-
XVI. Zenélő Kultúr Udvar
Az Oskola utca 10. szám alatti, a Városi Képtár – Deák Gyűjteménynek is otthont adó belvárosi lakóház udvara adott otthon a Zenélő Kultúr Udvar programnak. A Fehérvári Polgárok Egyesülete immár XVI. alkalommal szervezte meg ezt a színekben és dallamokban gazdag rendezvényt, amelynek során a színpadon zenészek, énekesek, színjátszók váltották egymást, változatos műsort kínálva a közönségnek.
2026.08.22. -
Fivérek a Díszudvaron
A Székesfehérvári Királyi Napokon péntek este tartották a Fivérek című darab nyilvános főpróbáját. A Matuz János által írt és rendezett, a Szent István uralkodását követő évtizedekről, trónviszályokról szóló előadást az eső miatt félbe kellett szakítani. A Szent Imre Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda Szignum Műhelyének diákszínjátszói a kényszerű szünet után, nehezített körülmények között, de befejezték az előadást.
2026.08.22. -
Kenyérszentelés Kisfaludon
A kenyér az élet, a munka és az összetartozás jelképeként került a középpontba a kisfaludi ünnepségen. Szent István napján a közösség együtt emlékezett az államalapítóra, miközben az új kenyér megáldásával a hagyományok előtt is tisztelegtek.
2026.08.21. -
Kodály Zoltán: Háry János
Nemzeti ünnepünkön a Zichy liget nagyszínpadán mutatták be Kodály Zoltán: Háry János daljátékát. Az örökbecsű mű Szikora János rendezésében, koncertszerű előadásában, a szimfonikus zenekar közreműködésével került színre.
2026.08.21.
Miért (ne) utáljuk a porcelánbabákat?
A nyári szünet előtti utolsó kedden, június 11-én 16.30 órakor a porcelánbabák történetéről lesz szó a Hetedhét Játék-múzeumban, amelyről Dr. Nagy Veronika muzeológus tart egy igazán különleges előadást.
2013.06.10. 09:03 |
A nyári szünet előtti utolsó kedden, június 11-én 16.30 órakor a porcelánbabák történetéről lesz szó a Hetedhét Játékmúzeumban, amelyről Dr. Nagy Veronika muzeológus tart egy igazán különleges előadást.
A Moskovszky-gyűjteményben nagyon sok porcelánbabával találkozhatunk, de a kiállítás megtekintése önmagában nem ad alkalmat azok sokféleségének, sokrétű jelentésének megismerésére. A porcelánbaba, mint játéktípus több mint 150 éve jelent meg a játékgyártásban, népszerűsége azóta is töretlen, de folyamatosan éri kritika is. Vajon miért volt a 19. század közepén forradalmi újítás, miért rajonganak érte a gyűjtők, és igaz-e, hogy régen a kislányok csak vasárnap játszhattak velük?
A Hetedhét Játékmúzeum „Kirakó" című szabadegyetemi előadás-sorozata első félévének lezárásához érkezett. A nyári szünet előtti utolsó előadást 2013. június 11-én, kedden, 16.30 órától hallgathatják meg az érdeklődők, amelyet dr. Nagy Veronika néprajzkutató, a Moskovszky-gyűjtemény muzeológusa tart „Miért (ne) utáljuk a porcelánbabákat?” címmel a múzeum Réber-termében. Az előadás ingyenes.