-
Koszorúzással és misével emlékeznek
Koszorúzással emlékeznek március 21-én, szombaton délelőtt a Rác utcai Mártírok emlékművénél arra a tucatnyi fehérvári polgárra, akiket szovjet katonák gyilkoltak meg 1945. március 22-én. Az esemény gyászmisével zárul, amelyet Pavle Kaplan esperes celebrál.
2026.03.18. -
Megújuló, bővülő technikumok
A Deákban egy új, épületszárny készül, ahol helyet kap egy tanétterem, tancukrászda a tankonyhákkal együtt. A Bugát valósághűen felszerelt tankórtermekkel, tanóvodával és egy tanbölcsődével bővül, míg a Váciban megújulnak a tanműhelyek belső terei és elektromos hálózat, valamint a nyílszárók cseréjét követően elkészül a homlokzati hőszigetelés is.
2026.03.17. -
Vállalkozói fórum Fehérváron
Vállalkozói Fórumot rendezett Székesfehérváron a VOSZ, vagyis a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége Fejér vármegyei szervezete. A résztvevők egyebek mellett gazdasági elemzésekről és jövőbeni lehetőségekről hallhattak előadásokat.
2026.03.18. -
Mandiner est az MCC-ben
Mandiner estet rendeztek a Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári Képzési Központjában. Az érdeklődőket egy Ukrajnáról szóló filmvetítés, valamint közéleti beszélgetés várta Orbán Balázzsal és Lentulai Krisztiánnal.
2026.03.18.
Családbarát, felelős foglalkoztató elismerést kapott a Fehérvári Pagony
A Fehérvári Pagony Gyermekkönyv és játékbolt kapta a családbarát díjat. Az elismerést ünnepélyes keretek között vehette át Csabai Dóra tulajdonos Berdó-Kovács Erikától a székesfehérvári Csakpont szakmai vezetőjétől és Deák Lajosnétól a család és nemzetpolitikai ügyek tanácsnokától az üzletben.
Az elismerés jó helyre került, hiszen a székesfehérvári szülők tudják, hogy Pagonyban a válogatott könyveken és játékokon túl olyan kulturális programok várják őket, amelyeken örömmel vesznek részt a szülők és a gyermekek egyaránt.
A fehérvári üzlet első vidéki Pagonyként 2014 júniusában nyitotta meg kapuit. A négygyerekes Csabai Dóra tapasztalt anyukaként 10 évig dédelgette álmát, hogy könyvesboltot nyisson. A Pagony dolgozói túlzás nélkül a vevőkért vannak. Amikor reggelente kinyitják a kaput és átlépik a küszöböt, mindent kívül hagynak és csak a vevők léteznek. Azért vannak, hogy értékeket közvetítsenek számukra, szeretnék megtalálni nekik a legjobb könyvet és játékot. A Fehérvári Pagony nem egy tipikus könyvesbolt. A válogatott könyveken és játékokon túl olyan kulturális programokat tartanak, amelyeken örömmel vesz részt kicsi és nagy, legyen az közönségtalálkozó, farsang vagy hangolódás egy ünnepre.
Magyarország Kormánya „Nők a családban és a munkahelyen” címmel 2017-ben felhívást tett közzé költségvetési szervek és civil szervezetek számára a nők munkaerőpiaci helyzetének, és a család-munka összeegyeztethetőségének javítása céljából. A projekt keretében megvalósult Székesfehérvári Család és KarrierPont 2018-ban nyitotta meg kapuját az ügyfelek előtt a Fejér Megyei Kormányhivatal épületében. Az elmúlt időszakban több mint ezer főt értek el különféle munkaerőpiaci és mentálhigiénés tanácsadásokkal, mentorálással és képzésekkel, továbbá 800 főt kommunikációs és szemléletformáló tevékenységük által. Céljaik között szerepel az atipikus foglalkoztatással kapcsolatos érzékenyítés is, melynek részeként „Családbarát, felelős foglalkoztató” pályázatot hirdettek, és a szakmai stáb döntése alapján a díjat a Fehérvári Pagony Gyermekkönyv És Játékboltnak adományozzák.