Közéleti hírek
-
Az Öreghegyi Ministránscsoport tagjai tették rendbe a Zobori úti kereszt környékét
Az Öreghegyi Magyarok Nagyasszonya-templom ministránscsoportjának önkéntes munkája és a szülők segítsége nyomán hétfőn megszépült a Zobori úti kereszt környéke. Az összetartó közösség ifjú tagjai - ahogyan szüleik, nagyszüleik hagyomámyosan teszik öreghegyi közterületeken - gazoltak, gereblyéztek és virágokat is ültettek.
2018.04.30. 13:35:35 -
Az Örmény Genocídiumra emlékeztek Fehérváron a tragédia 103. évfordulóján
Az Örmény Genocídium 103. évfordulója alkalmából a Székesfehérvári Örmény Nemzetiségi Önkormányzat tagjai és vendégeik emlékeztek a tragédiára. A résztvevők megkoszorúzták a Béke téri temetőben található örmény katonasírokat, majd Gevorkjan Szuzanna, a nemzetiségi önkormányzat elnöke emlékezett meg az áldozatokról, közreműködött Szahakyán Nelszon, operaénekes.
2018.04.29. 18:48:31 -
A mélységből a Magasságoshoz - ESZTER-nap a Maroshegyi imaházban
Május 1-jén, kedden 9-16 óráig ESZTER-nap (Együtt a SZeretetben TEstmozgás a Reformátusokkal) lesz a Maroshegyi Református Imaházban. (Batthyány u. 9.) A nap témája: „A mélységből a Magasságoshoz!” Előadást tart Viktorné Erdős Eszter a Ráckeresztúri Drogterápiás Otthon vezetője. Bizonyságtevő vendég lesz Boros Lajos, aki a börtönben tért meg. A nap folyamán zenés áhítat, ebéd, vetélkedők és sportversenyek is lesznek.
2018.04.28. 08:57:19 -
Köszönet az osztályfőnököknek – elkezdődött a Ballagási Hét
Az Órajátéknál köszöntötték pénteken a város ballagó diákjainak osztályfőnökeit. A ballagási időszakban az iskolai életet jelképező figurák, a krónikás, világi tanító, a világi diák és a 48-as diák-forradalmárok alakjai láthatók az Órajátékon és ballagási dallam várja a Kossuth udvarban a látogatókat.
2018.04.27. 15:20:12 -
Spanyolországi eredményes gyakorlatukért járt az elismerés az Arany diákjainak
Az Arany János Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola és EGYMI három diákja töltött el három hetes szakmai gyakorlatot az Erasmus+ Program keretében Spanyolországban, Granada tartomány Motril nevű városában, ahol értékes szakmai tapasztalatokat és élményeket szereztek. A három virágkötő - Kónya Anna, Csík Laura és Tóth Xénia - pénteken vehették át a gyakorlatot tanúsító okleveleket.
2018.04.27. 11:21:06