene és Tánc Napja alkalmából számos kulturális esemény zajlik majd a történelmi Belváros utcáin. Szele István közművelődési irodavezető kiemelte, hogy az ingyenes program jó felvezetése lesz a reneszánsz év csúcspontját jelentő júliusi eseménysorozatnak. A szombati kulturális programok szervezője, Kneifel Imre karnagy elmondta, hogy a belváros különböző pontjain forgószínpadszerűen szerepelnek majd a különféle zenei és táncegyüttesek. Zenei és táncprodukciókat láthatnak az érdeklődők többek között a Virágóránál, a Mátyás szobornál, a Városház téren, a Romkertnél és a Hősök terén is. A programokról szólva Kneifel Imre karnagy elmondta, hogy 10 órától kezdődik a színes kulturális kavalkád a Belváros különböző pontjain, majd délben a Városház téren találkoznak a kamarakórusok, ének és táncegyüttesek. A Városház téren közös táncolásra invitálnak mindenkit.
Ezt követően este 7 –kor a Szent Imre templomban olyan hangversenyre kerül sor, ahol reneszánsz kori templomi zenét hallhatnak az érdeklődők. Az est zárásaként olyan többkórusos műveket mutatnak be, amelyek a reneszánsz végén megszeretett zenei formát tükrözik. Kneifel Imre elmondta, hogy a hangversenyen hallható zeneszerzési technika Velencéhez kötődik, a Szent Márk székesegyház többkórusos szentélyében alakult ki, lényege, hogy a kórusokat versenyeztetve, visszhangtechnikára építve szültnek többszólamú művek.