-
Antal László a parancsnok
Parancsnoki átadás-átvételi ünnepséget tartott pénteken a Közép-európai Többnemzeti Hadosztály-parancsnokság (HQ MND-C) Székesfehérváron, amelynek során a szlovák Tibor Králik vezérőrnagy átadta a parancsnoki feladatokat Antal László vezérőrnagynak. Az ő személyében így első alkalommal vezeti magyar parancsnok a nemzetközi katonai szervezetet.
2026.07.31. -
Kitüntetésre várják az ajánlásokat
Négy városi díjra várják a székesfehérváriak javaslatait. A tisztelet és a megbecsülés kifejezésére a zenei munkásságával, a Nemzeti Emlékhely megőrzésével, valamint karitatív, illetve a gazdasági téren végzett tevékenységével kitűnő személyekre, illetve közösségekre lehet javaslatot tenni augusztus 5-ig.
2026.07.30. -
Takarékoskodásra szólítanak fel
Tombol a hőség Magyarországon, ami egyszerre jár egészségi, ellátási, gazdasági veszélyekkel. Magyar Péter miniszterelnök a paksi atomerőmű teljes leállítását jelentette be, amire korábban nem volt példa.
2026.07.31. -
Parancsnoki átadás-átvétel
Parancsnoki átadás-átvételi ceremóniát tartottak Székesfehérváron. A Közép-európai Többnemzeti Hadosztály-parancsnokság eddigi parancsnoka, a szlovák Tibor Králik vezérőrnagy átadta a parancsnoki feladatokat Antal László vezérőrnagynak.
2026.07.31.
Fehérvár plébánosai tesznek tanúságot az Eucharisztikus Kongresszusra készülve
Az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra készülve Székesfehérvár plébánosainak tanúságtételsorozatára kerül sor a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban, minden alkalommal 18 órakor kezdődően.
2020.03.01. 08:37 |
március 3.
Dózsa István: Miért szeretek „tanítvány” lenni?
március 17.
Brückner Ákos Előd O. Cist: Miért szeretem az Eucharisztiát?
április 14.
Tóth Tamás: Miért szeretek imádkozni?
április 28.
Tornyai Gábor: Miért szeretek misézni?
május 12.
Nyárai-Horváth István: Miért szeretem az Egyházat?