Hírek


/ 2004.09.23. 11:30:44 |

Fontos témákban dönt ma a városi képviselőtestület

A városgondnokság tevékenysége, olimpiai díszpolgári cím, közalkalmazotti bérfejlesztés, belvárosi forgalomkorlátozás: ezek voltak a legfontosabb témák, amelyekkel eddig foglalkozott a reggel 8 óra óta ülésező városi közgyűlés.

/ 2004.09.23. 10:23:43 |

Szerény magyar szereplés a katonai öttusa vb férfi döntőjében

 Legjobb magyarként Kállai Ákos a 11. helyen végzett a székesfehérvári katonai öttusa-világbajnokság hagyományos versenyében szerdán. Tibolya a 17., Halmai a 31. lett. Az összetettben a cseh Libor Capalini 5615 ponttal végzett az élen, a lett Cserkovszkij, és a dél-koreai Li előtt. Csapatban a lett válogatott győzött a csehek és a koreaiak előtt. A magyar együttes a hetedik helyet szerezte meg.
 

/ 2004.09.23. 10:15:08 |

Ma kezdődik az Öttusa EB fehérváriakkal

 A hölgyeknél Vörös Zsuzsa, Szathmári Adrienn, Máthé Vivien, a férfiaknál Horváth Viktor és Horváth András képviseli az Alba Volán SC szineit a ma kezdődő bulgáriai Öttusa Európa-bajnokságon. A Kulcsár Antal női és Pálvölgyi Miklós férfi szövetségi kapitányok egy-két érem megszerzését várják a csapattól.

/ 2004.09.23. 09:42:11 |

EU: diszkriminatív a nők olcsóbb gépjármű-biztosítása

 Emelkedik a nők gépjármű-biztosítási díja, amennyiben az Unió törvényhozói jelenlegi formájában elfogadják az Európai Bizottság javaslatát. A biztosítási díjat jelenleg a statisztikák alapján határozzák meg, így a kisebb kockázatot jelentő női járművezetőknek kevesebbet kell fizetniük. A javaslat célja az, hogy a férfiakat és a nőket egyformán kezeljék, ám ez a megközelítés nagy vitát váltott ki, hiszen a statisztikák azt mutatják, hogy a hölgyek sokkal ritkábban okoznak súlyos balesetet, mint a férfiak, egyes adatok szerint az arány 15:85.

/ 2004.09.23. 09:37:08 |

A gyanusított fényképe alapján keresi a rendőrség a betörőt

 A Székesfehérvári Rendőrkapitányság lopás bűntett miatt folytat büntetőeljárást. Az elkövető 2004. július 23-án 15.00 óra és 2004. július 25-én 17.00 óra közötti időben Székesfehérvár, Máriavölgyi út egyik családi házába betört és onnan antik tárgyakat, készpénzt, valamint numizmatikai érmeket és műszaki cikkeket tulajdonított el összesen 4.000.000 Ft értékben. A rongálással 35.000 forintos kárt okozott a tulajdonosnak.
/ 2004.09.23. 08:18:58 |

Magyar ellenőr felügyeli az előcsatlakozási alapok felhasználását

 Pálfi István személyében magyar megbízott felügyeli az Európai Unióhoz csatlakozott, illetve csatlakozásra váró országok belépését előkészítő uniós pénzalapok felhasználását az Európai Parlament (EP) költségvetés-ellenőrzési bizottságában szerdán elnyert feladatkör alapján. Elmondta, a bizottság elnöke, Fazakas Szabolcs is támogatta, hogy a megbízatás magyar kézbe kerüljön. Megbízatásának az az egyik magyarázata, hogy a magyar mutatók egyáltalán nem rosszak, a lehívási arány megközelítheti a 90 százalékot.

/ 2004.09.23. 06:33:22 |

Magabiztos továbbjutás a Magyar Kupában: Soroksár-Fehérvár 0-6

 Kiütéses győzelmet aratott az FC Fehérvár a labdarúgó Magyar Kupa 2. fordulójában a Soroksár otthonában. Csertői Aurél együttese a 9. perctől kezdve emberelőnyben játszott, a székesfehérvári gárda győzelme egy pillanatra sem forgott veszélyben. A találkozón Tóth B., 2, Szabó, Hercegfalvi, Kriston és Csordás szerzett gólt. Az FC Fehérvár számára jó főpróba volt a soroksári találkozó a szombati, Budapest Honvéd elleni bajnoki előtt.

/ 2004.09.23. 06:16:22 |

Lakásmaffia - jogtalanul terhelték meg a lakást

 Csaknem húszmilliós kárt okozó lakásmaffiás csaló után indított nyomozást a rendőrség Székesfehérváron. Az egyelőre ismeretlen tettes 2002. június 21-én jogtalanul jelzálogot terhelt egy gárdonyi férfi családi házára, ami ez alapján, opciós vétellel egy szolnoki lakos tulajdonába került. Az eljárás során a nyomozók lefoglalták annak a személyi igazolványnak a másolatát, amit az elkövető a bűncselekmény során felhasznált. Ez alapján viszont kiderült, hogy a csaló hamis igazolványt használt az eset idején.

/ 1970.01.01. 01:00:00 |

/ 2004.09.22. 13:49:38 |

Együttműködési megállapodás a kisebbségi önkormányzatokkal

Szeptember 22-én ülésezett az önkormányzat Ifjúsági, Informatikai és Civilkapcsolatok Bizottsága. A bizottság többek között egyhangúlag elfogadta a kisebbségi önkormányzatokkal kötendő Együttműködési Megállapodást, valamint egy, a Nemzeti Fejlesztési Terv Operatív Programja keretében kiírt pályázaton való indulásról is döntött.