Közéleti hírek
-
Átadták a Szent Erzsébet-napi gyűjtésben összegyűlt adományokat
Szociálisan rászoruló családok részesülhetnek az Öreghegyi Közösségi Ház által meghirdetett, hagyományos Szent Erzsébet-napi adománygyűjtésen összegyűltekből, melyet ma vett át a Szegényeket Támogató Alapítvány (SZETA). Az átadott tartós élelmiszereket, háztartási cikkeket és megannyi játékot a szervezet 160-180 család között osztja szét karácsonyig.
2019.11.29. 15:06:29 -
A helyi adórendelet módosításáról és a múzeumigazgató személyéről is döntöttek
A képviselők a pénteki közgyűlésen döntöttek arról, hogy módosítják a helyi adórendeletet, megmarad a differenciált rendszer, de 100 m² -ről 50m² -re csökken a nulla forintos adómértékű sáv. Magánszemély továbbra sem fizet helyi adót. Változnak a parkolási díjak és zónák is. Zárt ülésen választották ki a Szent István Király Múzeum igazgatóját Pokrovenszki Krisztián személyében.
2019.11.29. 11:57:57 -
Döntésünk a jövőnk - döntőjéhez érkezett a prevenciós vetélkedő
Hetedik alkalommal szervezett „Döntésünk a jövőnk!” címmel prevenciós versenysorozatot a Fejér Megyei Kormányhivatal és Székesfehérvár Önkormányzata a megye középiskolásai részére. A háromfordulós verseny csütörtöki döntőjében 20 csapat mérte össze tudását. A Petőfi Kultúrtanszéken rendezett eseményre 6 város 9 iskolájából érkeztek a diákok.
2019.11.28. 15:28:29 -
Három adventi szombaton is tárt kapukkal várja látogatóit a ciszterci templom
Három adventi szombaton, november 30-án, december 7-én és 14-én délután 15 órától az esti szentmise kezdetéig, 18 óráig, majd a szentmisét követően este 20 óráig adventi nyitott templommal várják a látogatókat a ciszterci templomba. Minden héten más kreatív kézműves foglalkozásokkal is készülnek, valamint, a délutánok során zenekarok szolgálata teszi teljessé az együttlétet. Az esti szentmiséket követően élő zenei áhítat következik, a templom orgonistáinak közreműködésével.
2019.11.28. 09:55:00 -
Karácsonyig eljut a 1,7 tonna élelmiszer a nehéz sorsú gyermekek asztalára
30 óra alatt 1,729 tonna tartós élelmiszer adományt gyűjtött a „Vigyázó kéz” Gyermekvédelmi Egyesület 28 Önkéntese a Magyar Élelmiszerbank karácsonyi adománygyűjtésének kereteink belül péntek délutántól vasárnap estig Székesfehérváron az Aszalvölgyi úti Tesco jótékony vásárlói adományaiból.
2019.11.28. 08:07:29
December 1-től téli útüzemeltetésre vált a Városgondnokság
Siker, élmény, tapasztalat - Hunyadisok számoltak be külföldi tanulmányútjukról a Városházán
Családi nap és Campus - Tour a Corvinus Székesfehérvári Campusán
Kutatás - töltse ki Ön is a kérdőívet a klímaszorongás felmérésére
Facebookon válaszolt a polgármester - út és járdafelújításokról kérdeztek a legtöbben
Kompetencia és esélyegyenlőség - 3 éves az Alba Innovár Digitális Élményközpont
Trianon felsőoktatásra gyakorolt hatásáról szól a szerdai Kodolányi Szabadegyetem
A 90 éves Májer Józsefet köszöntötte Deák Lajosné képviselő
Püspöki megbízóleveleket adtak át a Szent Imre templomban a hétfői kettős ünnepen
Jótékonysági estély és adventi futás - a Szent Kristóf Ház és a Fehérvár Travel Alapítvány a kedvezményezett
Január második szombatján, 2020. január 11-én szombaton a IX. Székesfehérvári Jótékonysági Estéllyel köszöntik az új esztendőt Fehérváron. A borárveréssel egybekötött ünnepi esemény helyszíne idén is a MOL Aréna Sóstó lesz. Az V. Adventi Jótékonysági Futás pedig advent első hétvégéjén, december 1-jén vasárnap délelőtt lesz a Várkörúton.