Hírek


/ 2004.09.25. 12:16:34 |

Ocskay Gábornak be kell fejeznie sikeres pályafutását?

 Szívproblémák miatt valószínűleg be kell fejeznie sikerekben gazdag pályafutását Ocskay Gábornak, az Alba Volán-FeVita és a magyar válogatott klasszis jégkorongozójának. A 28 éves csatár szerdán kötelező orvosi vizsgálaton vett részt a vasárnap kezdődő bajnoki rajt előtt, s ott elszomorító hírt kapott: a versenyzéstől megnagyobbodott szíve funkcionális zavarokat okoz, emiatt már alkalmatlan az élsportra.

/ 2004.09.25. 12:13:23 |

Mind a négy magyar az öttusa Eb férfi döntőjében

 A két székesfehérvári Horváth Viktor és Horváth András, illetve Fülep Sándor és Marosi Ádám is bejutott a bulgáriai öttusa Európa-bajnokság férfi döntőjébe, miután a pénteki selejtezőt sikerrel vették. Ma a női döntőt rendezik, Füri Csilla mellett az Alba Volán SC két kiválósága Szathmári Adrienn és Máthé Vivien is rajthoz áll.

/ 2004.09.25. 12:08:58 |

Hetedik a férfi váltó a katonai öttusa vb-n

 A hetedik helyen végzett a magyar férfi csapat a székesfehérvári katonai öttusa-világbajnokság váltóversenyében. A Tibolya Péter, Halmai Ottó, Kohár István összeállítású staféta 4788 pontot gyűjtött. Az esemény záró számát a német váltó nyerte meg nagy csatában az Egyesült Államok csapata előtt. A bronzérmet Oroszország együttese szerezte meg. A 36. Modern Katonai Öttusa világbajnokságot a magyar csapat egy bronzéremmel zárta.

/ 2004.09.24. 14:02:05 |

A volt mozik sorsáról érdeklődött az ellenzék

 A csütörtöki közgyűlés nyílt ülésének végén több kérdés is elhangzott az ellenzéki képviselők részéről: többek között a volt mozik sorsával kapcsolatban. A választ Póczos Géza városfejlesztési igazgató adta, amiben kifejtette, hogy készült mindkét mozi esetében egy hasznosítási tanulmányterv, amit a Várfal Építészeti Irodával végeztettek. A volt Petőfi Mozi kamarateremként és kávézóként funkcionálna a jövőben, a volt Köztársaság Mozi épületét pedig bérbe adná a város pályázat útján kulturális, közösségi tevékenység céljára.

/ 2004.09.24. 13:44:08 |

A Szolnokot kapta az FC Fehérvár az MK-ban 

 Az NB1/B-s Szolnoki MÁV Neusidler együttesét kapta ellenfelül az FC Fehérvár labdarúgócsapata a Magyar Kupa 3. fordulójának sorsolásakor. A mérkőzést október 27-én rendezik Szolnokon. A Bodajk a Makót, a Felcsút a Debrecent, míg a Dunaújváros FC a Diósgyőrt fogadja.

/ 2004.09.24. 12:39:12 |

Székesfehérvári volt az elégetett lány

 Sikerült azonosítani azt a lányt, akinek felgyújtott holttestét a múlt héten fedezték fel Csépen. A rendőrségre még a múlt pénteken reggel jelentették be, hogy egy összeégett női holttestre bukkantak a Komárom megyei település temetőjénél. A nyomozók megállapították, hogy az áldozat egy 16-20 év közötti, padlizsánvörösre festett hajú lány volt, kilétét azonban csaknem egy hétig nem tudták megállapítani. Csütörtökön azonban kiderült, hogy Székesfehérváron eltűnés miatt keresnek egy 19 éves lányt, akire ráillik a személyleírás, és akit a múlt csütörtök óta nem láttak.

/ 2004.09.24. 12:34:42 |

Hamis csaptelepeket foglaltak le a vámosok Székesfehérváron

 Ötven millió forint értékben foglaltak le a vámosok hamis csaptelepeket Székesfehérvárott. A pénzügyőrök előzetes gyanúja szerint a raktárt üzemeltető cég olyan távol-keletről származó golyós csaptelepeket importál, illetve forgalmaz, mely hasonlít egy jó nevű magyar vállalkozás által gyártott és forgalmazott csaptelepekre.

/ 2004.09.24. 12:30:21 |

Roadshow-n a férfi vízilabda-válogatott - Székesfehérvár, október 6

 A győzelemmel végződött athéni olimpia után, október 3-tól egyhetes országjárásra indul a magyar férfi vízilabda-válogatott, amely hét városban vív bemutató-mérkőzést helyi csapatok ellen. A sportágismertető-népszerűsítő célzattal életre hívott és Indesit Vízilabda Roadshown először Szegeden száll vízbe Kemény Dénes szövetségi kapitány együttese, majd mindennap másutt játszanak Kásásék.

/ 2004.09.24. 11:28:06 |

Új építési telkek, csökkenő hőárak - Warvasovszky Tihamér polgármester tájékoztatója

A szeptember 23-i közgyűlés után sajtótájékoztatón számolt be a legfontosabb napirendi pontokról Warvasovszky Tihamér. A polgármester a zárt ülésen megtárgyalt témák közül a távhőellátás fejlesztését, a Béla úti építési telkek kialakítását és a Balatoni út -Úrhidai úti csomóponton lévő ingatlan értékesítését emelte ki. A nyílt napirendi pontok közül a közalkalmazotti bérfejlesztésről, az új olimpiai díszpolgári címről, valamint új csatornázási, felújítási munkákról is tájékoztatott a polgármester.

/ 1970.01.01. 01:00:00 |