Hírek
-
A családi ház pincéjében készült a "whiskey"
1200 liternyi illegális szeszes italt foglaltak le a vámosok hétfőn egy székesfehérvári házban. A Vám- és Pénzügyőrség Közép-Dunántúli Regionális Nyomozó Hivatalának munkatársai ellenőrzést tartottak hétfőn egy székesfehérvári családi háznál. Ellenőrzéskor a házban, illetve a házhoz tartozó helyiségekben 20 literes műanyag kannákban kiszerelve, különféle ízesítésű hideg úton előállított, összesen 1200 liter szeszesitalt találtak.
2004.08.11. 06:15:21 -
Közétkeztetés - a nyertes társaság tovább foglalkoztatja a közalkalmazottakat
Kiválasztotta a közgyűlés kedden azt a társaságot, mely szeptembertől ellátja az óvodák és az iskolák egy részének közétkeztetési feladatait. A nyertes tovább foglalkoztatja a közalkalmazottakat és az uniós előírásoknak megfelelően - saját költségén - alakítja ki a konyhák minőségfejlesztési rendszerét. A testület további döntéseit kedd délelőtt Warvasovszky Tihamér polgármester ismertette.
2004.08.11. 00:28:38 -
28 milliárd forint érkezett az EU-tól
Közel 28 milliárd forint érkezett július végén több részletben az Európai Bizottságtól a Magyar Államkincstárban megnyitott számlákra. Augusztusban további közel ekkora összeg várható. A pénz az Európai Unió Strukturális Alapjaiból származó előleg - derül ki a Pénzügyminisztérium közleményéből.
2004.08.10. 09:15:08 -
Az EU kötelezni fogja az internetszolgáltatókat az adatok megőrzésére
Legalábbis ez derül ki abból a tervezetből, amely egy új európai uniós ajánlás elfogadását tűzte ki célul. Az angol, a francia, az ír és a svéd igazságügyi és belügyi minisztériumok munkatársai azon fáradoznak, hogy kidolgozzanak egy "adatvisszatartási ajánlást".
2004.08.10. 07:14:19 -
Kutyát is öltek a "focidrukkerek" a Videoton Stadionban
Rendőrkutyákat rugdostak halálra focidrukkerek a magyar futballszezon nyitómérkőzésén, a Videoton-Újpest meccsen, Székesfehérváron. Szóváltás után az újpesti drukkerek és a biztonságiak, majd a fehérvári szurkolók is összeverekedtek. A biztonságiak nem tudták feltartóztatni a tömeget, a megijedt nézők egy része a pályára menekült. A meccset tíz percre megszakították. Mire a rendőrök megérkeztek, négy újpesti és három fehérvári szurkolót megkéseltek.
2004.08.10. 06:31:03
Rendkívüli közgyűlést tartott a városi képviselőtestület
Fehérvári olmpikonok búcsúztatása a Városházán
A hat székesfehérvári olimpikont és felkészítőiket búcsúztatta hétfőn a város nevében Warvasovszky Tihamér polgármester. A pénteken kezdődő athéni olimpián Vörös Zsuzsa öttusázó, illetve Kerékjártó Tamás, Kolozár Dávid, Mészáros Gergely, Horváth Péter és Batházi Tamás úszók képviselik a város és az ország színeit.
2 keréken Európában - fehérvári kerékpártúra
Leáldozóban a gáz- és olajalapú energiaipar - geotermikus- és napenergia?
Az EU megszűntetné a regisztrációs adót
Az Európai Bizottság javaslatot kíván tenni arra vonatkozóan, hogy fokozatosan megszűnjön a személygépkocsik regisztrációs adója az EU-ban. A közeljövőben azonban nem várhatóak jelentős változások. A bizottság nemrég széles körű konzultációkat kezdeményezett erről az érdekelt felekkel, és ennek alapján az ősszel kívánja előterjeszteni az erre vonatkozó jogszabály-alkotási javaslatot. Az idei bővítés óta ugyanis Lengyelországból számos panasz érkezett a brüsszeli bizottsághoz a regisztrációs adóval kapcsolatos problémák miatt.
Teli szákkal a Velencei-tónál - a horgász mindig kevesli a halat
Naponta több száz fehérvári horgász keresi fel a Velencei-tavat. Sok az éppen méreten aluli "retúrponty" -mint mondják, ennek ellenére szép számmal fognak méretes halakat is. A panaszok ellenére az idén is szép számmal telepítettek a Velencei-tóba halat: három nyaras pontyból 11,5 tonnát, egynyarasból 2 tonnát, előnevelt csukából 80 ezer darabot, előnevelt süllőből 108 ezret, zsenge pontyból egymilliót, előneveltből, pedig 3,5 milliót telepítettek ebben az évben.
#-br-#
Sikeres a magyar dinnye az EU-ban
Közlemény Videoton FC - Újpest FC labdarúgó mérkőzésen kialakult rendbontásról...
A Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság 2004. augusztus 6-án közleményében tájékoztatta a szombati Videoton FC - Újpest FC bajnoki labdarúgó mérkőzésre látogató közönséget, hogy a mérkőzés ideje alatt a Sóstói Stadionban belső rendőri biztosításra nem kerül sor. A rendőrség a mérkőzéssel összefüggésben a stadion környékén, az érkezési és távozási útvonalakon fokozott rendőri ellenőrzést rendelt el. Felvették a kapcsolatot a REBISZ-el és velük szorosan együttműködve végeztek ellenőrzést a Budapest felől Székesfehérvárra érkező vonatokon és az M7-es autópályán is.
Vereséggel kezdett a Videoton
2-1-s vereséget szenvedett a Videoton labdarúgó csapata a bajnokság nyitófordulójában az Újpest ellen hazai pályán. A fehérváriak egyetlen gólját Magasföldi szerezte. A mérkőzés 65. percében összecsaptak a szurkolók, aminek következtében 4 ember sérült meg. A székesfehérváéri együttes a következő fordulóban vasárnap Pápára látogat.
Szurkoló rendbontás a Sóstói Stadionban
A Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint négyen sérültek meg a szombat esti Videoton-Újpest labdarúgó-mérkőzésen. A találkozó 65. percében kitört rendbontást követően egy embert kés, míg a másik hármat üvegpalack okozta sérülésekkel szállították kórházba.