Hírek
-
Külföldi művészek kiállításának megnyitója az Öreghegyi Közösségi Házban
Mint minden évben, így idén is nemzetközi kiállítás színesíti az Aranybulla Művészeti Napok programjait. A 2004. év kiállító művészei Alfred Bast Németországból és Matteo Nannini Olaszországból. A tárlatot Bálványos Anna művészettörténész nyitja meg augusztus 21-én 18 órakor. A megnyitó zenei hátterét László Attila gitárművész adja.
2004.08.19. 20:35:26 -
Nem szavazták meg a Videoton FC Kft.-t vizsgáló bizottság felállítását
Rendkívüli közgyűlést tartott Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata ma délelőtt. A képviselők nyílt ülésen hallhattak tájékoztatót a Videoton - Újpest mérkőzésen történt rendbontásról, illetve a Sóstói Stadion rekonstrukciójának jelenlegi állásáról. A képviselő-testület zárt ülésen nem szavazta meg a Fidesz által javasolt vizsgálóbizottság létrehozását, amely a Videoton FC Kft. 1999 és 2004 közötti gazdasági tevékenységét vizsgálta volna. Közgyűlési döntés született, amelyben felkérik a Fideszt, hogy töltse be a klub felügyelőbizottságában a részére biztosított helyeket.
2004.08.19. 14:44:50 -
Önkormányzati kitüntetéseket adtak át az ünnepi közgyűlésen
Augusztus 19-én délután 15 órától ünnepi közgyűlés zajlott a Városháza nagytermében, ahol önkormányzati kitüntetések - díszpolgári címek, Pro Civitate díjak, valamint a Székesfehérvárért díj, és a tiszteletbeli polgári címek - adományozására került sor. Az idén két új díszpolgárt avatott Székesfehérvár: Péterffy Attila címzetes igazgató, a Vörösmarty Színház egykori vezetője mellett Vancsik Zoltán, a tragikus autóbalesetben elhunyt politikus posztumusz részesült az elismerésben. Az ünnepi közgyűlés előtt a Városháza kistanácstermében átadták a Lánczos Kornél-Szekfű Gyula ösztöndíjakat, a Deák Dénes díjat, valamint a Deák Dénes ösztöndíjat is.
2004.08.19. 14:00:43 -
Szent István díj: elsőként Sobor Antal vehette át a kitüntetést
Első alkalommal adták át Székesfehérváron a Szent István tiszteletére ajánlott díjat, amelyet egy magánszemély, mint alapító a közelmúltban hozott létre. A díj azok elismerésére szolgál, akik tevékenységük révén a legtöbbet tették és teszik első királyunk életművének folytatásáért. A civil elismerést, amely évente egyszer kerül átadásra, elsőként augusztus 19-én a Szent István Művelődési Házban vehette át Sobor Antal író, az első díjazott, akinek tevékenységét korábban Székesfehérvárért díjjal ismerte el a város önkormányzata.
2004.08.19. 12:34:14 -
Videoton ügyekről tárgyal a rendkívüli közgyűlés
Ma délelőtt rendkívüli ülést tart Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata. A nyílt napirendi pontok között szerepelt egy tájékoztató a Videoton - UTE mérkőzésen történt rendbontásokról, illetve a biztonsági hiányosságok felszámolására tett intézkedésekről. A nyílt ülés második napirendi pontjaként dr. Világosi Gábor, a sportbizottság elnöke számolt be a Sóstói Stadion rekonstrukciójának állásáról. Ezt követően zárt üllésel folytatódott a közgyűlés, a képviselők három napirendet tárgyalnak.
2004.08.19. 12:11:00
Tűz egy családi ház melléképületében
A székesfehérvári parancsnokságra szerda délután három óra körül érkezett a jelzés. A tűzoltók kiérkezésekor teljes terjedelmében égett a kőszárhegyi családi ház melléképülete és már egy gázpalack is felrobbant. A székesfehérváriak két egysége a polgárdi önkéntesekkel kezdte meg az oltást.
Kerékjártó 13. lett 200 vegyesen
Nem jutott be a 200 méter vegyes döntőjébe Kerékjártó Tamás szerdán at athéni olimpián. Az esti elődöntőben a székesfehérvári Delfin-Lászlóvill SE úszója 2:01.89-es idejével a 13. helyen végzett.
Ünnepi közgyűlés a Városházán
Augusztus 19-én reggel 9 órától ülésezik Székesfehérvár Megyei Jogú Város közgyűlése. A közgyűlés nyílt napirendi pontjaként a képviselők a Videoton - UTE meccsről szóló beszámolót tárgyalják, ezt követően zárt ülésen hangzik el javaslat vizsgálóbizottság felállítására a Videoton FC Kft. ügyében, majd tájékoztatót kapnak a képviselők az üzletrész pályázatról is. Augusztus 19-én 15 órától ünnepi közgyűlés is zajlik majd a Városházán, ahol önkormányzati kitüntetések - díszpolgári címek, Pro Civitate díjak, valamint a Székesfehérvárért díj, és a tiszteletbeli polgári címek - adományozására kerül sor.
Kazaltűz Lovasberényél - öt méter magas szalmakazal égett
Robbanótesteket találtak a zámolyi erdőben és Fehérváron
Második világháborús gránátokat találtak a zámolyi erdőben, illetve robbanótestet Székesfehérváron.
Az erdőben egy támadó kézigránátra bukkantak, majd ugyanott 50 aknagránát került elő, az előbbit a helyszínen megsemmisítették, az aknagránátokat pedig elszállították és biztonságos helyen felrobbantják. Székesfehérvár egyik külvárosi utcájában 40 centiméter hosszú robbanótestre bukkantak, a szerkezetet a tűzszerészek megérkezéséig körbekerítették.
Öreghegyi Mulatságok a Bory téren
Augusztus 19-én, csütörtökön 14 órától a Bory téren kezdetét veszi az Öreghegyi mulattságok, ahol a hegyen élő közösség bemutatja, hogy öreghegyen lakni jó. A mulatságokra kilátogatókat folyamatos szórakoztató műsorokkal várják. A program résztvevője lesz a Nova kultúrzenekar, illetve nyolc órától a Happening együttes várja a táncos lábúakat egy fergeteges utcabálra, amit tűzijáték zár.
A Pop strand utolsó előtti vendége Ákos
Augusztus 19-én, csütörtökön 20 órától az agárdi Pop strand vendége Ákos énekes, előadóművész. Ákos egész fiatalkora óta meghatározója a Magyar zeneiparnak. A 90-es évek előtt a Bonanza Banzai zenekar énekese volt. A 90-es évek változó zenei igényeit kihasználva szóló karrierbe kezdett, amivel hasonló sikereket ért el, mint együttesével.
3 millió büntetés a Videotonnak
A Magyar Labdarúgó Liga fegyelmi bizottsága 3 millió forintos büntetést szabott ki a Videotonra, mert a nyitófordulóban rendezett, Újpest elleni hazai mérkőzésén rendbontás tört ki a lelátón. Koller Ákos egy mérkőzéses eltiltást kapott a vasárnapi kiállítása miatt.