Közéleti hírek


/ 2018.05.04. 08:02:00 |

Milassin Bertalan Miklósra, Fehérvár második püspökére emlékeznek pénteken

Május 4-én, pénteken 17 órakor megemlékezés lesz Milassin Bertalan Miklós (1736. május 1. - 1811. július 2.) székesfehérvári püspök születésének 282. évfordulója alkalmából a Székesegyház altemplomában. A felújítás miatt a Fekvő katonánál várja az emlékezőket a Székesfehérvári Horvát Nemzetiségi Önkormányzat.
/ 2018.05.03. 16:23:03 |

A tanév végéig tart az iskolások úszása - beadták a pályázatot a bővítésre és a felújításra

Később kezdődik a Csitáry G. Emil Uszoda felújítása, ami azt jelenti, hogy az iskolai úszásoktatás is a tanév végéig folytatódhat. Ezt a Székesfehérvári Tankerületi Központ kérésére a város csaknem kétmillió forinttal támogatja, ami 14 iskola 1962 tanulóját érinti a városban. Az uszoda nemcsak megújul, de bővül is: a több mint 7 milliárd forint értékű beruházást TAO-s pályázati forrásból tervezik. 
/ 2018.05.03. 15:24:22 |

Új helyre költözött a Szent György Kórház bőrgyógyászata

Átmeneti jelleggel, de sokkal jobb körülmények között, a Seregélyesi út 16. szám alatt, a neurológia korábbi épületében működik mostantól a bőrgyógyászat, ahol ambuláns és fekvőbetegeket egyaránt ellátnak. Karaszi Margarita, osztályvezető főorvos elmondta, hogy az intézmény új belgyógyászati tömbjének építése miatt volt szükség a költözésre.
/ 2018.05.03. 14:26:31 |

Székesfehérvárra látogatott Litvánia magyarországi nagykövete

Székesfehérváron tett látogatást Litvánia magyarországi nagykövete. Őexcellenciája Rasa Kairiene ismerkedett a helyi NATO egység, az NFIU HUN működésével, a történelmi Belváros nevezetességeivel, majd egyeztetéseket folytatott a város vezetőivel a Városházán. Mint fogalmazott, régi vágya volt, hogy eljusson Fehérvárra.
/ 2018.05.03. 14:22:53 |

Tűzoltó-Rendőr Nap Székesfehérváron Szent György és Szent Flórián ünnepe alkalmából

A Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság és a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság Szent György és Szent Flórián napja alkalmából a Fejér Megyei Tűzoltó és Rendőr Napra várta a testületek munkatársait és a civil érdeklődőket is. A rendezvényen rendőrségi kutyás és tűzvédelmi bemutatót, valamint fegyverkiállítást is láthattak a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság udvarára látogatók.
/ 2018.05.03. 13:51:50 |

Alba Mater – Szülők Akadémiája a Corvinus Székesfehérvári Campusán

Új programsorozat indul Alba Mater – Szülők Akadémiája néven a Budapesti Corvinus Egyetem Székesfehérvári Campusán. A három alkalmas előadássorozat célja, hogy hasznos és izgalmas témáival minőségi kikapcsolódást nyújtson a középiskolás diákoknak, és szüleiknek egyaránt. Az érdeklődők közelebbről is megismerkedhetnek a Corvinus székesfehérvári campusával, valamint az egyetem legkiválóbb oktatóival.
/ 2018.05.03. 12:01:12 |

Polgármesteri köszönet a gyors nyomozói munkáért

A Városházán mondott köszönetet Székesfehérvár polgármestere a városi rendőrkapitányság nyomozóinak. A gyors és hatékony munkának köszönhetően három nap alatt azonosították a Budai úti lövöldözőt, aki azóta előzetes letartóztatásba került.
/ 2018.05.02. 18:09:07 |

Egészségfejlesztési Iroda nyílik Székesfehérváron

Egy országos hálózat részeként Egészségfejlesztési Iroda nyílik Székesfehérváron, a Jancsár utca 1. szám alatti orvosi rendelőben. Az iroda kialakítására és működtetésére a Humán Szolgáltató Intézet 90 millió forintos, nyertes EFOP-pályázata és Székesfehérvár Önkormányzatának támogatása ad lehetőséget.
/ 2018.05.02. 13:13:56 |

Száz fával támogatta az E.ON a tavaszi faültetéseket Székesfehérváron

Idén tavasszal összesen 277 nagy körméretű fát ültetett a Városgondnokság városszerte, melyek között platán, hársfa, ostorfa, törökmogyoró, juhar, díszcseresznye, kőris és lepényfa is található. Az E.ON száz fával támogatta a fehérvári faültetéseket, melynek utolsó darabját szerdán ültették el a Palotavárosban a Kelemen Béla utcában.
/ 2018.05.02. 12:57:00 |

Elsőcsütörtöki Eucharisztia-ünnep a Szeminárium templomban

Május 3-án, csütörtökön 18 órakor a Szeminárium templomban lesz Székesfehérvár egyházközségeinek közös elsőcsütörtöki Eucharisztia ünnepe. A közös imádságot este 6 órakor szentmisével kezdik. A szentmisét a Spányi Antal, megyés püspök celebrálja a város papságával, amely után a közös szentóra kezdődik. A főpásztor kérésére az idei évtől a szentmiséken a szentbeszédet az egyházmegye papjai mondják.