Közéleti hírek


/ 2019.12.12. 10:07:00 |

Dr. Ravasz László református püspök életéről és munkásságáról nyílik kiállítás

December 15-én, vasárnap a 10 órai istentisztelet után lesz a Dr. Ravasz László püspök élete és munkássága című kiállítás megnyitója a Nyitrai úti Közösségi Házban. A tárlatot megnyitja Tegzesné Bibó Borbála, Dr. Bibó István lánya, Dr. Ravasz László unokája. A kiállítás történetét bemutatja: Szelekovszky Beáta, a Leányfalui Faluház és Ravasz László Könyvtár igazgatója. A vendégekkel Vakler Lajos, szerkesztő-műsorvezető beszélget.
/ 2019.12.11. 18:25:00 |

Flasmobbal hívták fel a figyelmet a fogyatékosság elfogadására

Bennünk is ugyanaz a szív dobog! mottóval szerveztek egyedülálló felvonulást és flasmobot az Alba Plazában a fogyatékossággal élők világnapja, december 3-a tiszteletére. Az esemény célja volt, hogy a résztvevők elfogadó közösséget alkossanak.
/ 2019.12.11. 16:44:22 |

Állami gondozásban élő gyerekeket leptek meg Fehérvár Angyalai

Fehérvár Angyalai idén a Gyermekvédelmi Központban nevelkedő gyerekeket lepték meg ajándékokkal. A hatvan meghívott kisgyermeknek és fiatalnak a Szabad Színház előadása Pánov bácsi karácsonyáról mesélt, aki önzetlen segítőkészségével teremtette meg maga körül a karácsony szeretetteljes hangulatát.
/ 2019.12.10. 15:23:41 |

Kezdődik a székesfehérvári johannita konvent régészeti geofizikai vizsgálata

Modern geofizikai vizsgálattal kezdődik az egykori johanniták Szent István konventjének a kutatómunkája Palotavárosban. A Központi Park területén holnap a Siklósi Gyula Várostörténeti Kutatóközpont irányításával felszínen használható műszerekkel vizsgálják a talaj felső 2-3 méteres rétegét, majd ezután készítik el a kapcsolódó tudományterületek szakemberei az értékeléseket, elemzéseket, összehasonlítva a rendház területén végzett előző kutatásokéval. 
/ 2019.12.10. 15:14:35 |

A Tóvárosi Általános Iskola diákjai gyűjtöttek adományt a Kríziskezelő Központnak

Megérkeztek kedden a Kríziskezelő Központba a Tóvárosi Általános Iskola diákjainak adományai, az iskolások többek között tartós élelmiszereket és takarókat hoztak a hajléktalanoknak.
/ 2019.12.10. 10:45:59 |

Két jótékonysági előadással is segítik a sörédi tábort

Az Imre Sándor Szeretetszínház, ép és sérült művészei illetve az Ezredéves Iskola diákjai vasárnap két előadással is segítik a „Teljes Élet" Szociális Alapítvány sörédi nyári táboroztatását. A Szent István teremben az első előadást délután kettőkor, a másodikat ötkor tartják. A jótékonysági előadásra a Városházán hívta fel a figyelmet a szervező Alba Triatlon Egyesület.
/ 2019.12.10. 08:19:45 |

Bennünk is ugyanaz a szív dobog - flashmob az elfogadás jegyében

A különböző fogyatékossággal élő sorstársak az elfogadásra hívják fel a figyelmet december 11-én, szerdán 16 órától egy séta keretében. Az eseményt a fogyatékossággal élők világnapjához kapcsolódva szervezi Lengyel Zsófia paratriatlonista, esélyegyenlőségi referens az iGenerációért Egyesülettel karöltve.
/ 2019.12.09. 18:02:20 |

Karácsonyi adományozás az Alba Regia Sportcsarnokban

Szép hagyomány Székesfehérváron, hogy az ünnepek közeledtével a társadalmi felelősségvállalás jegyében a városi sportegyesületek is mindent megtesznek, hogy segítsenek a rászorulókon. Az Alba Fehérvár kosarasai és az Alba Fehérvár KC női kézilabdázói idén is adományokat osztottak a Szegényeket Támogató Alapítvány támogatottjainak.
/ 2019.12.09. 12:30:00 |

Fenyővásár jótékony céllal - a szociális és gyermekvédelmi intézményeket segítik

Az adventi időszakban a Fejér Megyei Önkormányzat és a Fejér Megyei Kormányhivatal december 9-től 24-ig a Megyeháza udvarán jótékony célú fenyővásár szervezésével és fenyőadományozással segíti a Fejér megyei szociális és gyermekvédelmi intézmények karácsonyát.
/ 2019.12.09. 10:19:16 |

Állampolgársági esküt tett hétfőn reggel Stopira

Cser-Palkovics András polgármester előtt tette le hétfőn reggel a Városházán az állampolgársági esküt Ianique dos Santos Tavares, a MOL Fehérvár FC labdarúgója. Stopira még hónapokkal ezelőtt nyújtott nyújtott be kérelmet a magyar állampolgárságért, a FIFA szabályai értelmében azonban nem öltheti magára a címeres mezt, azonban mától eggyel kevesbb légióst számlál majd a Fehérvár.