Átadták a Baptista Szeretetszolgálat pákozdi logisztikai központját

Átadták szerdán a Baptista Szeretetszolgálat pákozdi logisztikai központját, amelyre 354 millió forintot fordított a szervezet. A zöldmezős beruházás részeként megépült egy 1700 négyzetméteres raktárépület, valamint az ahhoz csatlakozó irodák és oktatóterem is.
2020.03.04. 13:21 |
Átadták a Baptista Szeretetszolgálat pákozdi logisztikai központját

A Baptista Szeretetszolgálat összesen 638 millió forint európai uniós pályázati forrást nyert el szociális, gyermek- és ifjúságvédelmi létesítmények megújítására, bővítésére.

1996-ban indult és Magyarország legjelentősebb segélyszervezetévé nőtte ki magát a Baptista Szeretetszolgálat, amely eddigi legnagyobb beruházását valósította meg Fejér megyében, Pákozdon. A pákozdi zöldmezős beruházás értéke mintegy 354 millió forint volt, a programot a Baptista Szeretetszolgálat - a Karitatív Tanács tagjaként - az Európai Regionális Fejlesztési Alap és Magyarország költségvetésének társfinanszírozásában valósította meg.

Az átadó ünnepségen Vitályos Eszter, az Emberi Erőforrások Minisztériumának európai uniós fejlesztéspolitikáért felelős államtitkára hangsúlyozta, hogy a szeretetszolgálat a szükséget szenvedő emberek életét változtatja meg, hittel és szakértelemmel segít a rászorulókon Magyarországon és a határon túl egyaránt.

"A raktár megépülésével és az eszközpark bővítésével jelentősen javul a szervezet karitatív tevékenységének hatékonysága, így pedig a hátrányos helyzetű családok reintegrációjának lehetőségei is szélesednek." - hangsúlyozta Vitályos Eszter, aki kiemelte, hogy Pákozd mellett más helyszíneken, Békésen, Miskolcon, Mátészalkán és Bükkszentmártonban is voltak hasonló fejlesztések.

Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára, a Karitatív Tanács elnöke kiemelte: a kormány 4,5 milliárd forinttal támogat kilenc karitatív szervezetet céljaik elérésében.

Ezek közül hét keresztény, egy izraelita, illetve a vöröskeresztet segítik, hogy raktárakat, szociális intézményeket építsenek és újítsanak fel szerte az országban. Az államtitkár megemlítette, hogy az Európai Unió 2021-2028 közötti támogatási időszakában nagyságrendileg ötmilliárd forintnyi támogatást szeretnének biztosítani a karitatív szervezeteknek további terveik megvalósításához. Soltész Miklós elmondta, hogy 2010 óta hat karitatív szervezet több mint 1 milliárd 650 millió forint értékű árut juttatott el 650 ezer embernek.

Dr. Szilágyi Béla, a Baptista Szeretetszolgálat alelnöke az ünnepségen felidézte, hogy a Baptista Szeretetszolgálat első lépései innen, a Velencei-tó túloldaláról indultak.

"Egy kisteherautónyi segély a balkáni háború áldozatainak, karácsony előtt néhány száz nyugatról érkezett cipősdoboz ajándék a környékbeli nagycsaládosoknak, némi tűzifa, élelmiszer, vagy egy konduktor, aki a koszovói mozgássérült gyerekeknek segített megtenni szó szerint az első lépéseket. A kezdeti lépéseket egyre bátrabb tettek követték. Utcai megkereső programok, olyan úttörő kezdeményezések, mint az emberkereskedelem elleni küzdelem megindítása, ebben az első magyar védett ház megnyitása, vagy a magyar források mozgósítása a Fogadj örökbe! program révén."

Szólt arról is, hogy egy különlegesen ambíciózus lépés volt a nemzetközi speciális mentő- és egészségügyi csapat felállítása, amelynek segítségével a magyarok jó hírét vihették a világ legelesettebbjei közé Indonéziába, Kínába, a Fülöp-szigeteken, Haitin és akár az Egyesült Államokban is. "Egy évvel ezelőtt egy texasi rendezvényen Bush elnök úrral találkozva újra megköszönte munkatársainknak a Katrina hurrikán pusztítása utáni segítséget elnöksége idején." - tette hozzá az alelnök, aki kiemelte: "Hisszük, hogy ez a mai lépés is fontos mérföldkő a Baptista Szeretetszolgálat életében." 

Tessely Zoltán, a térség országgyűlési képviselője azt emelte ki, hogy a pákozdi logisztikai központ korszerű hátteret biztosít a baptisták humanitárius feladataihoz, az adománygyűjtő pont pedig a térség rászorulói mellett nagy segítséget nyújt a rászorulók gyorsabb eléréséhez krízishelyzetekben.

Az átadó ünnepségen Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzatát Lehrner Zsolt alpolgármester képviselte.