Közéleti hírek
-
Közösségben ünnepelték pünkösd örömét a XIV. Egyházmegyei Napon a Bregyóban
A Székesfehérvári Egyházmegye közel másfél évtizedes hagyománya már, hogy pünkösdhétfőn családi napra hívja valamennyi a területén élő közösséget. A találkozónak harmadszor otthont adó Bregyó-közi Ifjúsági- és Szabadidő Központban ezúttal is püspöki szentmisével kezdődött a nagyszabású esemény, majd lelki és játékos programokkal, vásárral is igyekezett a családok minden tagját megszólítani.
2019.06.10. 14:21:43 -
Fehérvári tehetséggondozók országos elismerései
Négy fehérvári szakember részesült rangos elismerésben a napokban. Dr. Vizi László Tamásné Apáczai-, Siposné Tóth Krisztina és Nagy Judit Bonis Bona-, Theisz György pedig Ericsson-díjat vehetett át. Székesfehérvár Önkormányzata és közössége nevében a város polgármestere ezúton is gratulál, köszöni több évtizede végzett elhivatott tehetséggondozó, diákokat segítő munkájukat.
2019.06.10. 10:13:42 -
Több mint száz fehérvári fiatalt bérmált Spányi Antal, püspök pünkösd vasárnapján
Száztíz, Székesfehérvár plébániáiról érkező fiatalnak szolgáltatta ki a bérmálás szentségét Spányi Antal, megyés püspök pünkösd vasárnapján a Prohászka templomban. A főpásztor arra hívta fel a bérmálkozók figyelmét, hogy a szentségben megkapják a lehetőséget, hogy a Lélek szemével nézzenek, a Szentlélek vezetésében éljenek, és így az apostolok nyomdokain haladjanak.
2019.06.09. 13:44:38 -
Fehérvári küldöttség járt az Opolei Vajdaságban
Az Opole vajdasági Szeniorok Tanácsa meghívására Nysa városában tett látogatást székesfehérvári delegáció Deák Lajosné tanácsnok vezetésével. A kétnapos lengyelországi megbeszélések során szó volt a két város közötti kapcsolat erősítéséről.
2019.06.09. 09:22:24 -
„Ő gyújtott világosságot szívünkben” - közösen ünnepeltek a fehérvári felekezetek
„Ő gyújtott világosságot szívünkben” - ökumenikus fáklyás felvonulással ünnepelték a Szentlelket a fehérvári történelmi keresztény felekezetek hívei és lelkipásztorai Székesfehérváron. A hívek a Széchenyi utcai református templomtól a Vörösmarty téren és a Kossuth utcán át a Szent Imre templomig sétáltak, onnan a ciszterci templomhoz, végül az evangélikus templomnál ért véget a meghitt esemény.
2019.06.08. 22:50:00