Hírek
-
Marosi Ádám ezüstérmes a junior öttusa vb-n
Marosi Ádám a második helyen végzett a székesfehérvári junior öttusa-világbajnokság férfi egyéni számában. Az orosz Szergej Csuin minimális előnnyel, 36 ponttal bizonyult jobbnak nála. Harmadik az ukrán Kirpuljanszkij lett. Szombaton a női váltót rendezik. Andrejkovics Andrea mellett két fehérvári Pafkó Rita és Prill Kata részvételével.
2004.07.31. 00:47:13 -
Letörik a velencei-tavi aranylázat - senki nem akarja az aranybányát
A Velencei-tó Vértes Térségi Fejlesztési Tanács megfellebbezte a Veszprémi Bányakapitányság által a múlt hónapban kiadott nemes- és színesfémekre vonatkozó elvi kutatási engedélyt. A VVTFT által beadott fellebbezés szerint az angol kézben lévő Eastmine Kft.-nek kiadott elvi engedélybe foglalt terület érinti a Velencei-tó és a Vértes kiemelt üdülőkörzetének védett övezetét, s a bányakapitányság határozata sérti két, jelenleg hatályos, a térségre vonatkozó törvény előírásait.
2004.07.30. 10:38:36 -
Párizs, München és Bélbaltavár után Linux Székesfehérváron is?
A székesfehérvári önkormányzat Ifjúsági, Informatikai és Civilkapcsolatok Bizottsága pénteki ülésén döntött arról, hogy megvizsgálják a Polgármesteri Hivatal számítógépein a LINUX-ra való áttérés lehetőségeit. A nemzetközi és hazai példákat követve itt is felmerült a szabad szoftverek használatának lehetősége. Miután München 16 ezer számítógépét már átállították és a tapasztalatok kedvezőek, a magyar Szilícium-völgy városa is felméri lehetőségeit - tájékoztatott Regőczi Miklós kommunikációs és informatikai tanácsnok.
2004.07.30. 10:02:25 -
Vízóraleolvasás lakótelepeken és családi házas övezetben is
Székesfehérváron augusztus 3-tól, a „G” leolvasási ütemnek megfelelően a lakáson belüli vízmérők (mellékvízmérők) leolvasását végzi a Fejérvíz Rt., augusztus 2-ig pedig ugyanezen ütem családi házas övezetében végeznek vízóraleolvasást. Azokat a Fogyasztókat, akiket nem találnak otthon, arra kérjik, hogy a levélszekrényben hagyott leolvasólapot töltsék ki, és postafordultával küldjék vissza. Ennek elmaradása esetén számlázásnál az átlagfogyasztást vesszük figyelembe.
2004.07.30. 09:44:38 -
Figyelmetlenség, elsőbbségadás elmulasztása - heti baleseti krónika
A 2004. július 23-ától 30-áig terjedő időszakban 20 személyi sérüléssel járó baleset történt megyénkben, közülük egy halálos, 9 súlyos, 10 pedig könnyű kimenetelű volt. A balesetekben 3 személy elhunyt, 10-en súlyosan, 17-en pedig könnyen sérültek. A halálos és súlyos balesetek száma csökkent, míg a könnyűeké nőtt az elmúlt héthez képest. Örvendetes, hogy az ittasság mindössze két esetben szerepel mellék okként, közülük senki sem volt erősen ittas. További 2 esetben vontak ki ittas vezetőket a rendőrök a forgalomból.
2004.07.30. 09:38:01
Egy nagyáruházban esett a hirdetőtábla a 4 éves kislány fejére - büntetőeljárás lesz
A kórház sürgősségi traumatológiai osztályának ügyeletes orvosa jelentette, hogy osztályukra 17.00 órakor a szülei beszállítottak egy 4 éves nádasdladányi kislányt, akinek szülei elmondása szerint a fejére esett az egyik fehérvári nagyáruházban egy hirdetőtábla. Sérülése nyolc napon belül gyógyuló. A forrónyom a helyszínre ment és az áruházban megállapította, hogy a polcsorok végén lévő hirdetőtábla esett a fejére a kislánynak...
Katalógust készítenek a pályázatírókról
A gazdasági kamarák szervezésében augusztus elejétől kezdik feltölteni a minősített pályázatírók katalogizált jegyzékét – jelentette be Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke. A kezdeményezés célja, hogy az EU-pénzekért folyamodó gazdálkodószervezetek megbízható pályázatírókkal készíttethessék el beadványaikat.
Lengyel siker a junior öttusa vb női döntőjében
Nem sikerült jól a magyarok számára a székesfehérvári junior öttusa-világbajnokság hagyományos női egyéni és csapatversenye: a legjobb eredményt az egyéni induló Andrejkovics Andrea érte el 13. helyével, Hídvégi Ildikó a 21., Prill Kata a 23. lett.
A Videoton Holding Rt. megvonta támogatását a labdarúgócsapattól
Teherautóval ütközött a személygépkocsi - hárman meghaltak
Bőven az EU átlag alatt a magyar munkanélküliség
Nem változott a munkaerőpiaci helyzet Magyarországon, az elmúlt negyedévben a foglalkoztatottak száma és a munkanélküliségi ráta megegyezett az előző év azonos időszakában mérttel. Az elmúlt negyedévben átlagosan 242 ezer fő volt munka nélkül, a munkanélküliségi ráta 5,8 százalékot tett ki, ami szintén megegyezik az előző negyedéves, és a tavalyi adatokkal is. A ráta az EU-15 átlagában májusban 7,9 százalékot, az EU-25-ben pedig 8,9 százalékot ért el.
Elkerülhető az időrabló sorbanállás, egyre több szolgáltatás honlapunkon
Közlekedj óvatosan! - az ősszel ismét lesznek rendőrök az iskoláknál
A Fejér Megyei Balesetmegelőzési Bizottság minden évben megrendezi a Közlekedési Hétpróbát, amire minden megyei általános iskolának kiküldik a jelentkezési lapot, amit az FMBB-nek kell visszaküldeni. A tapasztalatok azt mutatják, hogy azoknál a gyerekeknél, akik közlekedésbiztonsági vetélkedőn vesznek részt kevesebb baleset történik -mondja Kálmán Erzsébet tanárnő a FMBB Gyermek- és Ifjúságvédelmi Szakbizottságának vezetője. Egy hónap van hátra a szünidőből és a rendőrség a szokásokhoz hűen minden forgalmasabb csomópontba az iskolák környékén járőrt állít -mondja Barkóczi József alezredes a FMBB titkára. Gyermekbaleset szerencsére az elmúlt évben kevesebb volt, ami talán köszönhető az FMBB munkájának is.
Az új tagállamokban kevésbé népszerű az EU
Az Eurobarometer szerint a régi tagállamokban az emberek 44 százalékának van kedvező véleménye az Európai Unióról, az újakban ennél négy százalékponttal kevesebbnek. Az Európai Bizottság felkérésére készített közvélemény-kutatás szerint a megkérdezettek harmadának semlegesek az érzelmei a közösséggel kapcsolatban, míg kifejezetten ellenséges 21-22 százalék volt a régi és az új tagországok állampolgárai közt.
Döntetlen a Sóstón - Videoton-Bodajk: 2-2
2-2-s döntetlent játszott a Videoton labdarúgócsapata a Bodajk ellen hazai pályán szerda este. A fehérváriak góljait Csordás és Alumona szerezték, a vendégek részéről Pálfi és Kovács volt eredményes. A Videoton legközelebb szombaton lép pályára Baján. Csertői Aurél vezetőedző közben kihirdette azt a keretet, amellyel a Videoton nekivág a 2004/05-ös szezonnak; kapus: Miski, védők: Kuttor, Kriston, Koller, Kovács, Horváth, Tereánszky-Tóth, Fehér, középpályások: Tóth, Szabó, Halgas, Vincze, Lattenstein, Nagy, Szalai, Zöld, Györök, Schwarcz, csatárok: Hercegfalvi, Magasföldi, Csordás, Alumona. A kapusposztra várhatóan érkezik még játékos, a legvalószínübb, hogy az exgyőri Sebők Zsolt szerződik Fehérvárra.