Közéleti hírek


/ 2018.05.30. 16:39:24 |

In memoriam Kovács Ferenc - elhunyt a Videoton FC tiszteletbeli elnöke

Szomorú és váratlan hírt kapott szerdán délután Székesfehérvár Önkormányzata. Életének 85. évében elhunyt Kovács Ferenc, Székesfehérvár Díszpolgára, a Videoton FC tiszteletbeli elnöke, egykori legendás edzője. 
/ 2018.05.30. 07:40:22 |

Újabb tablókiállítás mesél a háborús hősökről a Városház téren

Újabb, az első világháború eseményeit és székesfehérvári alakulatait bemutató szabadtéri tablókiállítás nyílik a Városház téren, a Városi Levéltár és Kutatóintézet és Székesfehérvár Önkormányzata szervezésében. Ez lesz a negyedik, egyben záró állomása annak a 2015-ben indított sorozatnak, mellyel a Levéltár a világégés során harcolt székesfehérvári katonák emléke előtt tiszteleg.
/ 2018.05.29. 18:11:58 |

A Békefenntartók Napját ünnepelték a pákozdi Katonai Emlékparkban

A más nemzetek szabadságának és békéjének érdekében végzett munkájuk közben elesett hősökre emlékeztek és a jelenleg is szolgálatot teljesítő katonákat ünnepelték kedden, a Békefenntartók Napján, Pákozdon, a Katonai Emlékpark-Nemzeti Emlékhelyen. A rendezvényen Korom Ferenc altábornagy, a Magyar Honvédség vezérkari főnöke és Mihócza Zoltán, vezérőrnagy, a Magyar Honvédség Összhaderőnemi Parancsnokság megbízott parancsnoka adtak át elismeréseket.
/ 2018.05.29. 17:19:49 |

Ültessünk fát az I. világháború emlékére a Kárpát-medencében!

A Székesfehérvári Püspökség kertjében egy díszkörtefát ültettek, amivel az „Ültessünk fát az I. világháború emlékére a Kárpát-medencében!” címmel indított akcióhoz csatlakoztak. Nemrégiben közös felhívással fordult a Krajczáros Alapítvány, a Bársony István Alapítvány, a Honvédség és Társadalom Baráti Kör, hogy minél több helyen ültessenek egy fát az I. világháború centenáriuma alkalmából, a Nagy Háborúban elesettekért.
/ 2018.05.29. 17:09:16 |

A vidéki nagyvárosok fejlesztéséről és biztonságáról tárgyaltak

Az új kormány megalakulása után először a belügyminiszterrel tárgyalt a Megyei Jogú Városok Szövetsége. A megbeszélésen - amelyen az MJVSZ társelnökeként részt vett Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere is - szó volt a vidéki nagyvárosok biztonságáról, fejlesztéséről is. A szövetség a kormány valamennyi tárcáját felkeresi a következő évek feladataival és a fejlesztési kérdéseivel.
/ 2018.05.29. 07:31:00 |

Fehérváriak segítettek - átadták a Székely Bálon összegyűlt adományokat

A III. Székesfehérvári Székely Bál jótékonysági célokra fordítható nyeresége 1.573.928 forint lett, amelyet egyenlő arányban osztottak el a Bözödújfalusi Összetartozás Temploma felépítésének támogatása, a fehérvári iskolák könyvtárai és a beregszászi Kárpátaljai Református Egyházkerület Idősek Otthona között. Utóbbi helyszínen az elmúlt napokban székesfehérvári delegáció tett látogatást és a mintegy félmillió forintos adományt is átadták.
/ 2018.05.28. 12:20:00 |

Megkezdődött a különleges bánásmódot igénylő gyermekek intézményeinek szakmai fejlesztése

A Székesfehérvári Tankerületi Központ által megvalósuló „Szakmai innováció és fejlesztés a különleges bánásmódot igénylő gyermekekért” elnevezésű projekt több aktuális közenevelési problémára igyekszik megoldást nyújtani a következő három évben. A projekt 2021 április 30-ig tart és közel 400 millió forintból valósul meg.
/ 2018.05.27. 23:38:00 |

Az eltűnt gyermekekre hívták fel a figyelmet az Ezer Lámpás Éjszakáján

Az eltűnt gyerekek világnapjához kapcsolódóan került sor vasárnap az Ezer Lámpás Éjszakájára. A jótékonysági koncert- és programsorozathoz Székesfehérvár ismét kapcsolódott, az Alba Plaza előtti térre várták az érdeklődőket koncertekkel, gyermekprogramokkal.
/ 2018.05.27. 12:57:26 |

Hősök napja - a Fekvő katonánál emlékeztek a háborúban elesett katonákra

Május utolsó vasárnapján a háborúkban elesett katonákra emlékezik az ország. A hősök hivatalos, törvény által szentesített napja ez, melyet 1925. május 1-jén a honvédelmi miniszter nemzeti ünneppé nyilvánított. Ilyenkor országszerte, így Fehérváron is koszorúkat helyeztek el a katonai emlékműveknél nemzeti hőseink előtt tisztelegvén. Vasárnap a Hősök terén tartottak néma koszorúzást, ahol a katonai, a városi, és a megyei elöljárók mellett a veteránok is tiszteletüket tették.
/ 2018.05.27. 06:29:49 |

Világost a Geósnak! - selmeci hagyományok szerint köszöntek el a valétálók Fehérvártól

Szombaton este a Geoinformatikai Intézet Pirosalma utcai épületéből indultak a végzős hallgatók fáklyákkal és lámpásokkal Székesfehérvár belvárosába a fáklyát tartó balekok, kohlenbrennerek sorfala között. A menet elején vitték Magyarország és az intézmény zászlaját, amit a szalamander és a májusfa követett. A végzősök után a volt hallgatók, veteranissimusok, a tanári kar és a vendégek csoportja vonult.