Közéleti hírek
-
Pokrovenszki Krisztián a Szent István Király Múzeum igazgatója
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma levélben tájékoztatta Székesfehérvár polgármesterét, hogy a Székesfehérvár Közgyűlése által igazgatóvá választott Pokrovenszki Krisztián pályázatát átgondoltnak és megalapozottnak tartja, a jogszabályok által a minisztert megillető véleményezési jogkörben eljárva az eddigi igazgatóhelyettest a Szent István Király Múzeum igazgatói feladatainak ellátására alkalmasnak tartja.
2019.12.23. 11:07:59 -
Istentisztelet lesz szenteste délutánján a Székesfehérvári Evangélikus Templomban
December 24-én, kedden délután 4 órától gyermekek meghitt előadása eleveníti fel a csodát, ami több, mint kétezer éve történt: az Isten Jézusban emberré lett értünk a betlehemi jászolban, hogy megmutassa irántunk szeretetét. Az istentiszteleten a gyermekek lesznek bevonva a liturgiába egy-egy igeolvasással, imádsággal, versmondással, énekkel, vagy hangszerjátékkal. Szeretettel várnak minden érdeklődőt, betérőt.
2019.12.23. 08:55:00 -
Betlehemből érkezett a negyedik gyertya lángja Székesfehérvárra
A Városház téren az élő adventi kalendárium utolsó idei után Szűcs Gabi karácsonyi műsorát hallhatta a szakadó esőben is kitartó székesfehérvári közönség. Az utolsó adventi gyertyát, a szeretet gyertyáját Cser-Palkovics András polgármester és Spányi Antal megyés püspök együtt gyújtották meg.
2019.12.22. 19:13:01 -
A negyedik gyertya lángja teljessé tette advent fényeit a Püspöki Palota udvarán
Az idei advent gyertyagyújtásai, a jótékonysági akciók, az ajándékba kapott adventi gondolatok a karácsony igazi üzenetére hívták fel a fehérvári családok figyelmét. A tizennegyedik alkalommal megnyitott Püspöki Palota udvarán állított adventi koszorú negyedik gyertyáját Spányi Antal, megyés püspök gyújtotta meg, a színpadon a Martonvásári Szent László Óvoda gyermekei adtak betlehemes műsort.
2019.12.21. 19:31:12 -
Esőben is sokan vettek részt a Fehérvár zsidó emlékeit bemutató történelmi sétán
Sokan gyülekeztek a zsinagóga emlékműnél szombaton délelőtt, ahonnan az II. Székesfehérvári Zsidó Napok programsorozatának eseményeként indult történelmi séta. A „Székesfehérvár zsidó emlékei” című vezetett belvárosi túrán Gergely Anna muzeológus, történész kalauzolta az érdeklődőket, érintve Goldziher Ignác emléktábláját, az egykori izraelita árva és aggintézet, neológ zsinagóga és Goldziher Iskola helyét.
2019.12.21. 13:45:01