-
Vigyázat csalók!
Az utóbbi időszak tapasztalatai alapján a csalók továbbra is próbálkoznak, itt Fejérben is, ezért különösen fontos a tudatos és körültekintő internetes vásárlás és befeketetés, hogy az ünnepi forgatagban senki ne váljon áldozattá.
2025.12.02. -
Illegális autóbontók
Vádat emelt a Székesfehérvári Járási Ügyészség azzal a négy férfival szemben, akik engedély nélkül bontottak autókat és egyikük tárolta az alkatrészeket ingatlanán. Állampolgári bejelentés alapján a rendőrök a helyszínen leplezték le őket.
2025.12.01. -
Adventi Bűnmegelőzési Pont
A Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság bűnmegelőzési szakemberei az adventi időszakban személyes tanácsadás keretein belül várják a lakosokat Székesfehérvár belvárosába, hogy ezzel hívják fel a figyelmet az év végi ünnepekkel kapcsolatos veszélyekre és az áldozattá válás elkerülésének lehetőségeire.
2025.11.28. -
Tanácsok a tűzoltóktól adventre
Vasárnap megkezdődik az adventi időszak, meggyújtjuk az első gyertyát az adventi koszorún. Egyre több helyen felkerülnek a karácsonyi fények is, sőt, sokan már november végén, december elején karácsonyfát állítanak. Annak érdekében, hogy az adventi ünnepkör ne végződjön tragédiával, előzzük meg az ilyenkor jellemző lakástüzeket.
2025.11.26.
Az elmúlt hét Fejér megyei baleseti összefoglalója
Április első hetében közlekedési balesetben egy személy elhunyt, hárman súlyosan, míg hatan könnyen sérültek. A halálos baleset csütörtökön éjszaka történt a 62-es főúton. Egy Wartburg elgázolt egy 49 éves daruszentmiklósi férfit, aki az úttesten feküdt. Egy fiatal nő pedig kedden a székesfehérvári vasútállomáson mozgó vonatról ugrott le, és úgy sérült meg könnyebben...
Egy halálos, három súlyos és hat könnyű kimenetelű baleset történt Fejér megyében az elmúlt 168 órában. Ebből egy vasúti baleset volt.
Április első hetében közlekedési balesetben egy személy elhunyt, hárman súlyosan, míg hatan könnyen sérültek. A halálos baleset csütörtökön éjszaka történt a 62-es főúton. Egy Wartburg elgázolt egy 49 éves daruszentmiklósi férfit, aki az úttesten feküdt.
Három balesetben a járművek lehaladtak az úttestről, és árokba borultak. Kettő közúti baleset elsőbbség meg nem adása, míg kettő követési távolság be nem tartása miatt következett be.
Szombaton egy kisfiú Sárbogárdon nekiszaladt egy közlekedő gépkocsinak, és így szenvedett 8 napon belül gyógyuló sérülést.
Egy fiatal nő pedig kedden a székesfehérvári vasútállomáson mozgó vonatról ugrott le, és úgy sérült meg könnyebben.
A balesetek időbeli megoszlását tekintve megállapítható, hogy a balesetek többsége – szám szerint hét – a délutáni órákban történt, míg egy – egy baleset jutott a délelőtti, az esti és az éjszakai órákra. A szerdai nap baleset nélkül zárult.
Ittas sofőr a személyi sérüléses balesetek részesei között nem volt, és a közúti ellenőrzések során kiszűrt ittas járművezetők száma is mindössze négy volt.
A rendőri ellenőrzések folyamatosak, kérjük a gépjárművezetőket, hogy tartsák be a közlekedési szabályokat, ittasan ne üljenek volán mögé, és biztonsági öveiket kapcsolják be!
