Közéleti hírek
-
Sándor Frigyes tanító urat köszöntötték 90. születésnapja alkalmából
A 90 esztendős Sándor Frigyes tanító urat köszöntötte születésnapja alkalmából Deák Lajosné, önkormányzati képviselő, átadva a miniszterelnöki emléklapot, valamint a város ajándékát, jó egészséget és sok boldogságot kívánva. Frici bácsi 1929. június 30-án született Budapesten, Fejér megyei, vajtai pedagógus szülők gyermekeként. Volt tanító, szakfelügyelő, de katonai meteorológusi kiképzést is kapott. Egy fia, egy leány unokája és két dédunokája van.
2019.07.03. 11:55:09 -
Gyalogos átkelőhelyek épülnek a Tompán, biciklis fejlesztések a Felsővárosban
A városrész aktuális kérdéseiről, a Zámolyi úti kerékpárútról, a csapadékvíz-elvezetésről, a tájház kialakításról, valamint a HÉSZ-módosításról szóló lakossági fórumot tartottak a Felsővárosban kedden este. A fórumon ott volt a Fehérvári Téglaipari Kft ügyvezetője Horváth Sándor ügyvezető igazgató, aki 1970-ben kezdett a cég jogelődjénél a Téglagyárban és személyesen nyugtatta meg a lakókat a bányagödör rekultivációval kapcsolatban.
2019.07.02. 20:17:57 -
Új lakossági programot mutattak be Fehérváron a lakástüzek megelőzésére
Új, a lakástüzek megelőzésére létrehozott lakossági programját hirdette meg együttműködő partnereivel közösen a Fehérvári Tűzoltó Egyesület, kedden a Hiemer-házban. A program keretében látványos tűzoltási bemutatókat is tartanak, valamint füstérzékelőkről, tűzoltó takarókról, porral oltókról és egyéb a biztonságot növelő eszközökről nyújtanak oktatást a lakosság számára.
2019.07.02. 13:41:00 -
"Egy várost nem gyűlöletből, hanem szeretetből építünk!" - rendkívüli közgyűlés a Sóstón
Kedden délelőtt a MOL Aréna Sóstó adott otthont a rendkívüli közgyűlésének, melyen egy új mentőorvosi jármű beszerzéséhez nyújtott támogatást Székesfehérvár, illetve különböző szakemberek részvételével szó volt a Fehérvári Téglaipari Kft. szennyvíziszap felhasználásával előállított talajáról és arról, hogy senkit nem fenyeget veszély a stadion vízrendszerében megtelepedett Pseudomonas aeruginosa baktérium miatt. Ez utóbbi jelenség nem egyedülálló az új építésű nagy vízhálózatok esetében, és semmi köze a kórházakban előforduló szuperbaktériumokhoz.
2019.07.02. 13:03:10 -
Miniszteri elismerést kapott a Baleseti sebészet főnővére
Július elseje az egészségügyben dolgozók ünnepe – ebből az alkalomból rendeztek országos ünnepséget Budapesten. Horváthné Gáti Erika, a Szent György Kórház Traumatológiai osztály osztályvezető főnővérének kiváló munkáját, Miniszteri Elismerő Oklevéllel köszönte meg prof. Dr. Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere. Ezúton is szeretettel gratulálunk az elismeréshez!
2019.07.01. 13:45:05