-
Nagyboldogasszony napja
Nagyboldogasszony napja Szent István óta parancsolt ünnep. Bár a mennybevétel dogmáját XII. Pius pápa viszonylag későn,1950-ben hirdette csak ki, az ünnep az egyház sok évszázados hitbeli meggyőződését tükrözi. Magyarországon ez a nap kiemelt ünnep, 1948-ig munkaszüneti nap volt. Szombaton, Nagyboldogasszony ünnepén Spányi Antal megyés püspök tart ünnepi szentmisét a Bazilikában este hat órakor.
2026.08.15. -
A Települési Önkormányzatok Országos Szövetségének sajtóközleménye
Dr. Lőrincz Viktória vidék- és településfejlesztési miniszter 2026. július 30-án megkereste az országos önkormányzati érdekszövetségek elnökeit az Önkormányzatok Nemzeti Együttműködési Tanácsa (ÖNET) soron következő ülésének előkészítésével kapcsolatosan és javaslatokat kért az ülés napirendjére.
2026.08.07. -
Bezárhatnak a bölcsődék és óvodák
Valamennyi bölcsőde és óvoda számára megfontolásra ajánlja az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium a hőségriadó idejére a zárvatartás lehetőségét, erről tájékoztatott Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter Facebook-oldalán szombaton.
2026.08.02. -
További energiatakarékos intézkedéseket vezet be Székesfehérvár
Székesfehérvár Önkormányzata a Kormány energiatakarékosságra vonatkozó felhívásához csatlakozva több intézkedést vezet be a villamosenergia-felhasználás csökkentése érdekében. A cél, hogy az önkormányzati feladatellátás zavartalan biztosítása mellett mérséklődjön az energiafelhasználás, és a munkavállalók számára is biztonságos munkakörnyezetet lehessen fenntartani.
2026.08.01.
Másfél milliárd forintos pályázatot hirdetnek közmunkaprogramra
Az idén 1,56 milliárd forint jut a költségvetésből a hátrányos helyzetű tartós munkanélküliek közmunkaprogramjára, ami hét hónapon keresztül 3 ezer ember foglalkoztatását teszi lehetővé - jelentette ki Sándor László, a Közmunka Tanács elnöke. A pénz döntő hányadát, 1,46 milliárd forintot a többcélú kistérségi társulások használhatják fel és csupán 100 milliót vehetnek igénybe a települések magukban, ezzel is ösztönözni kívánják a települések összefogását.
Az idén 1,56 milliárd forint jut a költségvetésből a hátrányos helyzetű tartós munkanélküliek közmunkaprogramjára, ami hét hónapon keresztül 3 ezer ember foglalkoztatását teszi lehetővé - jelentette ki Sándor László, a Közmunka Tanács elnöke.
A pénz döntő hányadát, 1,46 milliárd forintot a többcélú kistérségi társulások használhatják fel és csupán 100 milliót vehetnek igénybe a települések magukban, ezzel is ösztönözni kívánják az összefogást - közölte Sándor László. A pályázatok beadási határideje február 21., az anyagok elbírálását március 20-ig elvégzik, így április 1-jén indulhat a foglalkoztatás - tette hozzá.
Az elnök emlékeztetett arra, hogy idáig 50 ezer forintnál nagyobb értékű eszközt nem vásárolhattak az önkormányzatok a programok végrehajtásához, illetve a munkaügyi miniszter döntése alapján csak a program költségének 25 százaléka volt előre biztosítható.
Ezzel szemben 2005-től, már a megítélt támogatás értékének 10 százalékáig vásárolhatnak 50 ezer forintnál nagyobb értékű berendezést a pályázók. Ugyanakkor a dologi költségek mellett - ami a teljes program költségének 20 százaléka - már két havi munkabér is megelőlegezhető - ismertette a jogszabályi változásokat Sándor László.
Arról is beszámolt, hogy 2005-ben összességében, mintegy 5,7 milliárd forint használható fel közmunkára; ebben egyebek között szerepel a Vásárhelyi terv folytatása, a parlagfűirtás, az erdőtelepítések és számos tárcaközi program. Az elmúlt évben egyébként 1,5 milliárd forint jutott a hátrányos helyzetű tartós munkanélküliek foglalkoztatására önkormányzati pályázatok alapján, illetve közmunka programokra összességében 3 milliárd forint - közölte a Közmunka Tanács elnöke.