Hírek
-
Este nyolckor a Városház téren fogadják Fehérvár olimpikonját
Ma este nyolckor a Városház téren ünnepélyesen köszönti Székesfehérvár az olimpiáról hazatérő Vörös Zsuzsát. Minden idők legeredményesebb fehérvári sportolóját az önkormányzat és a város lakói közösen fogadják. Az öttusa királynőjét a Városháza erkélyén köszönti Warvasovszky Tihamér polgármester is. A közös ünneplésre mindenkit szeretettel várunk!
2004.08.30. 11:32:08 -
Tizenegyezer hallgató kezdi meg tanulmányait a Kodolányi János Főiskolán
A Kodolányi János Főiskola vasárnap délután tartotta ünnepélyes évnyitóját. Az ünnepség reneszánsz táncosok nyitó táncával kezdődött, majd a város vezetők és az iskolavezetés évnyitó beszéde után a gólyák letették az esküt melyben, megfogadták, hogy Kodolányis éveik alatt öregbíteni fogják a főiskola és a város hírnevét.
2004.08.29. 22:39:54 -
Debrecenben sem tudott győzni a Videoton
3-0-s vereséget szenvedett a Videoton labdarúgó csapata a labdarúgó NB1. 4. fordulójában. A székesfehérvári gárda ezzel visszacsúszott a 15., kieső helyre. A Videoton a válogatott mérkőzések miatt csak két hét múlva lép pályára, szeptember 11-én a Pécset fogadják a fehérváriak.
2004.08.29. 10:15:53 -
Molnár Szimonetta lett Fehérvár Szépe 2004 - ezer ember az Arév Sportcsarnokban
Több mint ezren voltak szombaton este az Arév Sportcsarnokban, a Fehérvár Szépe 2004 szépségkirálynő választáson. A "város háziasszonya", Fehérvár Szépe az idei évben Molnár Szimonetta, aki szépségével és inteligenciájával nyerte el a döntőbe jutott 15 lány közül a címet. A udvarhölgyeknek Halasi-Horváth Vivient és Kovács Esztert választotta a fehérvári közéleti személyiségekből álló zsűri. A gyönyörű koronákat az Álom Ruhaszalon ajánlotta fel. (képgaléria a Fehérvár Szépe döntőjéről)
2004.08.29. 08:25:19 -
Szabó Krisztián sakkozó teljesítette a nemzetközi mesteri normát
4. helyen végzett Szabó Krisztián, a kiváló székesfehérvári sakkozó a Budapesten rendezett nemzetközi nagymester tornán. Krisztián ezzel teljesítette a nemzetközi mester normát, a világranglistán pedig kb. 170 hellyel lép előre.
2004.08.28. 11:21:13
Finn élcsapat ellen játszott a Volán
10-0-ra győzött a székesfehérváron edzőtáborozó finn Haemeenlinna együttese az Alba Volán - FeVita ellen pénteken este. A világ élvonalába tartozó északiak esélyt sem adtak a hazaiknak, akiknek jó erőpróba volt a felkészülési mérkőzés. Pat Cortina együttese három hete készül az október elején kezdődő Interligára és a magyar bajnokságra. A mérkőzésen Simon és Csibi sérülés miatt nem léphetett jégre.A finn gárda ma a szlovák Zólyommal, holnap a Dunaújvárossal mérkőzik. A következő hétvégén az Eurotour magyarországi fordulóját Székesfehérváron rendezik, ahol bemutatkozik a válogatott élén Pat Cortina szövetségi kapitány.
Debrecenben játszik ma 20 órától a Videoton
A labdarúgó NB1. 4. fordulójában a Videoton együttese ma 20 órától Debrecenben lép pályára. A székesfehérváriak pontért utaznak a civis városba, a mérkőzés esélyese azonban a hazai együttes. A ma esti mérkőzésen várhatóan a kezdőben lesz a sérülés miatt hosszú időt kihagyó Schwarcz Zoltán.
Egyiptomi professzor az Október 6-a Egyetemről a Kodolányi János Főiskolán
A Kodolányi Főiskola vendége Professzor Dr. Adel Hammam az Egyiptomi Október 6-a Egyetem Turizmus és Hotel menedzsment Karának dékánja. (Az Egyetem nevét az Izrael ellen indított Szent háború dátuma után kapta és az azonos nevű városban -Október 6-a City- található, Gíza városa mellett.) Prof. Dr. Adel Hammam kiterjedt nemzetközi kapcsolatokkal rendelkezik, s több, turizmusra és idegenforgalomra szakosodott egyetemet alapított már.
Gyermekbaleset, biztosági öv, ittasság, vonat - heti baleseti krónika
Az augusztus 20-ától 27-éig terjedő időszakra a balesetek emelkedő száma jellemző az előző héthez képest. A balesetmentes keddi nap ellenére megyénk közútjain összesen két halálos, 9 súlyos és 4 könnyű személyi sérüléssel végződő balesetnél helyszíneltek a rendőrök. A biztonsági övet három esetben nem használták az utasok. Ezek közül az egyik halállal, a másik súlyos, a harmadik pedig könnyű személyi sérüléssel végződött.
Flaskay Mihály Székesfehérváron folytatja
Még el sem ült az olimpiai úszóversenyek hullámverése, máris témát szolgáltat az uszoda világa: az athéni játékokról kimaradt, de világbajnoki bronzérmes Flaskay Mihály ugyanis Egerből Székesfehérvárra igazolt. Mindez azonban nem jelenti azt, hogy Flaskay a városba is költözött: a mellúszó ugyanis már a Los Angeles-i Dél-Kaliforniai Egyetemen (USC) látogatja az edzéseket.
VÖRÖS ZSUZSANNA OLIMPIAI BAJNOK!
Népzene a Hősök terén a Média Regia Egyesülettel
A Petrence citerazenekar játszik népszrű magyar dallamokat szombaton délelőtt fél tizenkettőkor a Hősök terén. A Media Regia Egyesület kultúrális civil szervezetként működik és az európai magyar értékeket igyekszik népszerűsíteni. A nagy hagyományokkal rendelkező Petrence citerazenekar rendkívüli módon fel tudja kelteni a hallgatóság érdeklődését, virtuóz citerajátékukkal pedig ismerős dallamok csendülnek fel szombaton a fehérvári Hősök terén.
Határidőre elkészült az oktatási intézmények felújítása
Pénzes Mihály, a Városfejlesztési Bizottság elnöke elmondta, hogy Székesfehérváron határidőre elkészült az oktatási intézmények felújítása. A bizottság elnöke kiemelte, az oktatási intézményekre koncentráltak a nyár folyamán, hogy mindenhol befejeződhessenek szeptemberre a szükséges felújítási munkálatok. Az oktatási intézmények felújítására eddig 117 millió forintot fordított a város.
A diákok 41%-a kap ingyenes tankönyvet Székesfehérváron
Az idén szeptemberben 907 első osztályos kisdiák kezdi meg a tanulmányait Székesfehérváron. A legtöbb szülő számára komoly anyagi terhet jelentő tanévkezdéshez az önkormányzat is támogatást nyújt, Székesfehérváron a 19 932 általános és középiskolás diák közül 41% ingyenesen kapja meg a tankönyveket. Az önkormányzat 15 millió forinttal járul hozzá a tankönyvvásárláshoz a normatív támogatáson felül. Rendszeres gyermekvédelmi támogatásban 1202 család részesül, ez közel 2000 gyermeket érint a városban.
Roma fesztivál a Bregyó Sportcentrumban vasárnap
A Székesfehérvári Roma Kisebbségi Önkormányzat Roma Fesztivált rendez vasárnap a Bregyó közi Szabadidő Központban. Lesz rendőr roma kispályás futball-mérkőzés, roma tánc- és énekverseny, jazz-rock koncert, illetve este nyolckor a Horváth Hegedű Trió lép fel, de ott lesz Nótár Méri együttese is. Vasárnap este a Roma Fesztivál utcabállal ér véget ahol a Digitál együttes zenél. Egész nap lesz főzőverseny és játékos ügyességi vetélkedők.