-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
A 2004-es évet értékelte a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság
A tavalyi évet értékelte szerdán délelőtt a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság. Az igazgatóság tavaly elkészítette a veszélyes üzemek védelmi terveit. Az országban egyedülállóként a polgári védelemmel közösen a kistérségek számára lakossági felkészítő tanfolyamokat szerveznek, amiket a Fejér Megyei Önkormányzat is támogat. 2005-ben előreláthatólag 35 millió forinttal gazdálkodhat a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság.
A tavalyi évet értékelte szerdán délelőtt a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság. Az igazgatóság tavaly elkészítette a veszélyes üzemek védelmi terveit. Az országban egyedülállóként a polgári védelemmel közösen a kistérségek számára lakossági felkészítő tanfolyamokat szerveznek, amiket a Fejér Megyei Önkormányzat is támogat.
A Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi igazgatósága mellett Fejér megye képviselőtestülete 2 millió forinttal segítette a szervezetet feladatainak elvégzésében. 2005-ben előreláthatólag 35 millió forinttal gazdálkodhat a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság.