Kulturális hírek
-
Konferenciával emlékeztek gróf Zichy Jenőre a hétvégén
Konferenciával emlékeztek a hétvégén a 175 éve született gróf Zichy Jenőre. A világpolgár szülőföldjén címmel megrendezett szakmai tanácskozás a Szent István Király Múzeum és a székesfehérvári Városi Levéltár szervezésében jött létre. Folytatva azt a programsorozatot, amely szeptemberben egy kiállítás megnyitásával, majd gróf Zichy Jenő szobrának avatásával kezdődött. A gróf élete korabeli fotók, rajzok, metszetek, festmények, szobrok, műtárgyak segítségével elevenedik meg. A kiállítás megtekinthető: 2012. december 2-ig, szerdától vasárnapig10-18 óráig. VIDEÓ a cikkben!
2012.10.15. 09:05:48 -
Kafka est és Leonardo Jam koncert a Kocsmaszínház októberi műsorán
Október 17-én és október 24-én folytatódnak a Kafkabeat Kocsmaszínház eseményei a Jancsár köz 4. szám alatt, a Paraba színpadán. Október 17-én szerdán 20 órától a Leonardo Jam kocsmatörténeti előadását láthatjuk, október 24-én szerdán pedig Ács Tamás, a Soproni Petőfi Színház művészének önálló estje következik, aki Kafka: Jelentés az Akadémiának című művéből ad elő.
2012.10.15. 08:46:25 -
Pro Cultura Albae Regiae díj - a fehérváriak javaslatát várják
„Pro Cultura Albae Regiae” díj adományozható annak a természetes személynek, közösségnek vagy együttesnek, aki, vagy amely kiemelkedő tevékenységével Székesfehérvár kulturális életét gazdagította, Székesfehérvár lakóinak művelődését szolgálta. A díjak adományozására bármely természetes vagy jogi személy javaslatot tehet. A javaslatokat 2012. november 30-ig írásban kell benyújtani a polgármesterhez.
2012.10.15. 06:22:03 -
A Hit gyertyája a Székesfehérvári Polgármesteri Hivatalban
A Hit gyertyáját ajándékozta Spányi Antal megyés püspök Székesfehérvár Önkormányzatának a Székesfehérvári Egyházmegyében meghirdetett Hit évének első állomásaként. dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere dolgozószobájában helyezte el a gyertyát, a korábban – a Biblia Évében - a megyés püspök által a hivatalnak ajándékozott Biblia mellé.
2012.10.12. 08:52:50 -
Több mint tízezren váltottak bérletet az idei színházi évadra
Több mint tízezer bérletet foglaltak le a Vörösmarty Színház 2012/2013-as évadára. A megújult színes és széles lehetőségeket kínáló több mint húszfajta bérlet, az előadások, illetve az augusztus óta a színházat vezető új igazgató, Dr. Szikora János és csapata kedvezően hatott a színházlátogató közönségre. - hangzott el azon a sajtótájékoztatón, amelyen részt vett a színházigazgató mellett dr. Cser-Palkovics András polgármester és Vargha Tamás, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke.
2012.10.11. 11:57:51