Kulturális hírek
-
Adventi Udvar a Püspöki Palota kertjében
Szombaton délelőtt ebben az évben is megnyílik a Püspöki Palota kertjében a hagyományos „Adventi udvar”. A Püspökség továbbra is szeretne a világtól eltérő csendes, békés, imádságos légkört teremteni. A gyerekeket idén új Betlehem és a Három királyok útja is várja.
2012.11.30. 16:24:59 -
Szombaton este kezdődik az Újszövetség Maraton a Vörösmarty Színházban
A karácsonyi készülődés jegyében Újszövetség-maratont rendez a székesfehérvári Vörösmarty Színház december 1-én, szombaton. Advent első hétvégéjén több mint százharmincan olvassák fel az Újszövetséget a nagyszínpadon. A felolvasók tízpercenként váltják egymást. Az első felolvasó Spányi Antal megyéspüspök, őt követi a város polgármestere Cser-Palkovics András, az utolsó felolvasó pedig Szikora János színházigazgató lesz vasárnap este 20 óra 20 perckor.
2012.11.30. 16:16:30 -
Adventi Meseház vasárnaponként a Hetedhét Játékmúzeumban
Adventi Meseházzal várja vasárnaponként 10 és 18 óra között az érdeklődőket a Hetedhét Játékmúzeum. Az első alkalom december 2-án lesz, délelőtt adventi naptárházikót készíthetnek a vendégek Bernáth Éva múzeumpedagógussal, délután pedig a Terembura Kulturális és Múzeumkommunikációs Egyesület segítségével gyárthatnak izgalmas meglepetéseket. A programon múzeumi belépőjeggyel lehet részt venni, mely csak ekkor egységesen 500 Ft-ba kerül.
2012.11.29. 10:50:08 -
Hamarosan indulnak az ifjúsági és felnőtt hangversenyek
Az Ifjúsági Hangversenybérlet első előadása december 3-án, a Somorjai Ferenc Mesterbérleté pedig 10-én lesz. Az Ifjúsági Hangversenybérlet négy koncerttel várja a fiatalokat, elsőként A természet zenéi című koncerten a bécsi klasszikusok műveit adja elő az Alba Regia Szimfonikus Zenekar. A komolyzenei mesterbérlet megvásárlói pedig a Nemzeti Filharmonikus Zenekar Ütő Együttesének kezd a Szent István Művelődési Központban. Bővebb információ a www.vorosmartyszinhaz.hu
2012.11.28. 09:48:22 -
Sérült művészek és St. Martin közös koncertje a színházban
Különleges, egyedülálló zenei élmény részesei lehetnek a székesfehérváriak csütörtök este. A Nemzeti Színkottás Zenekar sérült művészei – egy három éve született együttműködésnek köszönhetően – közösen koncerteznek St. Martinnal a Vörösmarty Színházban. A dr. Cser-Palkovics András polgármester fővédnökségével zajló jótékonysági esemény bevételét az Ezredéves Iskolának ajánlják fel.
2012.11.27. 13:57:35