Közéleti hírek
-
Tehetségbarát Önkormányzat díjat kapott Székesfehérvár
A Pesti Vigadó Dísztermében rendezték az Országos Tehetséggálát a „Bonis Bona – A nemzet tehetségeiért”, valamint a „Tehetségbarát Önkormányzat” díjak átadásával. A megyei jogú városok közül Székesfehérvárt ismerték el a tehetséges fiatalok segítésében vállalt támogatásért, a díjat Mészáros Attila alpolgármester vette át.
2018.06.08. 21:22:18 -
„Huszárgyerek, huszárgyerek” - Kárpát-medencei gyermekrajz-pályázat díjait adták át
Nemzetünk hadtörténelmének legismertebb és legmagyarabb fegyverneme, a huszárság volt a témája annak a gyermekrajzpályázatnak, melyet Kárpát-medence szerte immár hatodik alkalommal hirdettek meg. A Honvédség és Társadalom Baráti Kör Székesfehérvári Szervezete, a Katonai Emlékpark Pákozd - Nemzeti Emlékhely és a nagyváradi Tanoda Egyesület pályázatának fehérvári eredményhirdetését és kiállítás-megnyitóját pénteken a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban tartották, a június 4-i Nemzeti Összetartozás Napja jegyében.
2018.06.08. 16:35:47 -
Az egészséges étkezésért és életvitelért - tankonyhát és kertet avattak Tóvárosban
Az Emberi Erőforrások Minisztériumának „Menő menzák az iskolában” című pályázata keretében A Jövőnkért Tóvárosi Általános Iskolai Alapítvány közel 20 millió forintot nyert el, amelyet a következendő két évben az egészséges életvitelhez szükséges tudás és készségek elsajátításának támogatására költhetnek. A pályázati összegből - több más fejlesztés mellett - megtörtént az iskola tankonyhájának teljes felújítása és egy fűszerkert kialakítása, amelyeket pénteken, ünnepélyesen avattak fel és adták át.
2018.06.08. 11:10:20 -
Tisztelet a város pedagógusainak - átadták a „Székesfehérvár Oktatásáért” díjakat
Minárikné Ambrus Magdolnának, a Székesfehérvári Széna Téri Általános Iskola igazgatójának, Dr. Kovács Lászlónénak, a Kodolányi János Gimnázium és Szakgimnázium intézményvezetőjének és Dr. habil Györök Györgynek, az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar dékánjának adta át a város polgármestere a „Székesfehérvár Oktatásáért” díjakat Fehérvár Pedagógusnapi ünnepségén, csütörtökön, a Hiemer-házban.
2018.06.07. 17:35:10 -
Feladatok a következő négy évre – fehérvári fejlesztésekről számolt be Vargha Tamás
Az elkövetkező időszak feladatairól tájékoztatta a fehérváriakat Vargha Tamás, a város országgyűlési képviselője, aki májustól kormánybiztosként felügyeli az Árpád-ház program megvalósítását. Szólt az előző ciklusban eldöntött fejlesztésekről is, így megvalósul a Szent György Kórház belgyógyászati-onkológiai tömbjének megépítése, a kórházi parkolóbővítés, a multifunkciós rendezvénycsarnok megépítése és a Fehérvár tüdeje program is.
2018.06.07. 12:47:41