-
A bukósisak életet menthet!
Egy csütörtök délutáni, Tóvárosi lakónegyedben történt rolleres baleset kapcsán hívja fel a figyelmet a rendőrség a bukósisak fontosságára, mely életet menthet.
2026.06.26. -
Erdőre is átterjedt a tűz Mohánál
Aratás közben gyulladt ki a tarló június 24-én délután Moha határában. A tűz a búzatábla egy részére és a közeli erdő aljnövényzetére is átterjedt. Kertiszerszámokkal és vízsugárral is próbálták megfékezni a lángokat, melyek a szárazság miatt hamar terjedtek. A tartós csapadékhiány és az országot sújtó kánikula miatt június 25-től hazánk teljes területén tűzgyújtási tilalom lépett életbe.
2026.06.25. -
Rendőrkézen a hamisítók
A Fejér megyei rendőrök több helyszínen számolták fel egyszerre egy szervezett, hamis közokiratok előállítására szakosodott bűnbanda tevékenységét. Az eljárás tovább folyik annak feltárására, hogy kik rendelték meg a hamis okmányokat, hány esetben használták fel őket, illetve milyen további bűncselekményeket segíthettek elő.
2026.06.19. -
Taroltak a fehérváriak
A tűzoltósport három versenyszámában mérték össze ügyességüket és gyorsaságukat Fejér vármegye hivatásos tűzoltói június 18-án. A rendezvénynek a seregélyesi Eötvös József Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium sportpályája adott otthont.
2026.06.19.
17 éves fiatalembert helyeztek előzetes letartóztatásba - javíthatatlan?
Egy 17 éves fiatalember előzetes letartóztatásáról döntött ma a bíróság a rendőrség előterjesztése alapján. A sárkeresztúri fiatal legutoljára egyedül, gyakorta azonban társaival fosztogatta a település lakóit. Olyannyira merészkedett, hogy miután pénteken lopáson érték tetten és előállították, szabadulását követően egyből betörni indult. Úgy gondolta, ha eddig nem kapott komolyabb büntetést, ezúttal is könnyedén megússza. Nem így történt…
Egy 17 éves fiatalember előzetes letartóztatásáról döntött ma a bíróság a rendőrség előterjesztése alapján. A sárkeresztúri fiatal legutoljára egyedül, gyakorta azonban társaival fosztogatta a település lakóit. Olyannyira merészkedett, hogy miután pénteken lopáson érték tetten és előállították, szabadulását követően egyből betörni indult. Úgy gondolta, ha eddig nem kapott komolyabb büntetést, ezúttal is könnyedén megússza. Nem így történt…
Pénteken éjjel Sárkeresztúr területén egy ingatlan udvarára mászott be és fél tucat 2,5 -3 méteres akácfa oszlopot tulajdonított el. A tulajdonos az ingatlanon lévő motozásra, pakolásra ébredt és hívta a rendőröket, akik a rendelkezésre álló adatok alapján elkapták a nagykorúság határán alig innen lévő fiatal fiút, mint szóba jöhető elkövetőt. Kezdeti tagadása után elismerte a terhére rótt cselekményt. Gyanúsítotti kihallgatását követően alig engedték ki a kapitányság épületéből, néhány óra múlva újabb bűncselekmény elkövetése miatt ült a sárbogárdi nyomozók előtt. Kiderült ugyanis, hogy a fiú egyből Sárkeresztúrra utazott, ahol egy családi házba behatolva dvd lemezekkel, ruhaneművel, ékszerrel távozott. Az adatgyűjtést követően ezúttal is őt azonosították elkövetőként. A fiú bátorságára jellemző, hogy a Vasút Õrház utcai házban lakók sérelmére korábban már követett el bűncselekményt, így kellő helyismerettel rendelkezett, nem okozott számára különösebb gondot a betörés megszervezése.
A 17 éves sárkeresztúri fiatal papírforma szerint büntetlen előéletű, de lopás vétség miatt előzőleg már bírta az ügyészség megrovását. Jelenleg azonban több eljárást is folytatnak vele szemben a sárbogárdi nyomozók. Két kerékpár lopással, egy csoportosan elkövetett garázdasággal, több rendbeli betöréses lopással valamint egyéb bűncselekmények elkövetésével is meggyanúsították.
Ez év februárjában egy másik általa elkövetett közlekedési bűncselekmény miatt újabb megrovás kihirdetésére került sor vele szemben. A pénteken este elkövetett betörés után őrizetbe vette a rendőrség és előterjesztést tettek az ügyészségen a fiú előzetes letartóztatásba helyezésére. A bíróság hétfőn döntött. A fiatalkorú sárkeresztúri fiú ügyeiben, előzetes letartóztatása mellett tovább folytatják az eljárást a Sárbogárdi Rendőrkapitányság nyomozói.