EHF Kupa - jól kezdett a Cornexi, de a Fradi nyert egy góllal

Az EHF Kupa elődöntőjének első összecsapásán a Cornexi-Alcoa-HSB Holding hazai pályán egygólos vereséget szenvedett a Ferencváros együttesétől. Ragyogóan játszottak a fehérváriak az első játékrészben, de utána érthetetlenül megtorpantak, és az összeszedettettebb Fradi a döntő pillanatokban jobban koncentrált. Nem kezdett rosszul a Cornexi, hiszen a 10. percben már három góllal vezettek Sitiék. Elsősorban Kenyeres brillírozott, aki a lerohanásokat rendre góllal fejezte be, míg Siti B. azon kívül, hogy jól osztogatott a kapura is veszélyes volt. A 25. percre hatgólosra nőtt a hazai vezetés Tápai találata után (15-9). Ekkor mindenki azt hitte a Cornexi hívei közül, hogy ez sétagalopp lesz, és zsebben van a meccs...

2005.04.09. 09:18 |

Az EHF Kupa elődöntőjének első összecsapásán a Cornexi-Alcoa-HSB Holding hazai pályán egygólos vereséget szenvedett a Ferencváros együttesétől. Ragyogóan játszottak a fehérváriak az első játékrészben, de utána érthetetlenül megtorpantak, és az összeszedettettebb Fradi a döntő pillanatokban jobban koncentrált.

Cornexi-Alcoa-HSB Holding-Ferencváros 30-31 (18-14)
Székesfehérvár, 2000 néző
Vezette: Plesa, Cirlegeanu (románok)

Cornexi-Alcoa-HSB Holding: Sugár-Balogh B. 7/1, Korgyuk 5, Siti B. 3, Szabó V. 1, Kenyeres 7, Tápai 7/4
Cserék: Fekete (kapus), Vámos, Tóth K., Uljanics, Vaszari, Lőw
Edző: Szabó Edina

Ferencváros: Pastrovics-Mraviková 3, Pádár 2, Uhraková 8/5, Kamper 3, Tóth T. 5/1, Kirsner 7
Cserék: Miklosová (kapus), Csenki 2, Kovács V. 1, Rábai
Edző: Németh András

Igazi kupahangulat uralkodott a Köfém csarnokban, és a tv-közvetítés ellenére is sokan hallgattak a cornexisek hívó szavára, ismét telt házat varázsoltak a fehérvári arénába.
 Nem kezdett rosszul a Cornexi, hiszen a 10. percben már három góllal vezettek Sitiék. Elsősorban Kenyeres brillírozott, aki a lerohanásokat rendre góllal fejezte be, míg Siti B. azon kívül, hogy jól osztogatott a kapura is veszélyes volt. A vendégeknél a betegségéből lábadozó Tóth T. próbálkozott ugyan, de ezek leginkább a kapu mellett landoltak, vagy Sugár zsákmányává váltak. A 25. percre hatgólosra nőtt a hazai vezetés Tápai találata után (15-9). Ekkor mindenki azt hitte a Cornexi hívei közül, hogy ez sétagalopp lesz, és zsebben van a meccs. Aztán a félidő végére csökkentett hátrányán valamelyest a zöld-fehér alakulat.

A szünet után a fővárosiak szlovák légiósai vitték a prímet. A kapuban feljavult Mikosová, míg a mezőnyben Uhraková semlegesítése okozott komolyabb problémát a hazai védőknek. Ráaádásul a 40. percben átvették a vendégek a vezetést Mraviková gólja után (19-20). Még ugyan fellángolt a Cornexi, egyszer az előnyt is megszerezték (23-22) Balogh B. gólja után. Ám ez volt az utolsó pozitv momentum a vendéglátók számára. Akármennyire is mozgósították erőiket már egyenlíteni sem tudtak. Annyit sikerült elérniük, hogy a végjátékban felzárkóztak, de Balogh B. kihagyott büntetője után a Fradi örülhetett.

A páros csata jövő pénteken folytatódik a Népligetben, ahol rettentően fel van adva a lecke Szabó Edina lányainak, akik elsősorban fejben fáradtak el ezen a mérkőzésen, míg a Ferencváros főleg taktikai téren nyújtott érettebb játékot.