Közéleti hírek


/ 2018.06.30. 09:24:02 |

Megújul a város egészségfejlesztési terve - szeptemberben tárgyalja a közgyűlés

A Multiszektorális Irányító Bizottság a 2011-ben elfogadott Egészségfejlesztési Terv megújításán dolgozik. A cél az, hogy a megelőzést és az egészséges életmód népszerűsítését támogató városi programok még színvonalasabban működjenek az elkövetkező, 2018-23 közötti időszakban.

/ 2018.06.29. 09:48:19 |

Fejlesztések és klímavédelem a rendkívüli közgyűlésen

Több mint 200 millió forint összegű intézményfelújításról, a Székesfehérvári Balett Színház igazgatójának kinevezéséről, valamint arról is döntött a pénteki közgyűlés, hogy a többi megyei jogú várossal együtt közös klímastratégiai cél mellett kötelezi el magát Székesfehérvár. Zárt ülésen írtak ki pályázatot a Sóstói Stadion üzemeltetésére.
/ 2018.06.28. 15:05:27 |

Topor István ezredes vezeti mától az NFIU Magyarország egységét

Új parancsnok vezeti mától a Magyarországon működő NATO Erőket Integráló Elem egységet. A NATO NFIU parancsnoki beosztásának átadás-átvételi ünnepségén, Székesfehérváron a leköszönő Garas László ezredestől Topor István ezredes vette át parancsnoki stafétát jelképező zászlót. 
/ 2018.06.28. 14:28:40 |

Semmelweis nap - Fehérvári köszönet az egészségügyi dolgozóknak

A Semmelweis nap tiszteletére szervezett ünnepségen köszöntötte az egészségügyben dolgozókat Székesfehérvár Önkormányzata. A rendezvény az Oskola utcai Semmelweis-dombormű koszorúzásával kezdődött, majd a Hiemer-ház báltermében folytatódott, ahol elismeréseket adtak át a város egészségügyi dolgozóinak. 
/ 2018.06.27. 11:52:57 |

Szent László királyra emlékeztek a csillagjelenés évfordulóján

A Prohászka ligetben László napján katonai tiszteletadás mellett koszorúzták meg Szent László szobrát. A lovagkirály már életében legenda lett az országban, halálát követen pedig csodákat tulajdonítottak neki. A kivételes adottságú királyra Spányi Antal püspök és Schmidt Zoltán dandártábornok emlékezett.
/ 2018.06.25. 14:05:17 |

Húszéves testvérvárosi kapcsolatát ünnepli idén Székesfehérvár és Cento

Székesfehérvári küldöttség látogatott olasz testvérvárosunkba, Centoba. A hétvégi találkozás során a két város húsz éve fennálló testvérvárosi kapcsolata alkalmából szerveztek ünnepséget. A Kormányzó Palotában tartott ceremónia keretében egy Székesfehérvárt bemutató tablókiállítás is megnyílt, mely a koronázóváros legfontosabb értékeit mutatja be a centoi közösségnek.
/ 2018.06.25. 12:32:40 |

Polgármesteri látogatás Pozsonyban, a Koronázási Játékokon

Június 24-én, vasárnap dr. Cser-Palkovics András polgármester Pozsonyban, a szintén történelmi koronázóvárosba látogatott. A Székesfehérvári Királyi Napok rendezvényhez hasonló ünnepségen városunkat háromszoros „vivát!” kiáltással üdvözölték a pozsonyiak.
/ 2018.06.25. 07:52:22 |

Guseo András professzor volt a cukorbetegek egyesületének vendége

Az elhízás okozta megbetegedésekről és a megelőzésről tartott előadást a Fejér megyei Cukorbetegek Egyesületének szervezésében a Civil Központban Guseo András professzor. A Fejér Megyei Cukorbetegek Egyesülete gyakran szervez előadásokat, hogy felhívja a tagok, meghívottak figyelmét a veszélyekre.
/ 2018.06.24. 21:37:00 |

Brückner Ákos Előd atya 85 éves - a ciszter templomban adtak hálát szolgálatáért

Brückner Ákos Előd, a ciszterci rend örökfogadalmas tagja 1933. június 24-én született Budapesten. Győri spirituális majd a Budai Rendház főnöke, 2011-től a Székesfehérvári Ciszterci Nagyboldogasszony templom plébánosa és a Ciszterci Szent István Gimnázium spirituális vezetője. Vasárnap, 85. születésnapján Előd atyát Bérczi L. Bernát O.Cist., a Zirci Apátság kormányzóperjele, a képviselő-testület, valamint a plébániai közösségek tagjai, cserkészek, hívek, barátok köszöntötték.
/ 2018.06.24. 13:26:07 |

Papot és diakónusokat szentelt Spányi Antal, püspök a Prohászka-templomban

A Keresztelő Szent János ünnepét megelőző napon, szombaton a Prohászka Emléktemplomban Spányi Antal, megyés püspök pappá szentelte Rohrbacher János diakónust, és diakónussá szentelte Mészáros Barnabás, Mitrovics Zsolt és Sisa István Lénárd akolitusokat. A fölszenteltek megbízást kaptak az áldozópapi és szerpapi tisztség betöltésére.