Hírek


/ 2005.11.09. 20:05:39 |

Az EU-pénzügyminiszterek elmarasztalták Magyarországot

 Az Unió Tanácsa kedden jóváhagyta az Európai Bizottság októberi ajánlásait, amelyek megállapították, hogy Magyarország nem követte az uniós útmutatásokat. Az új bizottsági ajánlás, amelyet kedden délelőtt hagytak jóvá az uniós pénzügyminiszterek, kijelenti: Magyarország nem követte a Tanács márciusi ajánlásait és nem tudta a terveknek megfelelően csökkenteni hiányát. Mivel hazánk nem tagja az eurózónának, pénzügyi szankcióktól nem kell tartani, bár Joaquín Almunia pénzügyi biztos nemrég utalt rá: „valós lehetőség”, hogy olyan eljárást indít, amely a felzárkóztatási támogatások kifizetésének felfüggesztéséhez vezethet, ha a magyarok nem tudják megoldani a problémát.
/ 2005.11.09. 17:11:37 |

Európai Nyelvi Díjat nyert a Kodolányi János Főiskola 

 A Nyelv a szakmáért – szakma a nyelvért című pályázatával a Kodolányi János Főiskola elnyerte az Európai Nyelvi Díj 2005 második helyezését, az ezzel járó anyagi támogatást és a jogot, hogy a díj hivatalos emblémáját céges dokumentumaikon, kiadványaikon szerepeltessék. A pályázatot bíráló szakértők értékelése szerint "a főiskola szemben a magyar felsőoktatási gyakorlattal, a nyelvoktatás átfogó reformjára törekszik falain belül". A KJF a következő évekre célul tűzte ki, hogy az európai felsőoktatás legnehezebb versenyében, az Európai Minőségi Díj pályázaton is indul. Ennek első lépéseként értelmezhető az intézmény nyelvi koncepciójáért kapott Európai Nyelvi Díj.

/ 2005.11.09. 14:44:28 |

Újabb rangadó - ma 18 órakor mérkőzik meg a Cornexi és a Győr

 A női kézilabda NB1 10. fordulójában ismét összeméri erejét a májusi EHF-Kupa döntőjének két résztvevője. A Cornexi-Alcoa-HSB Holding jelenleg bukdácsol a bajnokságban, Szabó Edina alakulata kiszorult a négyes elitből és a tabella ötödik helyéről várja a címvédő és egyben listavezető, Győri Graboplast ETO elleni derbit. A két csapat jelenleg mutatott formája aalpján a a zöld-fehérek a mérkőzés esélyesei, azonban a fehérváriak már bizonyították, nem verhetetlen a rettegett ETO.
  FTV - szerda, 20.30

/ 2005.11.09. 13:08:24 |

Az Önkormányzat ingyenes parkolási lehetőséget biztosít a kórháznál

 Lakossági jelzések alapján az Önkormányzat megdöbbenve értesült arról, hogy fizetni kell a Hunyadi úti rendelőintézet melletti parkolóért. A parkoló magánterület, így sajnos a tulajdonost nem tudják számon kérni. A hír hallatán azonnal intézkedett a hivatal és kialakít a rendelőintézet közelében egy másik, mindenki számára ingyenesen használható parkolót, a rendelőintézet melletti gyógyszertár mögött található önkormányzati tulajdonú területen. A város polgármestere arra kéri a lakosságot, hogy tájékoztassa családtagjait, ismerőseit a gyógyszertár mögötti terület ingyenes igénybevételi lehetőségéről.
/ 2005.11.09. 13:01:49 |

Rendőrségi felkészítés kisebb kereskedelmi egységeknek az ünnepi bevásárlásra

 A kereskedelmi egységek veszélyeztetettsége, az egy-két főt foglalkoztató üzletek elleni támadások számának növekedése indokolttá teszi, hogy különösen a karácsonyi bevásárlások időszakában több figyelmet fordítsunk a bűnmegelőzésre, az alkalmazottak tájékoztatására, az üzlet biztonságtechnikai eszközeinek kezelését célzó képzésre.
/ 2005.11.09. 09:38:29 |

Október 27-e óta nem tudják hol van Szabó Tünde Beatrix és Tóth Nikolett Anikó

 A Székesfehérvári Rendőrkapitányság közigazgatási eljárás folytat Szabó Tünde Beatrix eltűnése ügyében. A 17 éves lány 2005. október 27-én a Fejér Megyei Lakásotthon Hálózat dégi házából engedély nélkül, ismeretlen helyre távozott, azóta magáról életjelet nem adott. Tóth Nikolett Anikó 16 éves 2005. október 27-én az egyik székesfehérvári gimnáziumból ismeretlen helyre távozott, azóta magáról életjelet nem adott.
/ 2005.11.09. 09:26:10 |

A humántőkére koncentrál a 2. Nemzeti fejlesztési terv 

 A tudósokból, művészekből és üzletemberekből álló Magyarország Európában Tanácskozás megvitatta azt a tanulmányt, amely 10-15 év távlatában vizsgálja hazánk jövőjét. A miniszterelnök szerint a szellemi befektetések lehetnek a 2. Nemzeti fejlesztési terv prioritásai. A Magyarország Európában tanácskozás egy tavaly áprilisban megalakult konzultációs testület; munkájában olyan neves szaktekintélyek vesznek részt, mint Vizi E. Szilveszter akadémiai elnök, Straub Elek, a Magyar Telekom Rt. elnök-vezérigazgatója, Inotai András, az MTA Világgazdasági Kutatóintézetének igazgatója, valamint Szinetár Miklós rendező.

/ 2005.11.08. 13:19:46 |

Labdarúgó EB Székesfehérváron? - továbbra is versenyben a magyar-horvát pályázat

 Az Európai Labdarúgó Szövetség Végrehajtó Bizottsága keddi ülésén szűkítette a 2012-es labdarúgó Európa Bajnokság rendezési jogára pályázók mezőnyét. A Máltán zajló tanácskozás után a magyar-horvát közös pályázat mellett a lengyel-ukrán közös kandidálás és az olasz tervezet maradt versenyben a végső döntésig. A mostani három "nyertesen" kívül Görögország és Törökország pályázott az EB-rendezésre. A 2012-es EB rendezőjéről 2006 decemberében dönt az UEFA. Egy kedvező végső döntés esetén Magyarország is vendégül láthatja Európa futball-elitjét, és Székesfehérvár is otthont ad néhány mérkőzésnek. 
/ 2005.11.08. 10:29:32 |

Székesfehérváron koncertezik Koncz Zsuzsa november 10-én az ARÉV Sportcsarnokban

 Az „aranynemzedék” legfiatalosabb tagja érkezik november 10-én 19 órakor Székesfehérvárra. Az örökifjú Koncz Zsuzsa ma az egyik legelismertebb rockénekesnő országunkban. A '60 -as években vált ismerté a "Ki Mit Tud" műsorában és azóta egy pillanatra sem tartott szünetet a karrierjében. Eleinte az Omegával és az Illéssel koncertezett, majd jöttek az önállósodás évei és a '70-es évektől kezdve szóló formációjával járja az országot. Az ARÉV csarnokba is a megannyi slágert és aranylemezt számláló formációval és dalaival érkezik.
/ 2005.11.08. 09:49:21 |

 Pályázati tanácsadókat keresnek Fejér megyében is

 Fejér megye 10 kistérségébe összesen 20-21 pályázati tanácsadó jelentkezését várják november 15-ig annak a kétmilliárd forintos kormányzati programnak a keretében, amelynek célja, hogy – a decentralizáció jegyében, a regionális fejlesztési ügynökségeket megerősítve – a pályázóknak „házhoz vigye” Nemzeti Fejlesztési Tervet. Az érdeklődés számottevő, a Közép-dunántúli Régió három megyéjének 26 kistérségében ugyanis összesen 54 tanácsadónak és 2 adminisztratív munkatársnak teremt munkát az elkövetkező egy évre a program.