Hírek


/ 2004.09.16. 09:19:43 |

Magyarország élen jár a pályázati rendszer beindításában

 A Nemzeti Fejlesztési Terv a végrehajtás szakaszába érkezet mondta el Szaló Péter az NFH elnöke a Napi Gazdaságnak adott interjúban. Az NFT előkészítése az előző évben megtörtént, és az operatív programokon keresztül jelenik meg a magyar közönség számára. A pályázatok meghirdetése március 31-ig lényegében megtörtént. A beérkezett igények számát tekintve a gazdasági operatív program (GVOP) vezet, hiszen erre a programra érkezett a pályázatok 78 százaléka.

/ 2004.09.16. 08:13:07 |

A jövőben a gyártó felel az elektronikai hulladékok begyűjtéséért

 A kormány szerdai ülésén elfogadta a hulladékká vált gépjárművekről, az elektromos és elektronikai hulladékok visszavételéről, valamint a bioüzemanyagok és egyéb megújuló üzemanyagok közlekedési célú felhasználásának ösztönzéséről szóló kormányrendeleteket.

/ 2004.09.16. 08:07:01 |

Szegénységi küszöb alatt az EU-ban...

 2001-es adatok szerint az Unió lakosságának 15 százaléka élt a szegénységi küszöb körül, vagyis hazájuk átlagos jövedelmi szintjének 60 százaléka alatt. A legkevesebb "szegény" Svédországban, a legtöbb pedig Írországban élt.

/ 2004.09.16. 07:55:56 |

Magyar képviselők is vitáztak a stabilítási paktumról az Európa Parlamentben

 Az euróövezet stabilitását biztosító gazdasági szigor töretlen fenntartása mellett szólalt fel az Európai Parlament több képviselője, köztük a magyar Becsey Zsolt a témáról a parlament plenáris ülésén szerdán Strasbourgban folytatott vitában -egyetértett azzal, hogy az euró presztízsének és erejének megtartása érdekében szigorú követelményrendszert kell kiépíteni és betartatni, azonban országspecifikus követelmény-meghatározás helyett azonban azt javasolta, hogy gazdasági jelenségekre koncentráljanak, és ezek jelentsék a specifikus megközelítés alapját. Felhívta a figyelmet a kis országok nagyobb kiszolgáltatottságára, illetve arra, hogy az unió egyik alapelve a kohézió, a fejletlenebb országok felzárkóztatása.

/ 2004.09.16. 06:42:18 |

Fehérvári Futball-sztori sikerekkel és bukásokkal - a csapat élt, él. Élni fog?

 A Székesfehérvári Vadásztölténygyár SC 1941-ben alakult, a következő év megyebajnokságának első mérkőzésén a Mór ellen pedig már 6-4-es arányú győzelmet szerzett, sőt ebben a bajnokságban a dobogó legfelső fokára is álhatott a gárda. Ez a csapat tekinthető a mai FC Fehérvár elődjének, bár többen megkérdőjelezik azt, hogy jogutódja e a mai csapat az 1941/42-es megyebajnokságban induló tizenegynek. Videoton néven 1968-tól szerepel a fehérvári csapat, azonban a 9 győzelem, 18 vereség ebben az évadban nem volt mondható fényes menetelésnek, nem úgy mint az 1975/76-os bajnokság, amikor a csapat fennállásának legjobb eredményét érte el: nagyon kevésen múlt, hogy lecsúszott a Vidi a dobogó legfelső fokáról, ugyanis a Fradi ellen az Üllői úton kikapott a csapat, így második lett.

/ 2004.09.16. 06:37:34 |

Konferenciasorozat kis-és középvállalkozóknak az inkubátorházakban

 A székesfehérvári székhellyel működő Vállalkozói Inkubátorok Szövetsége (VISZ) olyan EU tanácsadó programot indított útjára, ami elsősorban a mikro vállalkozások felé igyekszik közvetíteni az EU által hozott és ezeket érintő problémákat. A programból persze nem maradnak ki a kis- és középvállalkozások(KKV) és az egyéni vállalkozók sem: az „EU tanácsadás az Inkubátorházakban” címet viselő sorozatban 40 intézmény három hónapon keresztül várja a vállalkozók kérdéseit és a válaszokat a legszélesebb körben igyekszik közvetíteni.

/ 2004.09.15. 20:12:59 |

Átölelni a Vidámparki tavat - csak kevés hiányzott hozzá

 A Beszélő kezek alapítvány szerdán számos gyermekkel és felnőttel közösen megpróbálta körülölelni a vidámparki tavat azzal a céllal, hogy felhívják a figyelmet arra, hogy a magyar emberek nagy hányada él különböző halláskárosodással. A kör ugyan nem sikerült, de a szervezők mégis sikeresnek találják a rendezvényt, hiszen így is sok embert megmozgatott, és sikerült felhívni a figyelmet a fogyatékkal élő embertársainkra.

/ 2004.09.15. 12:30:38 |

36. modern katonai öttusa-világbajnokság

 Székesfehérvár ad otthont 2004. szeptember 19-26. között a 36. modern katonai öttusa-világbajnokságnak. A rendkívüli állóképességet, szellemi-fizikai felkészültséget igénylő, immár évszázados tradícióval rendelkező sportág eredendően katonai jellegű sportágakból áll. Hollandiában például 1927 és 1939 között külön rendeztek nemzeti bajnokságot tisztek és altisztek számára - mondta Erdélyi Lajos dandártábornok, a szervezőbizottság elnöke, a HM Humánpolitikai Főosztályának vezetője ma délelőtt a Városázán tartott sajtótájékoztatón.
/ 2004.09.15. 11:10:58 |

Új helyre kerül Ybl Miklós szobra 

 Köztéri szobrok restaurálásáról és áthelyezéséről döntött szerda délelőtt a Kulturális Bizottság. Restaurálják a Nepomuki Szent János szobrát, amit 1705-ben a kurucok kiűzésének tiszteletére állíttatott az akkori labanc várkapitány. A Felsővárosi templom előtt lévő szobor az évszázadok során olyan állapotba került, hogy restaurálásra szorul. Az eredeiti helyére egy másolat kerül, a felújított szobor pedig a templomban kap helyet. Ybl Miklós szobra új helyre kerül.

/ 1970.01.01. 01:00:00 |