Biztosan nyerte az Albacomp a Szolnok elleni rangadót

Magabiztosan verte a vendég Szolnok együttesét az Albacomp a férfi kosárlabda-bajnokság 15. fordulójában. A székesfehérvári gárda 105 pontot dobott, kereken tizenöttel többet ellenfelénél. A mérkőzés legeredményesebbje a 27 pontig jutó, paksi Góbi Henrik volt. Albacomp-Szolnoki Olaj KK 105-90 Az Albacomp jövő héten Svájcban a FIBA Európa Kupa négyes döntőjében szerepel, bajnokit legközelebb február 22-én a Nyíregyháza otthonában játszanak a kosaras fiúk.

2005.02.11. 01:54 |

Magabiztosan verte a vendég Szolnok együttesét az Albacomp a férfi kosárlabda-bajnokság 15. fordulójában. A székesfehérvári gárda 105 pontot dobott, kereken tizenöttel többet ellenfelénél. A mérkőzés legeredményesebbje a 27 pontig jutó, paksi Góbi Henrik volt.

Albacomp-Szolnoki Olaj KK 105-90 (28-28, 21-25, 25-16, 31-21)

Évek óta helyezésektől függetlenül mindig igazi presztizs csatának számított a két csapat találkozója. A mostani összecsapás elé azonban még nagyobb várokozással tekintettek a játékosok és szurkolók egyaránt. Nem véletlen, hiszen a Tisza-partiak éppen a hétvégi fordulóban aratott győzelmük után előzték meg vendéglátóikat a tabellán.
 Már a bemelegítésnél meglepetés érte az akkor még aránylag gyér nézősereget, hiszen az Albacomp csapatában újra pályára lépett közel féléves távollét után a szemműtéten átesett Bencze Zoltán. A válogatott center harcra készen állt, orvosai engedélyezték számára a játékot. Tóth Attila másodedző elmondta, hogy egyelőre fokozatosan akarják terhelni, és ha percekre is, de lehetőséget kap a rangadón. Ez egyszersmind azt jelentette, hogy Gintaras Stulga utoljára öltözött kék-fehérbe, és péntektől Egerbe teszi át állomáshelyét.

Az első percek felfokozott, indulatoktól korántsem mentes feszült hangulatot hoztak. A vendégek láthatóan jól felkészültek az Albacompból, Alekszics vezérletével lépést tartottak a nagy lendülettel rohamozó hazaiakkal. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, amikor a 8. percben Góbi helyére a szurkolók nagy ovációja közepette érkezett Bencze, aki néhány perces játéka során főként a büntetők értékesítésében jeleskedett. A Szolnok a negyed zárása előtt másfél perccel ragadta magához először a vezetést (23-24), igaz csak néhány pillanatra.

A második tíz percben Alekszics vitte a prímet a vendégeknél, rendkívül jól osztogatott a 35 esztendős légiós, és a palánk alatt is a csaták döntő részét megnyerte. Ebben a periódusban az albásoknál nem akadt igazi vezéregyéniség, akadozott a gépezet. Ráadásul a 13. percben Younger begyűjtötte harmadik személyi hibáját, így kénytelen volt lecserélni őt Farkas Sándor. A fehérvári mester érezte a bajt, időt kért hét pontos szolnoki vezetésnél (34-41). Érezhetően jót tettek az intelmek, mert fokozatosan csökkentették hátrányukat a kék-fehérek. Ekkor már kezdte igazi arcát mutatni az Albacomp, nem ismertek elveszett labdát. Olyannyira, hogy Stulga a szolnoki kispad felé szálló játékszer után ugorva egy pillanat alatt leamortizálta a vendégeket a közönségtől elválasztó plexifalat.

Négypontos mínusszal vonulhattak pihenőre a csapatok, amely után Spivey két duplája az egyenlítést, majd a következő roham már a vezetést jelentette a fehérváriaknak. A negyed közepén nagy lökést adott csapatának Bódi két triplája, majd a hazai térfélen Stroud zuhant be nagy lendülettel a nézők közé. Az Albacomp pedig megkezdte szárnyalását, hiszen először vezettek tíz egységgel a 26. percben (70-60). Ehhez hozzájárult az is, hogy a szolnokiak játékmestere, Alekszics, aki két százszázalékos ziccerben hibázott. Innentől már az addig ragyogóan játszó szerb inkább indulatból kosarazott. Fokozatosan felőrlődött a vendégcsapat, nem tudtak mit kezdeni az Alba feljavult támadójátékával. Más kérdés, hogy az utolsó tíz perc kezdetére ötpontosra olvadt a megnyugtatónak látszó kék-fehér előny.
Rettentően sok hiba vezette be a negyedet, vezetett az Albacomp, bár többször tűnt úgy, hogy még utoljára fellángol az Olaj, de Góbi és Bódi tartotta a lelket találataival a vendéglátókban.

Másfél perccel a vége előtt 94-87-nél már látszott, hogy a hazaiak már nem engedik ki kezükből a győzelmet, rátettek még egy lapáttal, ami azt jelentette, hogy a záró másodpercek már igazi gálaelőadássá tették a mérkőzést.
 A fehérváriak jövő héten Svájcban a FIBA Európa Kupa négyes döntőjében szerepelnek, bajnokit legközelebb február 22.-én a Nyíregyháza otthonában játszanak.