Közéleti hírek
-
Ülésezett kedden a Városkörnyéki Koordinációs Bizottság
Kamatmentes hitelek iránti kérelmekről tárgyalt mai ülésén a Városkörnyéki Koordinációs Bizottság. A döntések értelmében útfelújítás és javítás, életveszélyessé vált önkormányzati tulajdonú épület bontása és újjáépítése, valamint szennyvízpályázat benyújtása valósulhat meg a kérelmeket benyújtó településeken.
2018.07.03. 13:25:50 -
Szívvel és lélekkel - megnyílt az Országos Speciális Művészeti Fesztivál
A Vörösmarty Színházban gálaműsorral nyílt meg a XXXI. Országos Speciális Művészeti Fesztivál. Ez az ország legjelentősebb fogyatékos fesztiválja, ahova idén 35 intézményből közel hatszáz résztvevő érkezett. A hét folyamán a Vörösmarty Színházban ingyenesen láthatják az érdeklődők a bemutatókat.
2018.07.02. 20:19:29 -
A LÁRKE a nyár szervezete – a vakok problémáival ismerkedhettek a fehérváriak
A MagNet Magyar Közösségi Bank Zrt. és a Civil Centrum Alapítvány közösen hirdette meg „Az Évszak Szervezete Programot”. A nyár szervezete a LÁRKE, akik érzékenyítő akciót is szerveztek a Kossuth utcában, hogy felhívják a figyelmet a látássérültek hétköznapi problémáira.
2018.07.02. 11:50:07 -
Júliusban a Prohászka templomban lesz a közös elsőcsütörtöki Eucharisztia ünnep
Július 5-én, csütörtökön 18 órakor a Prohászka templomban lesz Székesfehérvár egyházközségeinek közös elsőcsütörtöki Eucharisztia ünnepe. A szentmisét a Spányi Antal, megyés püspök celebrálja a város papságával, amely után a közös szentóra kezdődik.
2018.07.02. 09:02:00 -
A Smart Grant Alapítvánnyal együtt osztott élelmiszert a SZETA
Az Élelmiszerbank Egyesülettel való együttműködésnek köszönhetően 25 karton tejet és nagy mennyiségű toast-kenyér adományt kapott a Szegényeket Támogató Alapítvány, melyet a Smart Grant Alapítvánnyal együttműködve osztottak ki a családoknak. A hétvégén zöldséget, gyümölcsöt és pékárut is kaptak a rászorulók.
2018.07.02. 07:39:27
Megújul a város egészségfejlesztési terve - szeptemberben tárgyalja a közgyűlés
A Multiszektorális Irányító Bizottság a 2011-ben elfogadott Egészségfejlesztési Terv megújításán dolgozik. A cél az, hogy a megelőzést és az egészséges életmód népszerűsítését támogató városi programok még színvonalasabban működjenek az elkövetkező, 2018-23 közötti időszakban.