Hírek
-
Bankártyát lopott - nem tudja, hogy van kamera az automatánál?
A Székesfehérvári Rendőrkapitányság büntetőeljárást folytat lopás vétség megalapozott gyanúja miatt Pál Napsugár ellen. A 21 éves dunaújvárosi nő még áprilisban 15 óra 47 perc és 16 óra 30 perc között a székesfehérvári Rákóczi úton egy pákozdi hölgytől annak figyelmetlenségét kihasználva ellopott a kézitáskájából különböző értéktárgyakat és egy pénztárcát a benne lévő OTP Bankos bankkártyával együtt, amivel megkísérelt pénzt felvenni. Ezt az automata kamerája rögzítette...
2004.08.03. 14:41:49 -
Ma este Videoton ankét a Sóstói Stadionban
Évadnyitó szurkolói ankétot tart a Videoton Baráti Kör augusztus 3-án kedden 19 órakor a Sóstói Stadion főlelátóján. A rendezvényre az önkormányzat, a klub és a Videoton Holding Rt. vezetői is kaptak meghívót. Gál László, a Videoton FC Kft. ügyvezető igazgatója arról tájékoztatott, hogy megérkezett a Videoton Holding Rt. hivatalos értesítése a szponzori és a névhasználati támogatás megvonásáról.
2004.08.03. 12:25:51 -
Műholddal figyelik a gazdákat a hamis EU-s támogatási igények miatt
Magyarországon is, mint minden uniós tagállamban, műholdak segítségével ellenőrzik a jövőben a mezőgazdasági termelők támogatási igényeinek jogosságát. Míg az Egyesült Államok terroristák után fürkészik kémműholdjai segítségével, az Európai Unió a gazdák megfigyelésére használja azokat. Az Európai Bizottság szerint a földrajzi informatikai rendszernek és a parcellaazonosító rendszernek óriási szerepe van az agrártámogatásokkal való visszaélések elleni harcban.
2004.08.03. 00:00:01 -
Gergényi Péter lesz az ORFK új vezetője
Szeptember 15-én Gergényi Péter váltja Salgó Lászlót az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) élén. A miniszterelnök keménységet és hatékonyságot vár a testület új vezetőjétől, és bízik abban, hogy "Gergényi jó gazdája lesz a rendőrségnek" -olvasható a magyarorszag.hu internetes oldalon.
2004.08.02. 21:41:51 -
Luxemburgban a legmagasabb a minimálbér
Az új tagállamok közül Magyarországon a negyedik legmagasabb a minimálbér, 191 euró egy hónapban. A régi tagállamok közül mindegyikben nagyobb ennél, a legmagasabb pedig Luxemburgban, havi 1403 euró.
2004.08.02. 21:33:38
Az eurózóna árszintjén van a gépjárművek ára itthon
Tovább folytatódott az autóárak egymáshoz való közeledése az eurózónában. Az új tagállamok többségében valamivel olcsóbban vehetünk autót, mint a régiekben. Hazánkban azonban az eurózóna tagállamainak árszintjén mozog a gépjárművek ára.
Borrell: Az EU-nak növelnie kell katonai erejét
Európa nem válhat az amerikai birodalom intellektuális rezervátumává; az Európai Uniónak növelnie kell katonai erejét - jelentette ki a spanyol szocialista Josep Borrell, az Európai Parlament új elnöke. - Az USA jogalap nélküli erőt testesít meg - mondta Borrell a Wall Street Journalnak adott interjújában.
Díjbeszedőnek adták ki magukat a rablók…
Díjbeszedőnek adva ki magát csöngetett be egy baracskai portára egy hosszú fekete hajú nő. A 76 éves egyedül élő sértettnek akkor lett gyanús a nő, amikor észrevette, hogy holmija között turkál. Fejér megye rendőrsége ezúttal is felhívja a polgárok figyelmét arra, hogy ne engedjenek be lakásaikba különböző ürüggyel bekéredzkedő idegeneket és erre fokozottabban hívják fel idős egyedül élő, egyedülálló hozzátartozóik figyelmét is.
Megint ürgéket öntöttek - most természetvédelmi területen
Állatkínzás vétség és természetkárosítás bűntett miatt indult büntetőeljárás a Móri Rendőrkapitányságon. Fejér megyében ez az ötödik eset a törvény életbe lépése óta, hogy állatkínzókkal szemben indul büntetőeljárás. Szombaton érkezett a bejelentés a Móri Rendőrkapitányság Ügyeletére a Vértesi Tájvédelmi Körzet természetvédelmi őrétől, hogy a Csákberény mellett lévő legelőről – ami természetvédelmi terület része – ismeretlenek ürgéket tulajdonítottak el.
Székesfehérvári motoros halt meg a jótékonysági bemutatón
Motoros bemutató közben meghalt egy székesfehérvári "utcai harcos" motoros Székelyudvarhelyen - közölték szombaton romániai hírforrások. A ProTV román magántelevízió szombat esti híradása szerint a motoros egy harminc éves székesfehérvári lakos.
Megkezdődött a Musica Regia fesztivál
Ötödik a magyar váltó a junior öttusa vb zárónapján
Az ötödik helyen végzett a Marosi Ádám, Tibolya Péter, Kasza Róbert összeállítású magyar csapat a székesfehérvári junior öttusa-világbajnokság férfi váltóversenyében. Győzött az orosz trió, a fehérorosz és az olasz váltó előtt. A magyar válogatott egy ezüstéremmel zárta a világbajnokságot.
Hetedik lett a női váltó a junior öttusa vb-n
7. helyen végzett a Prill Kata, Pafkó Rita, Andrejkovics Andrea összeállítású magyar női váltó a Székesfehérváron zajló junior öttusa vb-n szombaton. A számot a fehéroroszok nyerték a britek és a lengyelek előtt. A világbajnokság vasárnap a férfi váltóval zárul.
Kedden Videoton szurkolói ankét
Évadnyitó szurkolói ankétot tart a Videoton Baráti Kör augusztus 3-án kedden 19 órakor a Sóstói Stadion főlelátóján. A rendezvényre az önkormányzat, a klub és a Videoton Holding Rt. vezetői is kaptak meghívót.
Fölényes Vidi-siker az utolsó edzőmeccsen Baján
7-1-re győzött a Videoton együttese Baján a bajnokság előtti utolsó edzőmérkőzésen szombaton délután. A fehérváriaknál a válogatott Hercegfalvi duplázott, rajta kívül Csordás, Györök, Magasföldi, Koller és Halgas szerzett gólt. A Videoton a Sebők – Kriston, Kuttor, Koller, Kovács H. – Györök, Zöld, Szalai, Szabó – Magasföldi, Csordás összeállításban kezdte a mérkőzést, majd a szünet után csereként pályára lépett Nagy D., Lattenstein, Hercegfalvi, Vincze, Horváth G., Halgas, Alumona és Tereánszki-Tóth.