Kulturális hírek
-
Vizsgákra készülve - sült malaccal búcsúztatták a szorgalmi időszakot
Az Óbudai Egyetem Alba Regia Egyetemi Központjában, idén is maradandót alkottak a hallgatók. Tavaly hagyományteremtő szándékkal, egy jól megszervezett disznóvágó mulatsággal kezdték meg az egyetemisták a vizsgaidőszakot. Idén sem maradtak forralt bor, forró tea és sült ropogós hús nélkül az érdeklődők...
2012.12.16. 05:57:25 -
Székesfehérvár lesz a fenntartója a Szent István Király Múzeumnak és a Vörösmarty Mihály Könyvtárnak
Dorkota Lajos kormánymegbízott, Mátrahalmi Tibor, a Fejér Megyei Intézményfenntartó Központ vezetője és Cser-Palkovics András polgármester a Városházán írták alá a Fejér Megyei Múzeumok Igazgatósága és a Vörösmarty Mihály Megyei Könyvtár tulajdonosváltás miatti átadás-átvételére vonatkozó dokumentumokat. Székesfehérvár képviselőtestülete még november 30-án határozott, hogy a város fenntartásába kerül a Szent István Király Múzeum és a Vörösmarty Mihály Megyei Könyvtár.
2012.12.15. 09:41:53 -
Adventi készülődés a Feketehegy-Szárazréti Közösségi Házban
Adventi készülődésre invitálják Feketehegy és Szárazrét lakóit a helyi közösségi házba. A programok december 15-én szombaton, 15 órától kezdődnek méghozzá képeslapok, díszek és ajándékok készítésével, majd 17 órától kamarazenével készülnek a szervezők. Fellép Horváth Orsolya hegedűművész és Dégi Ferenc gitáros. Kicsiket és nagyokat egyaránt várnak a Régi Csóri út 13-as szám alatt.
2012.12.14. 08:20:18 -
Ismét számos programmal várnak mindenkint a Városház térre Advent harmadik hétvégéjén
A Székesfehérvári Karácsony számos ünnepi programmal szolgálja a gyerekek és a felnőttek tartalmas kikapcsolódását Advent harmadik hétvégéjén. A gyertyagyújtás mellett alkalomhoz illő zenés színpadi produkciókon, koncerteken vehet részt a közönség, de lesznek kézműves foglalkozások, élő rádiós kívánságműsor és sok egyéb más. Adventi programok Székesfehérváron
2012.12.13. 15:09:56 -
Felújították a Szent István Király Múzeum kortárs szoborparkját
A Szent István Király Múzeum 1977-ben alakította ki a Várkörút és a Bástya utca közötti üres telken állandó szabadtéri szobrászati kiállítását. A Nemzeti Kulturális Alaptól nyert pályázati pénzből a szobrokat véglegesen rögzítették. Erre nem csupán a szobrok megsüllyedése, megdőlése miatt volt szükség, hanem sajnos a lopások elleni védelem miatt is. Ahhoz, hogy a park jelleg megmaradjon, az alkotók eredeti szándéka szerint csupán alacsony betontalapzatok készültek.
2012.12.13. 14:58:37