Pécs-Fehérvár 0-2 - Újabb győzelem idegenben

Pécs-Fehérvár 0-2 - Alacsony iramú, mégis változatos játékot hozott a Fehérvár pécsi vendégszereplése. Változatos, ha azt vesszük, hogy a mérkőzés elején felváltva forogtak veszélyben a kapuk, ám később a hazaiak valamivel aktívabbak voltak. Gólt mégis a szervezettebben játszó fehérváriak lőttek: Tereánszki-Tóth szerezte meg a vezetést az első félidő végén.

2005.04.10. 14:56 |

A második félidő ritka unalmasan kezdődött, és ezt a közönség nehezen bírta elviselni, egyre több lett az elégetlenkedő bekiabálás. Mi tagadás, volt oka dühöngeni a hazai közönségnek, Pesték gyenge játéka ugyanis nem sok elképzelést hordozott magában. A három pont sorsa a rendes játékidő letelte előtt 10 perccel dőlt el, amikor a pár minutummal korábban beálló Kerek megszerezte a második vendéggólt. Pillanatokkal később a vérmesebb hazai szurkolóknál elszakadt a cérna, többen is berohantak a pályára, hogy elégtételt vegyenek a játékosokon gyenge produkciójuk miatt. A meccsre kivezényelt rendőrök azonban hamar lerendezték a konfliktust, így befejeződhetett a mérkőzés, amelyen a Fehérvár teljesen megérdemelten gyűjtötte be a három pontot.

Nagy Tamás (Pécs): - A mai vereségünk nem csak szakmai okok következménye lehet, ez egy folyamat eredménye. Mélységesen csalódott vagyok, a Fehérvár megérdemelte a győzelmet.

Csertői Aurél (Fehérvár): Csak dicsérni tudom a csapatomat, úgy érzem a 2-0-s győzelmünk megérdemelt. Végig mezőnyfölényben játszottunk, és jobbak voltunk, mint a Pécs.