Hírek


/ 2005.11.09. 14:44:28 |

Újabb rangadó - ma 18 órakor mérkőzik meg a Cornexi és a Győr

 A női kézilabda NB1 10. fordulójában ismét összeméri erejét a májusi EHF-Kupa döntőjének két résztvevője. A Cornexi-Alcoa-HSB Holding jelenleg bukdácsol a bajnokságban, Szabó Edina alakulata kiszorult a négyes elitből és a tabella ötödik helyéről várja a címvédő és egyben listavezető, Győri Graboplast ETO elleni derbit. A két csapat jelenleg mutatott formája aalpján a a zöld-fehérek a mérkőzés esélyesei, azonban a fehérváriak már bizonyították, nem verhetetlen a rettegett ETO.
  FTV - szerda, 20.30

/ 2005.11.09. 13:08:24 |

Az Önkormányzat ingyenes parkolási lehetőséget biztosít a kórháznál

 Lakossági jelzések alapján az Önkormányzat megdöbbenve értesült arról, hogy fizetni kell a Hunyadi úti rendelőintézet melletti parkolóért. A parkoló magánterület, így sajnos a tulajdonost nem tudják számon kérni. A hír hallatán azonnal intézkedett a hivatal és kialakít a rendelőintézet közelében egy másik, mindenki számára ingyenesen használható parkolót, a rendelőintézet melletti gyógyszertár mögött található önkormányzati tulajdonú területen. A város polgármestere arra kéri a lakosságot, hogy tájékoztassa családtagjait, ismerőseit a gyógyszertár mögötti terület ingyenes igénybevételi lehetőségéről.
/ 2005.11.09. 13:01:49 |

Rendőrségi felkészítés kisebb kereskedelmi egységeknek az ünnepi bevásárlásra

 A kereskedelmi egységek veszélyeztetettsége, az egy-két főt foglalkoztató üzletek elleni támadások számának növekedése indokolttá teszi, hogy különösen a karácsonyi bevásárlások időszakában több figyelmet fordítsunk a bűnmegelőzésre, az alkalmazottak tájékoztatására, az üzlet biztonságtechnikai eszközeinek kezelését célzó képzésre.
/ 2005.11.09. 09:38:29 |

Október 27-e óta nem tudják hol van Szabó Tünde Beatrix és Tóth Nikolett Anikó

 A Székesfehérvári Rendőrkapitányság közigazgatási eljárás folytat Szabó Tünde Beatrix eltűnése ügyében. A 17 éves lány 2005. október 27-én a Fejér Megyei Lakásotthon Hálózat dégi házából engedély nélkül, ismeretlen helyre távozott, azóta magáról életjelet nem adott. Tóth Nikolett Anikó 16 éves 2005. október 27-én az egyik székesfehérvári gimnáziumból ismeretlen helyre távozott, azóta magáról életjelet nem adott.
/ 2005.11.09. 09:26:10 |

A humántőkére koncentrál a 2. Nemzeti fejlesztési terv 

 A tudósokból, művészekből és üzletemberekből álló Magyarország Európában Tanácskozás megvitatta azt a tanulmányt, amely 10-15 év távlatában vizsgálja hazánk jövőjét. A miniszterelnök szerint a szellemi befektetések lehetnek a 2. Nemzeti fejlesztési terv prioritásai. A Magyarország Európában tanácskozás egy tavaly áprilisban megalakult konzultációs testület; munkájában olyan neves szaktekintélyek vesznek részt, mint Vizi E. Szilveszter akadémiai elnök, Straub Elek, a Magyar Telekom Rt. elnök-vezérigazgatója, Inotai András, az MTA Világgazdasági Kutatóintézetének igazgatója, valamint Szinetár Miklós rendező.

/ 2005.11.08. 13:19:46 |

Labdarúgó EB Székesfehérváron? - továbbra is versenyben a magyar-horvát pályázat

 Az Európai Labdarúgó Szövetség Végrehajtó Bizottsága keddi ülésén szűkítette a 2012-es labdarúgó Európa Bajnokság rendezési jogára pályázók mezőnyét. A Máltán zajló tanácskozás után a magyar-horvát közös pályázat mellett a lengyel-ukrán közös kandidálás és az olasz tervezet maradt versenyben a végső döntésig. A mostani három "nyertesen" kívül Görögország és Törökország pályázott az EB-rendezésre. A 2012-es EB rendezőjéről 2006 decemberében dönt az UEFA. Egy kedvező végső döntés esetén Magyarország is vendégül láthatja Európa futball-elitjét, és Székesfehérvár is otthont ad néhány mérkőzésnek. 
/ 2005.11.08. 10:29:32 |

Székesfehérváron koncertezik Koncz Zsuzsa november 10-én az ARÉV Sportcsarnokban

 Az „aranynemzedék” legfiatalosabb tagja érkezik november 10-én 19 órakor Székesfehérvárra. Az örökifjú Koncz Zsuzsa ma az egyik legelismertebb rockénekesnő országunkban. A '60 -as években vált ismerté a "Ki Mit Tud" műsorában és azóta egy pillanatra sem tartott szünetet a karrierjében. Eleinte az Omegával és az Illéssel koncertezett, majd jöttek az önállósodás évei és a '70-es évektől kezdve szóló formációjával járja az országot. Az ARÉV csarnokba is a megannyi slágert és aranylemezt számláló formációval és dalaival érkezik.
/ 2005.11.08. 09:49:21 |

 Pályázati tanácsadókat keresnek Fejér megyében is

 Fejér megye 10 kistérségébe összesen 20-21 pályázati tanácsadó jelentkezését várják november 15-ig annak a kétmilliárd forintos kormányzati programnak a keretében, amelynek célja, hogy – a decentralizáció jegyében, a regionális fejlesztési ügynökségeket megerősítve – a pályázóknak „házhoz vigye” Nemzeti Fejlesztési Tervet. Az érdeklődés számottevő, a Közép-dunántúli Régió három megyéjének 26 kistérségében ugyanis összesen 54 tanácsadónak és 2 adminisztratív munkatársnak teremt munkát az elkövetkező egy évre a program.

/ 2005.11.08. 09:36:01 |

Félmillió forint a táci bankrabló nyomravezetőjének

 A Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Osztálya nyomozást folytat fegyveresen elkövetett rablás gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen, aki 2005. október 27-én 14-óra körüli időben a Sárrét Vidéke Takarékszövetkezet Táci fiókja sérelmére fegyveres rablást követett el és a helyszínről készpénzt eltulajdonítva egy világos alapszínű piros mintázatú Yamaha Tenere típusú cross motorral távozott.

/ 2005.11.08. 07:54:06 |

Az európai mezőny alsó negyedében a magyar keresetek

 Igen alacsonyak európai átlagban a magyar keresetek, viszont a nők viszonylag jól keresnek a férfiakhoz képest. 2002-es adatok szerint az iparban és a szolgáltatási szektorban dolgozókat nézve Magyarországon 467 euró volt a havi átlagkereset, ami Szlovénia, Ciprus és Lengyelország után a negyedik az akkor még tagjelölt országok közt (Málta nem szerepel a statisztikában) - áll az Eurostat most megjelent, az európai kereseteket összehasonlító kimutatásában...